Şimdi Ara

askere gitmek istemiyorum dicem ama lütfen kızmayın :/ (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
121
Cevap
3
Favori
10.611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Smoke34

Adı geçen şahsın yoklaması esnasında yapılan muayenesi neticesinde, hakkında İzmir Asker Hastanesi Baştabipliğinin 4 Kasım 1983 tarihli raporuyla ’askerliğe elverişli değildir’ kararı verilmiştir. Anılan şahıs, bedelli askerlik hakkından faydalanmış ve askerlik işlemleri Askerlik Kanunu’nun geçici 46.Maddesi hükümleri çerçevesinde yürütülmüştür. ’Askerliğe elverişli değildir’ kararlı sağlık raporuna ilişkin cumhuriyet başsavcılıklarınca yürütülen soruşturma kapsamında Bakanlığımızdan talep edilen mevcut bilgi ve belgeler, ilgili Cumhuriyet Başsavcılıklarına gönderilmiştir."

bu dediğin 1983 de sağlık probleminden gitmemiş.Geçen sene bedelli olarak yaptı askerliğini.Yani şu anda ne kaçak ne çürük.. askerliğini yapmış gözüküyor

• Paşa paşa gidip yapacaksın askerliğini, başka çıkar yolu yok
  • Devian kullanıcısına yanıt
    rapora göre ayağı kısa olduğu için yapmıyor, nasıl düzelebiliyorki, kaçak olsa ne olucak bize ne zaten bende fenerliyim.
  • Sana kalmış bir seçenek değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Treth

quote:

Orijinalden alıntı: Baba Naber

Uzman erbaş ve uzman çavuşu alımları yapıldı. Asker mayın taraması ve bazı karakollarda pusu harici bir faaliyet göstermiyor. 2010 yılından beğri asker operasyona vs katılmıyor.
    Hakkari merkezdeydim jandarma özel harekat-il jandarma arası mekik dokuduk. 5. ayımda cobra silah operatörü oldum. Gitmediğim çok az karakol kalmıştır heralde hakkari il çevresinde.

Askerlik anıları diye bir konum var. Bazı vahim olayları anlattım orada. Yavuz binbaşının şehit edilişi,
    http://www.internethaber.com/binbasi-operasyonlarin-kahramaniydi-366428h.htm
    Sabahında görüşmüştük lojman çıkışında. Öğle saatlerinde olay yerine intikal edip güvenliği sağlamıştık... Zor zamanlardı... Mekanı cennet olsun...

Siz nerede yaptınız ? Hangi karakol hangi sene ?

Treth; Şuan durum böyledir doğuda. Yazdıklarımı anlayıp, idrak edemediniz sanırım ?

81/4 olarak yaptım ben askerliğimi yani 1999 2000 2001 yıllarında askerdim. Toplamda 38 göreve çıktım nereden baksan görev sonrasındaki istirahat süreleri haricinde pek tugay yüzü göremedim.

Tuncelideydim bu arada 4.komd. Tugayında.

Hocam seninle aynı yerde askerlik yapmışız Ancak tarihi yanlış hatırlıyorsun veya yanlış yazmışsın. Ben de 81/2 tertip yaptım. 81/4 isen 2001 Kasımda gidip 2003 Mayısta terhis olman lazım(2 aylık iznin tamamını kullandıysan).

• quote:

Orijinalden alıntı: haribo21

arkadaşlar ben askere gitmek istemiyorum.üniverstie okuyamıyorum çünkü çok tembelim .myo da pazarlma bölümü 2.sınıfa geçtim.babam ocak 15 inde tarfi kkazası geçirdi zincirleme bayağı ölüler vardı 3 gün boyunca haberlerden eksik olmadı kesinlike görmüşsünüzdür.3 boyutlu çizimleri bile yapıp tc de gösterdiler kazanın nasıl olduğunu..şimdi ben babamın işyerinde çalışıyorum.üniversiye 1 in 1.dönem gittim ama 2.dönem gidemedim babam 6 ay hapiste yatttı suçsuz yere + 600 milyar para verdik sırf hpisten çıksın diye. şimdi benim askerlik yaşım geldi.üniye gidiyom diye otomaik ertelendi ama bu senede üniyi okusam başkada gitmek istemiyorum bu seferde tecil ettiremem ama askerlik hiiiç yapmak istemiyorum .gözlerim 3 numara bozuk.akdeniz anemis itaşıyıcısım.. hani kurtulmanın yolu yokmudur .?

gitmelisin dostum. Su anda bir degeri kalmadiysa da tatmalisin o duyguyu. Farkli kulturlerle kaynasmayi, birarada yemek yemeyi sohbeti.

• 25.000 TL ye cinsiyet değiştir , Bedelliden daha hesaplı
  • cinsiyet değiştirmeye gerek yok, gayım dersen, rapor alırsan 2-3 milyar rüşvet verip kurtulursun, kadın olmadan gerekmiyo
  • Kalkar belki ilerliyen senelerde
  • Askerlik kalkamaz.Profesyonel orduya açılan 60 bin kadronun 1000 tanesi bile dolmadı.Ben askere gitmeyeyim profesyoneller gitsin diye birşey yok.Herkesin canı tatlı maaş veriyorlar yine başvuru yok.Zaten askeriyede büyük asker açığı var askerliğin kalkması neredeyse imkansız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahsin053

quote:

quote:

Uzman erbaş ve uzman çavuşu alımları yapıldı. Asker mayın taraması ve bazı karakollarda pusu harici bir faaliyet göstermiyor. 2010 yılından beğri asker operasyona vs katılmıyor.
    Hakkari merkezdeydim jandarma özel harekat-il jandarma arası mekik dokuduk. 5. ayımda cobra silah operatörü oldum. Gitmediğim çok az karakol kalmıştır heralde hakkari il çevresinde.

Askerlik anıları diye bir konum var. Bazı vahim olayları anlattım orada. Yavuz binbaşının şehit edilişi,
    Sabahında görüşmüştük lojman çıkışında. Öğle saatlerinde olay yerine intikal edip güvenliği sağlamıştık... Zor zamanlardı... Mekanı cennet olsun...

Treth; Şuan durum böyledir doğuda. Yazdıklarımı anlayıp, idrak edemediniz sanırım ?

81/4 olarak yaptım ben askerliğimi yani 1999 2000 2001 yıllarında askerdim. Toplamda 38 göreve çıktım nereden baksan görev sonrasındaki istirahat süreleri haricinde pek tugay yüzü göremedim.

Hocam seninle aynı yerde askerlik yapmışız Ancak tarihi yanlış hatırlıyorsun veya yanlış yazmışsın. Ben de 81/2 tertip yaptım. 81/4 isen 2001 Kasımda gidip 2003 Mayısta terhis olman lazım(2 aylık iznin tamamını kullandıysan).

Senin yanlışın olması lazım çünkü verdiğin tarihlerde askerlik 18 aydan 15 aya düştü 82/2 den sonrası görebildi 15 ay askerliği bu sebepten 2001 de bitmiş olması gerekli bizim askerliğimizin.

Gerçi çok vakit geçti benimde yanlışım olabilir

• Hocam madem askerlik zor geliyor 2 yıl bir yüksek okuldan mezun ol anadoludan veya dgsden 4'e tamamla yap 6 ay gel
  • Gidenler de seve seve gitmiyor zaten mecbur oldukları için gidiyorlar. Sen de gideceksin yada uzun yıllar askerden kaçıp bedelli çıkmasını bekleyeceksin.
  •  askere gitmek istemiyorum dicem ama lütfen kızmayın :/

varsa hallederiz
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tahsin053

quote:

quote:

Senin yanlışın olması lazım çünkü verdiğin tarihlerde askerlik 18 aydan 15 aya düştü 82/2 den sonrası görebildi 15 ay askerliği bu sebepten 2001 de bitmiş olması gerekli bizim askerliğimizin.

Gerçi çok vakit geçti benimde yanlışım olabilir

Şimdi ben 81/2 tertip olarak 2001 Mayısta teslim oldum, 2002 Kasımda da terhis oldum. Sen 2 alt devrem olduğuna göre benden 6 ay sonra yani 2003 Mayısta terhis olmuş olman lazım.

Askerliğin 15 aya düştüğü zamanı tam hatırlamıyorum, 18 ay askerlik yaptığına göre 15 aya düşmeden önceki son tertiplerdensin sanırım.

1999 ile 2001 arasını görmen için 79/3 veya 79/4 tertip olman lazım ki 81/4 gittiğini belirtmişsin. Askerde aynı devre olup hala görüştüklerim var, bazıları askere gidip geldiği tarihi unutmuş bile. Gıcıklığına sorduğum zaman ''Ne bilim a.q. 10-15 sene oldu'' filan diyorlar Dediğin gibi aradan uzun zaman geçmesinden mütevelli tarihleri yanlış hatırlamış olabileceğini düşündüm ben de

• reçel_yapan_arı kullanıcısına yanıt
    Benden sonra gelmişsin sen askere. Cobraya geçince tim çavuşluğunu başka bir arkadaş devraldı. 4 veya 5 ay timdeki askerlerin sorumlulukları bendeydi. Bölük komutanı biraz kırık olduğu için arkadaşları bana emanet etmişti. 17 kişi örgütlenince, üst devreleri dövmeye başlayınca haliyle.... beni cobra şöför eğitimine yolladı. Cobra şöförü oldum

İl merkez karakolu ve il jandarma komutanlına bağlıydık biz. İkisi benim askerliğimin sonunda ayrıldılar. Karakol ile merkez komutanlığı yan yana zaten. İl jandarmanın hemen arkasında'da cezaevi var...

İl jandarma komutanlığına bağlı olmak güzeldi. Telefon-giyim-kontör vs vs bütün ihtiyaçlarımızı bir telefonla hallediyorduk. Döner-künefe getittiriyordum çarşıdan

Yeşiltaş karakolunu güçlendireceklerdi en son ? Çok taciz-havan yedi o karakol.. Çok baskın yaptılar. Arka tepeden sürekli havan atıyorlarmış. 2 kere gittik önlem için ama bir olay olmadı.

Cobra şöyle bir şey. Counter oynamaya benziyor. Gece görüş-gündüz görüş ayrıntılı olarak havaya göre 3ila 5 km arası görebiliyorsun. Lazer hedefleyici sayesinde 3 kilometredeki hedefi gözünden vurabiliyorsun. Tepeye uçak savar taktığında mağarayı delik deşik edebiliyorsun. Bu yüzden korkarlar, görünce.. Sinek gibi kaçarlar...

• Acemi birliğine mümkün olduğunca kıyafet götürme

Çorabımı giyen herif gördüm lan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derindarbe200 -- 30 Ağustos 2013; 2:12:17 >
  • tembelsin askere gitmek istemiyosun üstüne çikolata sosu da verek mi ?

olm önce bi tarafını kaldırmakla başla işe yoksa askerde çok çektirirler sana
  • Gereksiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: haribo21

arkadaşlar ben askere gitmek istemiyorum.üniverstie okuyamıyorum çünkü çok tembelim .myo da pazarlma bölümü 2.sınıfa geçtim.babam ocak 15 inde tarfi kkazası geçirdi zincirleme bayağı ölüler vardı 3 gün boyunca haberlerden eksik olmadı kesinlike görmüşsünüzdür.3 boyutlu çizimleri bile yapıp tc de gösterdiler kazanın nasıl olduğunu..şimdi ben babamın işyerinde çalışıyorum.üniversiye 1 in 1.dönem gittim ama 2.dönem gidemedim babam 6 ay hapiste yatttı suçsuz yere + 600 milyar para verdik sırf hpisten çıksın diye. şimdi benim askerlik yaşım geldi.üniye gidiyom diye otomaik ertelendi ama bu senede üniyi okusam başkada gitmek istemiyorum bu seferde tecil ettiremem ama askerlik hiiiç yapmak istemiyorum .gözlerim 3 numara bozuk.akdeniz anemis itaşıyıcısım.. hani kurtulmanın yolu yokmudur .?

yaşın kaç bilmiyorum ama özel bi psikyatriye git güzel bi içini dök paranı öde güzel bi tedavi gör ne biliyim vardır elbet bişeyin yoksada bul askere gitmeden evel muanede bunu söle psikyatri bölümüne gönderirler seni ankaraya 2-3 gün otelde kalırsın hastaneye git gel yaparsın ama askerlik yapmazsn güven bana

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.