Şimdi Ara

askere gitmek istemiyorum dicem ama lütfen kızmayın :/

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
121
Cevap
3
Favori
10.611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar ben askere gitmek istemiyorum.üniverstie okuyamıyorum çünkü çok tembelim .myo da pazarlma bölümü 2.sınıfa geçtim.babam ocak 15 inde tarfi kkazası geçirdi zincirleme bayağı ölüler vardı 3 gün boyunca haberlerden eksik olmadı kesinlike görmüşsünüzdür.3 boyutlu çizimleri bile yapıp tc de gösterdiler kazanın nasıl olduğunu..şimdi ben babamın işyerinde çalışıyorum.üniversiye 1 in 1.dönem gittim ama 2.dönem gidemedim babam 6 ay hapiste yatttı suçsuz yere + 600 milyar para verdik sırf hpisten çıksın diye. şimdi benim askerlik yaşım geldi.üniye gidiyom diye otomaik ertelendi ama bu senede üniyi okusam başkada gitmek istemiyorum bu seferde tecil ettiremem ama askerlik hiiiç yapmak istemiyorum .gözlerim 3 numara bozuk.akdeniz anemis itaşıyıcısım.. hani kurtulmanın yolu yokmudur .?

• Vicdani Red var galiba oyle yap sende
  • gözlerden yırtamayabilirsin babamınkilerde 3 numara falanmış askerliği 12 ay yapmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kasırqa34

Vicdani Red var galiba oyle yap sende

iyide vicdani red sadece silah tutmama yani askere gidersin ama sürekli bahçe işi yaptırırlar yemek yaparsın ve operasyona hiç katılmazsın yani şehit falan olmazsın .vicdanı red budur.. ama ben hiç gitmemek istiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: FifaPesFifa

gözlerden yırtamayabilirsin babamınkilerde 3 numara falanmış askerliği 12 ay yapmış

o nasıl olmuş :/ anlatırmısın bi
  • quote:

Orijinalden alıntı: haribo21

quote:

iyide vicdani red sadece silah tutmama yani askere gidersin ama sürekli bahçe işi yaptırırlar yemek yaparsın ve operasyona hiç katılmazsın yani şehit falan olmazsın .vicdanı red budur.. ama ben hiç gitmemek istiyorum

Vicdani red hakkını kullanırsan askere gitmezsin. Adı üstünde vicdani olarak reddediyorsun askerliği. Kaldı ki henüz Türkiye'de böyle bir hak yok, hapse girersin vicdani retçiyim dersen.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: FifaPesFifa

gözlerden yırtamayabilirsin babamınkilerde 3 numara falanmış askerliği 12 ay yapmış

o nasıl olmuş :/ anlatırmısın bi

hiç detay anlatmadı ama zaten askerliği sınırda beklemekle geçmiş(yunanistanla kriz varmış)
  • quote:

quote:

Ulan ne kadar cahilsiniz be. Yıl olmuş 2013 diyeceğim ve halen askerin operasyonlara katıldığını düşünenler var

Asker ailesinden geliyorum ve askerliğimi tim çavuşu olarak hakkaride yaptım. Asker dağa çıkmaz. Asker arazi yüzü görmez. Asker doğunun bir çok yerinde çarşıya bile çıkmaz ne arazisi

Askerin bir bok yaptığı yoktur doğuda. Nöbetini tutar, görevi neyse onu yerine getirir... Akşamda ostura ostura yatar uyur. Cebinden telefonu düşmez, güney doğudakiler için; Her ay düzenli 200+ maaşını alır. Daha ne yani

Not: Üs bölgesinde askerliğini yapanlar için durum daha farklı. Şu akil adamlar kadınlar ateşkes vs muhabbetinden dolayı karakollara saldırıda olmuyor artık. 2012 öncesinde her gün(yaz) ya bir karakola taciz ya da saldırıda bulunurlardı... Çok şehit verdik çok

Neyse işin özeti, asker yer-içer-sıçar-yatar. Bu kadar

• quote:

Orijinalden alıntı: Oberyn

quote:

quote:

Vicdani red hakkını kullanırsan askere gitmezsin. Adı üstünde vicdani olarak reddediyorsun askerliği. Kaldı ki henüz Türkiye'de böyle bir hak yok, hapse girersin vicdani retçiyim dersen.

hayırrr... türkiyede 1 kişi vicdani red davası açtı ve kazandı adam şuan askerlik yapmıyor .kimse kimseyi hapse atamaz özgürlük istiyor diye.

• quote:

Orijinalden alıntı: Baba Naber

quote:

quote:

Ulan ne kadar cahilsiniz be. Yıl olmuş 2013 diyeceğim ve halen askerin operasyonlara katıldığını düşünenler var

Asker ailesinden geliyorum ve askerliğimi tim çavuşu olarak hakkaride yaptım. Asker dağa çıkmaz. Asker arazi yüzü görmez. Asker doğunun bir çok yerinde çarşıya bile çıkmaz ne arazisi

Askerin bir bok yaptığı yoktur doğuda. Nöbetini tutar, görevi neyse onu yerine getirir... Akşamda ostura ostura yatar uyur. Cebinden telefonu düşmez, güney doğudakiler için; Her ay düzenli 200+ maaşını alır. Daha ne yani

Not: Üs bölgesinde askerliğini yapanlar için durum daha farklı. Şu akil adamlar kadınlar ateşkes vs muhabbetinden dolayı karakollara saldırıda olmuyor artık. 2012 öncesinde her gün(yaz) ya bir karakola taciz ya da saldırıda bulunurlardı... Çok şehit verdik çok

benim önemli işlerim var planlarım var hayatımla iligli .askere gidersem bunları yapamam off bee off nerden çıkt ıbu askerlik be

• quote:

hayırrr... türkiyede 1 kişi vicdani red davası açtı ve kazandı adam şuan askerlik yapmıyor .kimse kimseyi hapse atamaz özgürlük istiyor diye.

Hapis kısmını bilemem ama vicdani red senin yazdığın gibi birşey değil.
  • Git dava aç vicdani ret
  • quote:

quote:

quote:

quote:

benim önemli işlerim var planlarım var hayatımla iligli .askere gidersem bunları yapamam off bee off nerden çıkt ıbu askerlik be

Benimde vardı? Alininde vardı? Mehmetinde vardı ? Gençliğin en güzel zamanlarında tıpış tıpış gidip yapıyorsunuz...
    2 sene tecil ettirdim. Baktımki bu benim hayatımda büyük bir engel. Tecilimi bozdurup gittim-geldim ve kurtuldum

Askerlik bittikten sonra kendinize soruyorsunuz, nasıl geçti zaman ? Ne ara bitti ? Oh be kurtuldum... !

Not: Elbet gidiceksin. Bari tüyo veriyim 1 tertip olarak git...

Yazın acemi birliğinde geçer. Soğuktan fazla etkilenmezsin... Kışın zaten üst devre olursun. Angarya işleri yapmazsın... En üst devre yani askerliğin bitmesine 100 gün kala filan ilkbahar ve yaz zamanına denk gelir. En üst devre olduğun için yatarsın, hiç bir şey yapmazsın...

Meslek yüksek okulu bitirir isen çavuş veya onbaşı olarak yapma ihtimalin yüksek olur. Rahat edersin... Bknz: Tim çavuşu (Timin bütün sorumluluğu sende, boktan bir şey)

• git aslanlar gibi yap inan bana hayata bakışın değişecek sana bugüne kadar anlatılanları unut belliki kendi içinde çelişkiye düşmüşsün eğer yapmazsan yıllarca karşına çıkacak manevi bir eksiklik hissedeceksin bu arada askerlik anlatıldığı gibi zor bir olay değil 5'NCİ ANA JET ÜS KOMUTANLIĞI/MERZİFON hey gidi günler hey..
  • quote:

arkadaşlar ben askere gitmek istemiyorum.üniverstie okuyamıyorum çünkü çok tembelim .myo da pazarlma bölümü 2.sınıfa geçtim.babam ocak 15 inde tarfi kkazası geçirdi zincirleme bayağı ölüler vardı 3 gün boyunca haberlerden eksik olmadı kesinlike görmüşsünüzdür.3 boyutlu çizimleri bile yapıp tc de gösterdiler kazanın nasıl olduğunu..şimdi ben babamın işyerinde çalışıyorum.üniversiye 1 in 1.dönem gittim ama 2.dönem gidemedim babam 6 ay hapiste yatttı suçsuz yere + 600 milyar para verdik sırf hpisten çıksın diye. şimdi benim askerlik yaşım geldi.üniye gidiyom diye otomaik ertelendi ama bu senede üniyi okusam başkada gitmek istemiyorum bu seferde tecil ettiremem ama askerlik hiiiç yapmak istemiyorum .gözlerim 3 numara bozuk.akdeniz anemis itaşıyıcısım.. hani kurtulmanın yolu yokmudur .?

Anladığım kadarıyla zenginsiniz 120 bin kanada dolarını kanadaya hibe edince göçmen vizesi veriyorlar. 3 yıl sonra vatandaşlık zaten 3 yıl yurt dışında yaşayanlar 10 bin dolar verip bedelli yapma hakkı kazanıyor. Yani tc vatandaşlığından çıkmana gerek yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: becozmy

git aslanlar gibi yap inan bana hayata bakışın değişecek sana bugüne kadar anlatılanları unut belliki kendi içinde çelişkiye düşmüşsün eğer yapmazsan yıllarca karşına çıkacak manevi bir eksiklik hissedeceksin bu arada askerlik anlatıldığı gibi zor bir olay değil 5'NCİ ANA JET ÜS KOMUTANLIĞI/MERZİFON hey gidi günler hey..

ama nebilim 5-6 ay olsa balıklama dalarım.. bi yandan istiyorum ama bi yandanda istemiyorum... ben yapamam askerlik. yapamam
  • Türkiye de vicdani red yasası yok ki diye biliyorum ben.
  • gemiye çık

yabancı bayraklı gemisi olan bir sürü Türk firma var

yabancı bayraklı gemide çalıştığın zaman yabancı ülkede çalışmış gibi oluyorsun

belli bir senesi var o kadar çalıştıktan sonra paralı olarak askerliğini halledebiliyorsun

ama bu süre ne kadar bilmiyorum
  • Vicdani ret diye birşey yok sallamayın.Ben vicdani retçiyim,askere gitmeyecem diyenler şuan hapiste sürünüyorlar...Git yap gel,kaçışın yok.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Benimde vardı? Alininde vardı? Mehmetinde vardı ? Gençliğin en güzel zamanlarında tıpış tıpış gidip yapıyorsunuz...
    2 sene tecil ettirdim. Baktımki bu benim hayatımda büyük bir engel. Tecilimi bozdurup gittim-geldim ve kurtuldum

Askerlik bittikten sonra kendinize soruyorsunuz, nasıl geçti zaman ? Ne ara bitti ? Oh be kurtuldum... !

Not: Elbet gidiceksin. Bari tüyo veriyim 1 tertip olarak git...

Yazın acemi birliğinde geçer. Soğuktan fazla etkilenmezsin... Kışın zaten üst devre olursun. Angarya işleri yapmazsın... En üst devre yani askerliğin bitmesine 100 gün kala filan ilkbahar ve yaz zamanına denk gelir. En üst devre olduğun için yatarsın, hiç bir şey yapmazsın...

Meslek yüksek okulu bitirir isen çavuş veya onbaşı olarak yapma ihtimalin yüksek olur. Rahat edersin... Bknz: Tim çavuşu (Timin bütün sorumluluğu sende, boktan bir şey)

sizin timde sıkıntı vardı galiba bizim timlerde görevede gidildi üs bölgesinede çıkıldı.Karakolumuzda basıldı, sen nerde yaptın askerliği kardeş.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.