Şimdi Ara

Askerliğini Tecil Ettirmek İsteyenler(Tecil İçin Şartlar,Gerekenler) (69. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.528
Cevap
35
Favori
675.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

gecen gun de askerlik subeye gittim tecil islemi icin.

kimlik/ehliyet ile gitmeniz yeterli.

e devletten mezuniyet belgeni cikartiyolar direk.
    bikac imzadan sonra saglik ocagina muayeneye gonderiyorlar.
    ordan aldigin evraklar ile askerlik subesine gidiyosun ve tecil islemin 3-5 dk da halloluyo.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deneme tahtasi -- 26 Ağustos 2017; 18:24:01 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese merhaba tecili mi bozdurucam kasım celbi için ama 28 ağustosta askerlik şubesi açık mıdır?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guardian of the Dark

Herkese merhaba tecili mi bozdurucam kasım celbi için ama 28 ağustosta askerlik şubesi açık mıdır?

Kasım celbi için bitti başvurular. Bütün memurlar tatilde.. 25 Ağustos sondu.
  • netstat kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.
  • Arkadaşlar ben üni 2.sınıfa geçtim ama okulu bırakmayı düşünüp hemen askere gitmek istiyorum.Diplomamı alıp şubeye gitmeyi düşünüyorum.Askere ne zaman giderim?

• silinebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TaKo -- 22 Ocak 2020; 17:53:51 >
  • silinebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TaKo -- 22 Ocak 2020; 17:53:39 >
  • Aralık 2017'de tecilim bitiyordu ama öğrencilik devam ediyor, yeni döneme kayıt oldum dersler seçildi dönem başladı. 7.yıldan sonra kendimiz tecil ettirmemiz gerektiğini duyunca, okuldan ekc2 belgesini alıp, bu sabah şubeye gittim. Zaten aralık ayına kadar tecilim olduğunu bu yüzden tecil edemeyeceklerini, okuldan kağıt gelirse zaten tecil ettiklerini eğer ocak ayında hala tecil edilmemişse yeniden gelmemi söylediler.

2018'de öğrenci olacağım kesin, elimde belgeyle gittim, döneme kayıt olmuş derslere başlamışım, tecil etmemeleri garip değil mi? 7 yılını dolduranlar siz tecil bittikten sonra mı gidip bu ekc2 belgesini verdiniz? Bir örnek okursam sevinirim, kafama takılmamış olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OneLastTime -- 22 Eylül 2017; 9:55:12 >
  • Malum sınav sistemi degisti araliktan önce gidip son celpte katilacagimi söyleyip sinava giris belgesini gosterip yil sonlarina kadar erteleyecektim askerligi.. tecil surem doluyor 31.12 2017 de ne yapmam gerekiyor yardim edin ben bu yola bu sinav sistemiyle karar verdim sistem degisti magdur oldum

• Selam Arkadaşlar,

Benim kısa bir sorum olacak. Yüksek lisans ile kayıt sildirip yeniden kaydolma olayının sınırı var mı ?
  • pyori kullanıcısına yanıt
    Onun bir sınırı olmaz ama tecil için yapacağını tahmin ediyorum, onda da yaş sınırına takılırsın bir yerden sonra. Eğer değişmediyse 35 yaşına kadar tecil konusunda bir sıkıntı yaşamıyorsun ama 35 e bastığın an ister yüksek lisans ister doktora öğrenimin devam ediyor olsun, tecil hakkın bitiyor ve bakaya durumuna düşüyorsun
  • FastegL F kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla, sen şimdi lisans mezunu olacaksın ve yeniden lisans okuyacaksın. Bu yüzden üniversite sana tecil yapmayacak ve bakaya durumuna düşeceksin. Askere gitmediğin sana para cezası gelecek ve ne kadar işi uzatırsan bu para cezası da artacak ve gbtlerde adın sistemde çıkacağı için polis seni askerlik şubesine götürüp orada eline tutanak verecekler ve bırakacaklar. Sen askere gidene kadar böyle devam eder. Normal şartlarda sanırsam yasaya göre 29 yaşa kadar aynı lisans bölümünde okuyabiliyorsun ama okul tarafından tecil hakkı elde edebilmek için her zaman bir üst seviye eğitime geçmen lazım. Lisans -> Yüksek lisans -> Doktora
  • Merhabalar ben üniversitede hazırlıkta ikinci yılımda devamsızlıktan kaydım silindi yurt dışında okuycam şubat ayında okula gidicem eğitim almaya askerlik tecil kağıdımda öğrenci olduğu takdirde 2022 ye kadar sürem olduğu fakat öğrenci olmadığım takdirde 2 ay içersinde gitmem gerektiği söyleniyor ne yapmalıyım

• Up

• FastegL F kullanıcısına yanıt
    Senin yapman gereken tecili uzatmak için aöften mezun olmamak, benim bildiğim başka bir yol yok, mezun olduktan sonra yanılmıyorsam 2 sene tecil hakkın olacak o sırada. O 2 seneyi nasıl değerlendirirsin bilemiyorum.
  • Botharel B kullanıcısına yanıt
    arkadaşlar e devlette 31.12.2018 tarihine kadar askeri yönden bir sakıncası yoktur yazıyor

ertelenme nedeni:36.madde sevk tehirli

ben 2015 eylül ayında lise diplomamla tecil ettirmiştim

sorum şu ben tecilliyken yoklama kağıdı gelir mi?

hiç üniversiteye gitmedim bu yıl üniversiteye hazırlanıyorum

yoklama tarihleri 1 ocak 2018 ile 3 şubat 2019 arasında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi remix_78 -- 22 Ekim 2017; 13:47:31 >
  • remix_78 R kullanıcısına yanıt
    o verilen tarihe kadar senin bakaya durumuna düşme gibi bir durumun olmaz. 31.12.2018 den itibaren askerlik işlemelerini başlatman gerekir. O tarihte gitmezsen eğer bakaya durumuna düşersin ama öncesinde hiç bir sıkıntı yaşamaz.
    Tecilliyken yoklama kağıdı gelmez zaten sen tecil ettirerek ilk yoklamanı yaptırmışsın bide. Anca tecil süren biter bakaya durumuna düşersen ve askerlik şubesine gitmezsen evine kağıt gelebilir. Bana gelmişti ama aradan 3 geçtikten sonra gelmişti. Ama şunu tavsiye ederim, askerlik şubesini ara ve onlarda telefonda sor. Hiç çekinme orada çalışanlar devlet memuru gayet güzel bir şekilde cevap veriyorlar. En net cevabı onlar verirler. Ben bakaya durumuna düştüğüm bir çok kez aradım şubeyi hatta şubeye gidip bire bir sorduğum bile oldu. Rahat bir şekilde şubeye gidip durumum böyle böyle ne yapmam gerek falan diye onlara her şeyi anlatmıştım. En ufak bir sıkıntı bile olmadıç

• yani tecil süresinden önce 2018 yılının eylül ayında bir üniversiteye kayıt yaptırırsam yoklama kaçağı sayılmam değil mi ?

yoklama tarihleri kafamı karıştırdıda o yüzden soruyorum 1 ocak 2018 ile 3şubat 2019 tarhleri arası diyor 1 ocak 2018 de yoklamaya çağırılacam sandım öyle değil herhalde
  • Botharel B kullanıcısına yanıt
    yani tecil süresinden önce 2018 yılının eylül ayında bir üniversiteye kayıt yaptırırsam yoklama kaçağı sayılmam değil mi ?

yoklama tarihleri kafamı karıştırdıda o yüzden soruyorum 1 ocak 2018 ile 3şubat 2019 tarhleri arası diyor 1 ocak 2018 de yoklamaya çağırılacam sandım öyle değil herhalde
  • Merhaba arkadaşlar 98 doğumluyum açık liseye diploması ile tecil yapmak mümkün mü? Deli gibi üniversite sınavına hazırlandık boşa gider diye endişelerim var.

• 
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.