Şimdi Ara

askere gitmek istemiyorum dicem ama lütfen kızmayın :/ (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
121
Cevap
3
Favori
10.611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Baba Naber

Benden sonra gelmişsin sen askere. Cobraya geçince tim çavuşluğunu başka bir arkadaş devraldı. 4 veya 5 ay timdeki askerlerin sorumlulukları bendeydi. Bölük komutanı biraz kırık olduğu için arkadaşları bana emanet etmişti. 17 kişi örgütlenince, üst devreleri dövmeye başlayınca haliyle.... beni cobra şöför eğitimine yolladı. Cobra şöförü oldum

İl merkez karakolu ve il jandarma komutanlına bağlıydık biz. İkisi benim askerliğimin sonunda ayrıldılar. Karakol ile merkez komutanlığı yan yana zaten. İl jandarmanın hemen arkasında'da cezaevi var...

İl jandarma komutanlığına bağlı olmak güzeldi. Telefon-giyim-kontör vs vs bütün ihtiyaçlarımızı bir telefonla hallediyorduk. Döner-künefe getittiriyordum çarşıdan

Yeşiltaş karakolunu güçlendireceklerdi en son ? Çok taciz-havan yedi o karakol.. Çok baskın yaptılar. Arka tepeden sürekli havan atıyorlarmış. 2 kere gittik önlem için ama bir olay olmadı.

Cobra şöyle bir şey. Counter oynamaya benziyor. Gece görüş-gündüz görüş ayrıntılı olarak havaya göre 3ila 5 km arası görebiliyorsun. Lazer hedefleyici sayesinde 3 kilometredeki hedefi gözünden vurabiliyorsun. Tepeye uçak savar taktığında mağarayı delik deşik edebiliyorsun. Bu yüzden korkarlar, görünce.. Sinek gibi kaçarlar...

geçen sene baskın yedik zaten 300 kişi geldiler. 9 şehit verdik. çok saçma bi yerde yer olarak zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: reçel_yapan_arı

quote:

Benden sonra gelmişsin sen askere. Cobraya geçince tim çavuşluğunu başka bir arkadaş devraldı. 4 veya 5 ay timdeki askerlerin sorumlulukları bendeydi. Bölük komutanı biraz kırık olduğu için arkadaşları bana emanet etmişti. 17 kişi örgütlenince, üst devreleri dövmeye başlayınca haliyle.... beni cobra şöför eğitimine yolladı. Cobra şöförü oldum

İl merkez karakolu ve il jandarma komutanlına bağlıydık biz. İkisi benim askerliğimin sonunda ayrıldılar. Karakol ile merkez komutanlığı yan yana zaten. İl jandarmanın hemen arkasında'da cezaevi var...

İl jandarma komutanlığına bağlı olmak güzeldi. Telefon-giyim-kontör vs vs bütün ihtiyaçlarımızı bir telefonla hallediyorduk. Döner-künefe getittiriyordum çarşıdan

Yeşiltaş karakolunu güçlendireceklerdi en son ? Çok taciz-havan yedi o karakol.. Çok baskın yaptılar. Arka tepeden sürekli havan atıyorlarmış. 2 kere gittik önlem için ama bir olay olmadı.

Cobra şöyle bir şey. Counter oynamaya benziyor. Gece görüş-gündüz görüş ayrıntılı olarak havaya göre 3ila 5 km arası görebiliyorsun. Lazer hedefleyici sayesinde 3 kilometredeki hedefi gözünden vurabiliyorsun. Tepeye uçak savar taktığında mağarayı delik deşik edebiliyorsun. Bu yüzden korkarlar, görünce.. Sinek gibi kaçarlar...

geçen sene baskın yedik zaten 300 kişi geldiler. 9 şehit verdik. çok saçma bi yerde yer olarak zaten.

Şu mevziler halen oradamı ? Sen varmıydın bu mevziler kurulduğunda ?

askere gitmek istemiyorum dicem ama lütfen kızmayın :/

Vardıysan neden böyle bir şey yapıldığını biliyormusun

Bir binbaşı vardı geçiçi görevle karakolda duran. O yaptırmıştı, adı neydi

12.6. ayda yapılan baskını diyorsan, oradaydım baskın sonrası. Sonraki operasyonlarda 60 küsür kelle alındı. Resimdeki mevziler oradaki askerlerin hayatını kurtardı...

Yol takviyesini önlemek için yollara mayın koymuşlardı. Hatta bayrak çıkmıştı kadının üzerinden (pkk bayrağı) Silahlar her zamanki gibi keleşti. Doçkalar tepede mağara girişine yerleştirilmişti.

Tank vardı üs bölgesinde ? Özelden anlatırmısın olay zamanını ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baba Naber -- 30 Ağustos 2013; 8:57:02 >

• quote:

quote:

quote:

12.6. ayda yapılan baskını diyorsan, oradaydım baskın sonrası. Sonraki operasyonlarda 60 küsür kelle alındı. Resimdeki mevziler oradaki askerlerin hayatını kurtardı...

Yol takviyesini önlemek için yollara mayın koymuşlardı. Hatta bayrak çıkmıştı kadının üzerinden (pkk bayrağı) Silahlar her zamanki gibi keleşti. Doçkalar tepede mağara girişine yerleştirilmişti.

yeşiltaşın çelik üs bölgesini ates ederek bildiğin yaktılar.o saldırıda o 300 ün rahat 100 ü geberdi hatta çoğunun cesedi bulunamaz , kamışlıdan 100 e yakın obüs atışı desteği geldi. ki obüsün düştüğü 100 m2 alanda hiçbi canlı yaşayamaz + 800 m2 parça tesiri etkisi var. o hendeklerde zaten çoğu karakolumuzda mevcut zorunlu hendekler. Az kum torbası , çuval doldurmadık onları yaparken. O baskında o kadar şehit vermemizin asıl sebebi havan mevzisine sızmış olmalarıdır. oda olmasa o kdar şehit asla vermezdik isteyene foto atabilirim midesine güvenenler pm atsın.

:Bilgehan binbaşı yı diyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reçel_yapan_arı -- 30 Ağustos 2013; 9:08:41 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

yeşiltaşın çelik üs bölgesini ates ederek bildiğin yaktılar.o saldırıda o 300 ün rahat 100 ü geberdi hatta çoğunun cesedi bulunamaz , kamışlıdan 100 e yakın obüs atışı desteği geldi. ki obüsün düştüğü 100 m2 alanda hiçbi canlı yaşayamaz + 800 m2 parça tesiri etkisi var. o hendeklerde zaten çoğu karakolumuzda mevcut zorunlu hendekler. Az kum torbası , çuval doldurmadık onları yaparken. O baskında o kadar şehit vermemizin asıl sebebi havan mevzisine sızmış olmalarıdır. oda olmasa o kdar şehit asla vermezdik isteyene foto atabilirim midesine güvenenler pm atsın.

:Bilgehan binbaşı yı diyorsun

Yanlız bir yanlışın var. Bilgehanmıydı tam emin olamadım şimdi, o binbaşı resimdeki mevziyi yaptırdı ? Neden, gece baskınında mevzilerin dolu olduğunu sanıp oraya sızmaya çalışmalarını sağlamaktı. Kendisiyle en son konuşmamda bana bundan bahsetmişti ki baskın sonrası pkk mevzilere ateş etmişler. Büyük bir kısmını harcamış elindeki cephanenin. Yani taktiği işe yaramış... Ben bu şekilde bir duyum aldım. Pkk mevzilere saldırmaya çalışmış, karakoldakilerde ateş edilen noktalara müdahale etmişler.

Cobra gelmişti gece müdahale edemedimi ? Olayı ve resimleri atarmısın hocam mesaj olarak ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ersan145

Sırf askere gitmek istemediğin için kızan adamla zaten birdaha muhattab olma engelle vs.Ulan insanın askerlik yapıp yapmama tercihine karışan adam yobazın tekidir zaten.

asıl sen yobazsın .. sanane kardeşim.ben belki yapmak istemiyorum..vatanımı severim ama yinede yapmammmmm !!!!! anladınmı beni... devletin beinm hayatımdan durduk yere 1.5 yılımı almasına izin veremem vermemdeee.
  • Askerlik bir yandan iyi bir hayat tecrübesidir. Bence gidilmeli hem Türklüğü asıl yaşama anlamında çok önemli. Tabii sen kendin bilirsin.

Not: Askerliğe karşı olan erkekler(!) bir dış tehlike olduğunda sizi koruyacak tecrübeli birileri lazım olunca artık anlarsınız anlamını. :) Türk'e bak Türk'e. Zamanında at üstünden inmeyen, elinden silahı bırakmayan yiğit Türk'e bak hey gidi be.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurcankorkmaz -- 30 Ağustos 2013; 16:05:15 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: haribo21

quote:

Sırf askere gitmek istemediğin için kızan adamla zaten birdaha muhattab olma engelle vs.Ulan insanın askerlik yapıp yapmama tercihine karışan adam yobazın tekidir zaten.

asıl sen yobazsın .. sanane kardeşim.ben belki yapmak istemiyorum..vatanımı severim ama yinede yapmammmmm !!!!! anladınmı beni... devletin beinm hayatımdan durduk yere 1.5 yılımı almasına izin veremem vermemdeee.

Ohoo sen beni çok yanlış anladın oğlum :D oku tekrar yazdığımı.Askere gitmiyorsun diye seni erkek yerine koymayan eleştirenlere yobaz diyorum.Askerliğe sonuna kadar karşıyım !

ne bilim yobaz mobas dedin kendimi kaybettim bi an

• Şu an asker iş yapıyormu anıyorsun sen birader ? Askerlere artık ne arazi ne dağ hiçbirşey gördüğün yok. Bir tek eğitim felan alıyorsun, sıra sıra nöbet tutuyorsun. Üstünede +200 Tl her ay maaş alıyorsun. Yüzlerce şehit verdik. Sebebi, DEvletin büyük bir kitlesinin hainlik yapması. İsim vermeyi hiç istemiyorum. Ama ben bunu yazdıktan sonra siz okurken bile "O" adam sizin aklınıza geldi bile. Ama yinede vicdanı red hakkın var. Tabii o hakkını kullanmaya çalışırsan ülkendeki durumun birçok bağımsız ülke gibi olacağını düşünme. Mahkemelerde sürünüp duracaksın, o mahkemeler yıllarca, yıllarca sürecek. En sonunda kazansan bile hayata tekrar doğru düzgün döndüğünde " Bu neymiş be ! Ulan keşke kuşkusuz vatani görevimi yapsaydım ... " demektende kaçınamayacaksın. Ne istersen yapma hakkın var ama bunun zararı yine sanadır. Askerliğe gidersen operasyon felan yok zaten. Ama yinede senin vicdani red hakkını kısıtlayan, engelleyen ve senin gibi birçok vicdani red hakkını kullanmak isteyen genç adamın hakkını yiyen adamlara sadece " YOBAZLAR " denilebilir. Ama sen bilirsin, mahkemelerde sürünmek yerine, askerliğede gidebilirsin. Ama mahkemelerde kalıp, hayattanda bezebilir, Haberlere çıkınca sana " VATAN HAİNİ GÖREVİNİ YAPMADI/YAPAMADI" dediklerindede susmak zorundasın. Zaten ülkede en fazla 1-2 seneye kadar savaş çıkacak. Asker, polis, jandarma mandarma bi işe yaramayacak ? Hepimiz gidip kurtuluş savaşındaki gibi savunacağız ülkemizi.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ugurcankorkmaz

Askerlik bir yandan iyi bir hayat tecrübesidir. Bence gidilmeli hem Türklüğü asıl yaşama anlamında çok önemli. Tabii sen kendin bilirsin.

Not: Askerliğe karşı olan erkekler(!) bir dış tehlike olduğunda sizi koruyacak tecrübeli birileri lazım olunca artık anlarsınız anlamını. :) Türk'e bak Türk'e. Zamanında at üstünden inmeyen, elinden silahı bırakmayan yiğit Türk'e bak hey gidi be.

Türk felan da olmak istemiyorum çok marifetmiş gibi at üstünde koşmak silah bırakmamak birde yazıyosun :D yazık harbi nasıl kandırıldığınızın farkında değilsiniz ona üzülüyorum.

adamın dibi yaa

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Okan987

Şu an asker iş yapıyormu anıyorsun sen birader ? Askerlere artık ne arazi ne dağ hiçbirşey gördüğün yok. Bir tek eğitim felan alıyorsun, sıra sıra nöbet tutuyorsun. Üstünede +200 Tl her ay maaş alıyorsun. Yüzlerce şehit verdik. Sebebi, DEvletin büyük bir kitlesinin hainlik yapması. İsim vermeyi hiç istemiyorum. Ama ben bunu yazdıktan sonra siz okurken bile "O" adam sizin aklınıza geldi bile. Ama yinede vicdanı red hakkın var. Tabii o hakkını kullanmaya çalışırsan ülkendeki durumun birçok bağımsız ülke gibi olacağını düşünme. Mahkemelerde sürünüp duracaksın, o mahkemeler yıllarca, yıllarca sürecek. En sonunda kazansan bile hayata tekrar doğru düzgün döndüğünde " Bu neymiş be ! Ulan keşke kuşkusuz vatani görevimi yapsaydım ... " demektende kaçınamayacaksın. Ne istersen yapma hakkın var ama bunun zararı yine sanadır. Askerliğe gidersen operasyon felan yok zaten. Ama yinede senin vicdani red hakkını kısıtlayan, engelleyen ve senin gibi birçok vicdani red hakkını kullanmak isteyen genç adamın hakkını yiyen adamlara sadece " YOBAZLAR " denilebilir. Ama sen bilirsin, mahkemelerde sürünmek yerine, askerliğede gidebilirsin. Ama mahkemelerde kalıp, hayattanda bezebilir, Haberlere çıkınca sana " VATAN HAİNİ GÖREVİNİ YAPMADI/YAPAMADI" dediklerindede susmak zorundasın. Zaten ülkede en fazla 1-2 seneye kadar savaş çıkacak. Asker, polis, jandarma mandarma bi işe yaramayacak ? Hepimiz gidip kurtuluş savaşındaki gibi savunacağız ülkemizi.

1-2 kişi vicdan-i red yapmaya cesaret ettiği için oluyor bunlar.Gençler toplansa binler-on binler vicdan-i red yapmaya kalksa bakalım mahkemelerde sürüneceklermi hepsi.ama tabi halk öyle kandırılmış öyle kandırılmışki devlet almasa bunlar askere gidicek koşa koşa

+1

• quote:

quote:

Askerlik bir yandan iyi bir hayat tecrübesidir. Bence gidilmeli hem Türklüğü asıl yaşama anlamında çok önemli. Tabii sen kendin bilirsin.

Türk felan da olmak istemiyorum çok marifetmiş gibi at üstünde koşmak silah bırakmamak birde yazıyosun :D yazık harbi nasıl kandırıldığınızın farkında değilsiniz ona üzülüyorum.

Aslını inkâr eden bizden değildir. Gitsin hanım evladı olsun. Hiç mi okumadın tarihini. Hevesin ne onu anlamış değilim. Tembellik en büyük marifetiniz oturduğunuz yerde bir yerlerinizi büyütürsünüz siz anca vatan hainliği güzel geliyor tabii. Sözde medeni insanlar sizi. + Blok.

• quote:

quote:

quote:

Aslını inkâr eden bizden değildir. Gitsin hanım evladı olsun. Hiç mi okumadın tarihini. Hevesin ne onu anlamış değilim. Tembellik en büyük marifetiniz oturduğunuz yerde bir yerlerinizi büyütürsünüz siz anca vatan hainliği güzel geliyor tabii. Sözde medeni insanlar sizi. + Blok.

Bir şey sorcam, Türk olmayı sen mi seçtin? Eğer sen seçmediysen tesadüfen olan bir olay için nasıl gurur duyabiliyor ya da kendinle aranda bağlantı kurabiliyorsun? Yani bu askerlik vatan borcu ya, hani borç olması için vatanın senin için bir şey yapması lazım dimi? Yani bir düşün, senin vatan dediğin zaten seni kiracı gibi kullanmıyor mu? Ne borcun olduğunu düşünüyorsun?

Devlet insan için vardır, devletin halkı yönetmesi, milleti borçlu yapmaz, devlet sadece hizmet eder, bir başbakanın maaşı bir öğretmeninkinden farklı olmamalı, çünkü devletin başındakini halk seçer, devlet lideri halkı yansıtmalıdır. Ama sizler kandırıldığınız için kendinizi "Özel" hissediyor, devlete hizmeti "Borç" biliyorsunuz.

Düşünmek bu kadar mı zor ki sen gidip 15 ayını vermeyi mantıklı buluyorsun.

Askerlik istemeyene "Hanım evladı" diyen kişiyle ne tartışıyorum ki... Sanki askerde işkenceye dayanıklılık eğitimi almış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nihilum -- 30 Ağustos 2013; 17:20:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Daenerys Targaryen

quote:

quote:

quote:

Bir şey sorcam, Türk olmayı sen mi seçtin? Eğer sen seçmediysen tesadüfen olan bir olay için nasıl gurur duyabiliyor ya da kendinle aranda bağlantı kurabiliyorsun? Yani bu askerlik vatan borcu ya, hani borç olması için vatanın senin için bir şey yapması lazım dimi? Yani bir düşün, senin vatan dediğin zaten seni kiracı gibi kullanmıyor mu? Ne borcun olduğunu düşünüyorsun?

Devlet insan için vardır, devletin halkı yönetmesi, milleti borçlu yapmaz, devlet sadece hizmet eder, bir başbakanın maaşı bir öğretmeninkinden farklı olmamalı, çünkü devletin başındakini halk seçer, devlet lideri halkı yansıtmalıdır. Ama sizler kandırıldığınız için kendinizi "Özel" hissediyor, devlete hizmeti "Borç" biliyorsunuz.

Askerlik istemeyene "Hanım evladı" diyen kişiyle ne tartışıyorum ki...

Devlet için askerlik yapan kim? Ben Türkiye'nin bekası için askerlik yaparım. Bu toprakların 1071 yılından beri bize kapısı açık ve burayı korumak, Türkiyeyi savunmak, Türk'ün görevidir. Kendimiz Türk doğmayı seçmedik ama doğduk atalarımızın tarihini araştırdık, zorluklarını gördük ve kan ile alınan bu topraklar kan ile verilir diyerek ant içtik. Borç olarak görmüyorum elimde şans olsa tamamen kendimi adarım Türkiye için çünkü ne zorluklar çekildiğini, o zorluklara karşı bile bir parça toprağın bile verilmediğini biliyorum. ATATÜRK ve o muhteşem Türkleri ne çabuk unuttunuz? Kimsenin umurunda olmaya bilirdi Türk milleti? Türk milleti sömürge kurbanı olabilirdi ve daha fazlası. Askerlik bize atalarımızdan kalmadır bir kere bilse olsa insan silahı, tertibi, savaşmayı öğrenmelidir. İnsanın doğasında her biri var ve bilgilenmek hazırlıklı olmak lazımdır. Emin ol düşünen bir insan için askerlik vazgeçilmezdir. Canınız tatlı 15 ayınızı düşünüyorsunuz ama emin olun bu bilgisayar başında durduğunuz zaman boşadır, askerlik zamanınız değil. İnançlı olmayan insan din konusunda vatan sevgisini, atayı bilmez. Sadece kendini düşünen kibirli birine dönüşür.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Daenerys Targaryen

quote:

quote:

quote:

Askerlik istemeyene "Hanım evladı" diyen kişiyle ne tartışıyorum ki...

Devlet için askerlik yapan kim? Ben Türkiye'nin bekası için askerlik yaparım. Bu toprakların 1071 yılından beri bize kapısı açık ve burayı korumak, Türkiyeyi savunmak, Türk'ün görevidir. Kendimiz Türk doğmayı seçmedik ama doğduk atalarımızın tarihini araştırdık, zorluklarını gördük ve kan ile alınan bu topraklar kan ile verilir diyerek ant içtik. Borç olarak görmüyorum elimde şans olsa tamamen kendimi adarım Türkiye için çünkü ne zorluklar çekildiğini, o zorluklara karşı bile bir parça toprağın bile verilmediğini biliyorum. ATATÜRK ve o muhteşem Türkleri ne çabuk unuttunuz? Kimsenin umurunda olmaya bilirdi Türk milleti? Türk milleti sömürge kurbanı olabilirdi ve daha fazlası. Askerlik bize atalarımızdan kalmadır bir kere bilse olsa insan silahı, tertibi, savaşmayı öğrenmelidir. İnsanın doğasında her biri var ve bilgilenmek hazırlıklı olmak lazımdır. Emin ol düşünen bir insan için askerlik vazgeçilmezdir. Canınız tatlı 15 ayınızı düşünüyorsunuz ama emin olun bu bilgisayar başında durduğunuz zaman boşadır, askerlik zamanınız değil. İnançlı olmayan insan din konusunda vatan sevgisini, atayı bilmez. Sadece kendini düşünen kibirli birine dönüşür.

1071 yılından beri bize kapısı açık ne demek? Senin bu işte hiçbir payın yok arkadaşım bunu anlamıyorsun, bak şimdi sana olayı anlatayım ben;
    Doğuda ezilen bir kavim batıya doğru bir göç başlatır, anadolu denen kara parçasını bulur, üstündeki kavimleri oradan sürer ya da bünyesine katar ve o topraklara yerleşir, başkasını yurdundan kovup orayı yurt edinir. Sonrasında araplar tarafından belli katliamlar ve kültür etkileşimiyle bir din benimsetilir. Dinin gereği ve atalarından öğrendiklerini gerekçe sunarak fetihler yaparlar, sonrasında geçmişe olan bağlılıkları -"At-Avrat-Silah"- yüzünden geri kalır ve bir dahi sayesinde ayakta kalmayı başarırlar.

Sonuca bakmak gerekirse; Bu zamana kadar olan HİÇBİR ŞEYİN seninle uzaktan yakından alakası yok. Sana bağlanabilecek tek nokta belkide tesadüfen bu topraklarda dünyaya gelmendir. Peki senin bu topraklarda dünyaya gelmen sana niye belli zorunluklar versin? Türkiyedeki insanlar hep "Ben özgürlüğüme düşkünüm, ben Türk'üm" der, ama sorsan askerlik hepsinin vatan borcu, e kardeşim bu sana dayatıldığı sürece bu nasıl özgürlük olabilir?

İnançlı olmak iyi bir şey değildir, inançlı demek inanmayı seven, inanan demek. Başka bir deyişle gerçekler için değil mutlu olmak için yaşayan insandır, inanç insanı mutlu eder, belli bir gruba dahil olmak insanı mutlu eder, şimdi ben birsürü örnek veririm; Futbol Fanatikleri takım tutarak, kardeş yapısını hissederek, kendini belli bir gruba sokarak bir yanılsamayla mutlu oluyorlar derim, din insanları "Bütün müslümanlar kardeştir." benzeri ibarelerle belli bir gruba dahil edip onları mutlu ediyor derim, çoook uzar emin ol, aynı şekilde sana "TÜRKSÜN, TÜRKÜN TÜRKTEN BAŞKA DOSTU YOKTUR" gibi sözler telkin edilerek, Türk olduğundan gurur duyan, kendini cidden belli bir gruba mensup hisseden bir insan oluyorsun.

Ben sadece kimseyle konuşmasam kendime dahi olduğumu telkin etsem, bunu böyle kabul etsem mutlu olurum, tabikide sadece inanarak insanlar mutlu olabilir, ölüm döşeğinde birine "Merak etme öbür tarafta hayal bile edemeyeceğin mutluluklar seni bekliyor." desen dünyanın en mutlu insanı oluverir, ama inanç sadece sahte mutluluk verir, tıpkı rüya görüp rüyanda mutlu olman gibi, beynin olmayan bir şeyi varmış gibi çalıştırmaya başlar.

Sadece bilgiye ulaşmak ve bilgiye inanmak vardır. Eğer inanıyorsan bilgiye ulaşmış sayılmazsın, bilgi hala aynı uzaklıktadır sadece sen ulaştığını söyleyip kendini mutlu edersin, bu kolaya kaçmaktır, basitleştirmektir.(Bkz; Yıldırım nasıl oluyor sorusuna antik yunandan gelicek cevap; Zeus KIZDI!) Dinin yaptığı budur, sana TÜRKSÜN, ÜSTÜNSÜN, ÇALIŞKANSIN dendiğinde mutlu oluyor olabilirsin, ama cehalet mutluluktur felsefesini kenara koyup düşünme vaktin gelmedi mi? Bu sözler neden sarfedilmiş? Hitler zamanında bu "Deutschland, Deutschland über alles" naralarıyla halka verildi, halk kendini mutlu eden kişiye inandı, mutlu olmak pahasına gerçeklere gözlerini kapattı, ve bir Dahi peşinde bir ülkeyi sürükledi.

Ama yıl olmuş 2013, hala Din denen şeyin sadece birinin Yönetme Hırsı uğruna insanları kandırma olduğunu göremeyen, Milliyetçilik denen terimin insanları bir çatı altında toplayıp bir uğurda kullanmak olduğunu göremeyen insanlar var. Tabikide ben bu paragrafı uzatırım, insanları belli bir gruba dahil edip yönlendirmek çok kolaydır, hele Türkiyede yaşıyorsan daha kolaydır, DİN dersin %50 oy alırsın, MİLLET dersin %12 gelir, ATATÜRK dersin %25 gelir...

Bu kadar kolay yönetilen bir halk işte Türk halkı, GEZİ PARKI dediler, "Tank adamın kafasını ezmiş" dediler, "Hükümet düşebilir." dediler, hemen insanlar hükümetin karşısına doluştu...

Dindar, Milliyetçi, Atatürkçü, Fenerbahçeli, Galatasaraylı, Fetullahçı...

Bunların hepsi birilerinin çıkarı için uydurulmuş terimlerdir, bunlara alet olanlarsa İNANÇLI oldukları için KOLAY KANDIRILAN insanlar.

Açıkcası en fazla 50 yıl veriyorum bu saçmalıklara...

Edit: Ben ne ara yazdım bu kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nihilum -- 30 Ağustos 2013; 18:49:00 >

• ben de istemiyordum yedek subay oalrak uzun dönem cıktı nişanlım beni terk etti düğün için yer bile alınmıstı hazırlıklar tamamdı davetiyer dağıtılmıstı askerde beni terk etti gitmeseydim onunla evlenecektim .ske .ske gittm bana yaklasık 7000 liraya da mal oldu gideceksin arkadasım sen de kaçısın yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertf16

ben de istemiyordum yedek subay oalrak uzun dönem cıktı nişanlım beni terk etti düğün için yer bile alınmıstı hazırlıklar tamamdı davetiyer dağıtılmıstı askerde beni terk etti gitmeseydim onunla evlenecektim .ske .ske gittm bana yaklasık 7000 liraya da mal oldu gideceksin arkadasım sen de kaçısın yok

terketmesinin sbebi nedir ?
  • 6 ay yatmak yerine 600.000 TL para vermeyi kabul etmişsiniz. Maddi durumunuz iyiyse git özel bir okula, veya okulunu bitir ve dgsden açıköğretime geç, 29 yaşına kadar tecil hakkın oluyor.

Bunun haricinde, bildiğim kadarıyla yurtdışında 3 yıl çalıştıktan sonra bedelli askerlik yapabiliyorsunuz. Hatta bedelli askerlik ücretini karşılayan firmalar bile var. Yurtdışında çalışmayı düşünebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackButler

quote:

Orijinalden alıntı: Auto CAD

Öncelikle şunu belirteyim Peygamber ocağına her TÜRK genci gitmeli, gitmelidir. Ben askerde görmüştüm. Adamın sol bacağı komple platindi diz kapağından aşağısı ve adam tuvalete çömelemiyordu düşünün ama adama askerliği yaptırdılar. Kusura bakma kaçmanın bir anlamı yok. Herkes pekde isteyerek gitmiyor ama mecbursun gideceksin kardeş. O gitmeyecek bu gitmeyecek öyle birşey yok. Denildiği gibi kimine göre pek beklentileri karşılamıyor ama kimilerine görede beklentileri karşılıyor. Sen kaçarsan o kaçarsa asker ihtiyacını nasıl tamamlayacağız. Askerlik yapıldığını düşünmüyorsanız bile en kötü silah tutmayı neyin ne olduğunu öğreniyorsun.

Hocam vicdani ret çoğu Avrupa ülkesinde var onlar nasıl asker ihtiyacını karşılıyor ? Ayrıca şunu unutmayın günümüz dünyasında ordu kazanmaz nitelikli asker + teknoloji kazanır.

Avrupa ülkelerinin askerlerine verdiği maaşı biz de verebiliyorsak onlar gibi oluruz veya ABD gibi yılda 650-700 milyar dolar savunma bütçemiz olursa olur aksi halde bu coğrafyada zorunlu askerlikten başka çare yok..Ha eğitim,techizat eksiği var dersen o tartışılır ama Türkiye'de zorunlu askerlik kavramı tartışılamaz ne yazık ki..

• quote:

Orijinalden alıntı: KediKovalayanPsikopatFare

/>

"bu konuda paylastıgınız konu bakayaların gbt de cıkması durumu henuz onaylanmıs degıl emnıyet genel mudurlugu olumsuz gorus bildirmis yani henuz sisteme giris felan yok bakaya durumda olanlar polıs veya jandarma tarafından aranmıyorlar. bakakaya kaldıktan sonra subeye gıdersen sana ceza yazarlar sonra senı sevk ederler ( tabı tecıl hakkın yok ıse ) sevk edıldıgın yere teslım olmaz ısen bellı bı sure sonra hakkında dava acarlar mahkemeye gıdersın. senı alıp subeye goturme gıbı bı yetkısı yok polısın sana dava acılırsa sende durusmaya katılmassan ozaman evıne polıs gelır oda askere almak ıcın degıl senı mahkemeye goturmek ıcın gelır kı bunada hakım karar verır. mahkeme sonucunda ceza alırsın oda para cezasına cevrılır hapıs yatmassın. bu gune kadar 2008 den berı surec boyle ıslıyor gecen yıl yargıyı hızlandırmak ıcın cıkardıkları yasa ıle askere gıtmemek suc degıl kabahatdır o yuzden cezası kabahatlar kanununa gore verılır yanı para cezesı ama yukardada anlatdıgım gıbı bı defaya mahsus bakaya kalıp ceza yersenız ve genede askere gıtmessenız anlatdıgım surec ısler. yurt dısına cıkıstada hıc bı sıkıntı olmaz gıdıp pasoportunu alır babalar gıbı cıkarsın yurt dısına bakaya kalmak yurtd dısına cıkmayı engellemez. yurt dısına cıkıs yasagını sadece mahkemeler verır veya yakalama ıznını. ben 6 yıldır bakayayyım pasoportda aldım yurt dısınıda cıktım hemde bır kac defa ve sureklı trafıkte oldugum ıcın haftada en az 2 defa gbt em sorgulanır su dakıkaya kadar hıc bı sıkıntı olmadı... ha bu kadar yazdık ama burası turkıye yenı cıkan kanunları ve genelgelerı ıyı takıp etmek gerekır. ole gazetelerde cıkan haberlere degıl bakanlıklardakı genelgelerı takıp etmek lazım. benım gordugum uygulamada degısıklık yok ınsallahta olmaz.... ıyıy forumlar"

http://www.uzmantv.com/gbt-sonucunda-askerlikle-ilisigi-bulunan-kisiye-ne-olur

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.