Şimdi Ara

Askerliğini Tecil Ettirmek İsteyenler(Tecil İçin Şartlar,Gerekenler) (70. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.528
Cevap
35
Favori
675.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Açık olması bir şeyi değiştirmiyor tecil ettirebilirsin.

http://www.msb.gov.tr/Content/Upload/Docs/askeralma/1998_dogum_yoklama.pdf

01 ŞUBAT 2018 tarihine kadar diploman ile askerlik şubesine gitmen gerekli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bullett -- 30 Ekim 2017; 12:8:12 >
  • Bullett B kullanıcısına yanıt
    İlginiz için çok teşekkür ederim. İnternette bir kaç yerde okuduklarım aklımı karıştırmıştı. Öğlen gidip halede bilirim herhalde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hiç uğraşmayın böyle şeylerle gidin gelin kafanız rahat olsun

• Tezli veya Tezsiz yüksek lisansa koydolup, sadece internetten ders kaydı yapıp derslere hiç gitmezsek üniversite askerliği ne kadar tecil ettiriyor? Tezli veya Tezsiz'de bu tecil süresi aynı mı?

Birde tezli yüksek lisansa kayıtlıyken, tezsiz bir yüksek lisansa kaydolabiliyor muyuz? Eğer kaydolabiliyorsak yeni kayıt tecili uzatır mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 6 Kasım 2017; 18:12:52 >
  • 98 dogumluyum haziran ayi lise mezunuyum 3 sene tecil ettircem ilk alimlar subat 2018 de basliyor hangi tarihe kadar subeye gidip tecil ettirmem lazim ?

• netstat kullanıcısına yanıt
    hocam ben de lise mezunuyum 3 yıl tecil ettirecem gereken belgeleri alıp askerlik subesine gidecem. peki tecil için muayene ye gerek var mı yoksa sadece askere gidecekler için mi muayene yapıyorlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: NicksizadAMQ

hocam ben de lise mezunuyum 3 yıl tecil ettirecem gereken belgeleri alıp askerlik subesine gidecem. peki tecil için muayene ye gerek var mı yoksa sadece askere gidecekler için mi muayene yapıyorlar?

Tecilde muayene yok. ben olmadım en azından öyle söyleyim.
  • netstat kullanıcısına yanıt
    tşk hocam bencede yok saçma zaten .
  • GÜNCEL.
    BUGÜN ASKERLİĞİ TECİL ETTİRDİM. LİSE MEZUNLARI İÇİN GEREKLİ ŞEYLERİ YAZACAM.

1-) İlk önce diplomanız zaten elinizdeyse okula gitmeye gerek yok ama diplomanız yoksa mezun olduğunuz liseye gidip müdür yardımcısının yanına gidin ve hocam diplomamı almak için geldim deyin zaten diplomalar hazır bir şekilde dolapta duruyor sadece sizden eski okul numarası , eski sınıfınızı falan soruyor ve 1 dakikada buluyor diplomanızı.Sonra ise diplomanızı aldığınıza dair bir imza atıyorsunuz. Not:Diplomanızı kaybetmeyin bir daha alamazsınız okuldan.

2-) Daha sonra askerlik şubesine gidin kapıda güvenlikçi sizi arayacak ve sonra geçebilirsiniz içeri.
    İçeriye girdiğinizde karşınızda danışma olacak ordan dokunmatik ekrandan askerlik işlemleri yazan yere basın ve fişinizi alıp sıraya girin. Fiş üzerinde zaten nereye gideceğinizi yazıyor.

3-) Daha sonra sıranız gelecek ve memura askerliğimi tecil ettirmek istiyorum diyorsunuz memur da sizden diplomanızı ve kimlik kartınızı istiyor ve bilgisayar üzerinde işlem yapıyor. Sonra ise size 3 4 belge veriyor ve ailenizden herhangi birinin tel. nosu + adınız soyadınız + imza şeklinde belgeleri dolduruyorsunuz.

4-) En sonda size askerliğizin ertelendiğine dair bir çıktı veriyor size ve işlem bitiyor.

Not: Kimlik fotokopisi , diploma fotokopisi çekmenize gerek yok zaten askerlik şubesinde fotokopi çekebilirsiniz.

Not 2 : Bu işlemler max. 15-20 dakikanızı alır.

Not 3 : Ben gittiğimde direkt işlemleri yaptım sıra yoktu hiç saat 14 te gitmiştim. Fişlere baktığımda ise genellikle 2 - 3 kişi sıra oluyordu.

Gerekli belgeler:

Kimlik
    Diploma

31/12/2020 ye kadar erteleniyor 98 liler için. Yani 3 yıl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Polizom -- 25 Kasım 2017; 13:15:12 >

• gurkan14 G kullanıcısına yanıt
    31-12-2017 son tarih. Tecil ettirmezsen askersin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Polizom -- 23 Kasım 2017; 15:30:39 >
  • Eyvallah kardesim gittim kafam rahat olsun diye tecil ettirdim son tarihi bilmiyordum bi sorayim dedim sagolasin

• Büyükçekmece askerlik şubeye gittim tek istedikleri kimlik, diploma ve 2 tane fotokopisiydi. Aile hekiminede göndermediler, yakında oturanlar 8:30'da orada olsunlar yoksa çok sıra oluyor ben geri dönmüştüm öğleden sonraya kaldı demişlerdi.
  • Botharel B kullanıcısına yanıt
    yani tecil süresinden önce 2018 yılının eylül ayında bir üniversiteye kayıt yaptırırsam yoklama kaçağı sayılmam değil mi ?

yoklama tarihleri kafamı karıştırdıda o yüzden soruyorum 1 ocak 2018 ile 3şubat 2019 tarhleri arası diyor 1 ocak 2018 de yoklamaya çağırılacam sandım öyle değil herhalde
  • Selam,

31.12.2017'de tecilim bitiyor, 09.04.1988 doğumluyum.

Açık Öğretimde öğrenciliğim devam ediyor ama 29 yaşını doldurduğum için öğrencilikten tecil alamıyorum sanırım değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cryshal

Selam,

Açık Öğretimde öğrenciliğim devam ediyor ama 29 yaşını doldurduğum için öğrencilikten tecil alamıyorum sanırım değil mi?

Evet alamazsın,aynı durumdayız ben bedelliyi bekliyorum sende öyle yapacaksın artık.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: X kare

quote:

Orijinalden alıntı: Cryshal

Selam,

Evet alamazsın,aynı durumdayız ben bedelliyi bekliyorum sende öyle yapacaksın artık.

dostum peki benim celp dönemim 2018 ağustos gözüküyor nüfüs kayıdıma göre.

önümüzdeki hafta gidip işlem yaptıracam yoksa bakaya durumuna düşüyorum sanırım.

bir de kilo problemim var boy 1.73 kilo 109.

kilodan dolayı erteleme verirlerse Ağustos 2019'a mı erteliyorlar yoksa 2019 Ocak'a mı?

• aöf adalet okuyorum 2013-2014 döneminde başladım 2017-2018 dönemi oldu hala mezun olamadım.2 yılda bitmesi gereken bölüm 5. yılında fakat benim tecil tarihim 31.12.2017 yani bu ayın sonu.ben bu tecil süresini 1 sene daha nasıl uzatabilirim?
  • bu arada 94 doğumluyum.
  • E-devletten artık bakamayacakmıyız Tecil durumuna ? e-devlet yenilenmiş güya, iyi ilkel bişey olmuş rezalet
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jakoß

E-devletten artık bakamayacakmıyız Tecil durumuna ? e-devlet yenilenmiş güya, iyi ilkel bişey olmuş rezalet

Hangi kısımda sorun yaşamıştınız ben geçen cuma girmiştim savunma bakanlığı hizmetlerine?
    Düzenleme; bugün değiştirilmiş sanırım tasarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kampanyaavcı -- 18 Aralık 2017; 21:26:02 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.