Şimdi Ara

Askere giderken en çekindiğiniz konular

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
30.691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim UYKU SORUNU ve WC&BANYO durumu :)

• Askerliğini uzun veya kısa yapmış tüm arkadaşlarım uykunun en büyük sorun olduğunu söylemişlerdi. Banyo olayı ise gittiğin yere göre değişiklik gösteriyormuş. Şansına kalmış birşey yani. Yıllardır alafranga tuvalette kitap dergi okuyacak kadar vakit geçirmeye alışan ben, alaturka tuvaletlerde çömelerek iş görme konusunda epey zorluk çekeceğimi biliyorum mesela :) Birde sabah kalkar kalkmaz traş olma durumu var gece olsam olmazmı dediğim herkes olmaz dedi. En ufak pürüzde kalayı basıyormuş komutanlar. Köse olaydım keşke diyorum ):
  • Sakalınız çabuk uzamıyorsa akşamdan da traş olabilirsiniz. Nöbetçi komutan niye oluyorsun derse nöbete traşsız gitmek istemedim falan dersiniz

Eğitimlerde bol bol çömelip kalkma çalışacağınız için tuvaletin de çok sorun olacağını sanmıyorum. Kitap dergi okuyamayacaksınız sadece.

Banyo gittiğiniz yere göre değişir ama genel olarak askerlerin banyo yapmasına çok dikkat ediliyor. Banyo yapamadığınızda takım astsubayınıza söyleyin, o da bölük astsubayına söyler, halledilir.

Uyku da gittiğiniz yere göre değişir ama nöbetlerle kesilecek büyük ihtimalle.
  • Benimde uyku başta olmak üzere wc ve banyo :) Uzun dönem yapacağız birde.
  • o degılde sag sol sorunu var benım
  • şınav çekemeyen biri olaraak (yapılıyorsa 2400m koşusu ve şınav - barfiks olayı,=)
  • benim merak ettigimde şu..acaba basur olayını test ediyolarmı..ve ilk gun koltuk altı ve altkısımların traslarına bakıyolar mı..?? ve bu durum herhaftasonu tekrarlanıyo mu?
  • uyku yu filan boşverinde...tesisatlı 3km nasıl koşucam ben ya 7 aralıkta denetleme var öldürsen yapamam..

inş. alaydan ambulans gelmezde ben çıkarım eğer ben çıakrsam koşanların arkasından ambulans kullanıcam
  • quote:

Orijinalden alıntı: ylmzzz

benim merak ettigimde şu..acaba basur olayını test ediyolarmı..ve ilk gun koltuk altı ve altkısımların traslarına bakıyolar mı..?? ve bu durum herhaftasonu tekrarlanıyo mu?

askeriyede her cuma öğleden sonra bakım günüdür silah bakımı ve kişisel bakım olur...

koltukaltı ve tırnak kontrolu olur...

ayrıca toprakta çıplak ayakla yürütüyolar nedeni ise vücuttaki elektirği atmak için..

aslına bakarsan iyi bişey..
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1717

quote:

Orijinalden alıntı: ylmzzz

benim merak ettigimde şu..acaba basur olayını test ediyolarmı..ve ilk gun koltuk altı ve altkısımların traslarına bakıyolar mı..?? ve bu durum herhaftasonu tekrarlanıyo mu?

askeriyede her cuma öğleden sonra bakım günüdür silah bakımı ve kişisel bakım olur...

koltukaltı ve tırnak kontrolu olur...

ayrıca toprakta çıplak ayakla yürütüyolar nedeni ise vücuttaki elektirği atmak için..

aslına bakarsan iyi bişey..

işte aga..demek istedigim..bakım gunlerınde..adamlar dıyo mu oglum sıyır donu gorcem onu...bide aga ilk varınca acemilige..ilk muayenede de bakıyolarmı etek trasına...

• etek traşına bakmıyolar bizim orda (kıbrıs ta)

acemi birliğindede bakmamışlardı (izmir-gaziemir de)

ayrıca kayıt kabulde yani ilk acemi birliğine giriştede bakmadılar..
  • ne basuru ne etek alti kontrolu yok ole birsey hic duymadim simdiye kadar kisa donemlerden .....
  • ya kızmayın agalar..yeni askeriz ya..herkezden kulaktan dolma bilgi topluyoz dogru veya yanlıs..kimi korkutuyo..kimi dogru soluyo ..bilemiyoz ki kim haklı kim yalancı...kimisi diyo basur testi var..adam yere bozukpara atıyo bunu yerden al diyo felan dıyolarmıs..:D kimisi de ole bise yok ama etektrası bakarlar dıyo..kimiside ikiside olmaz benım yerımde ole bıse kattıyen yoktu dıyo..??? yeni askeriz diye mahallede madara olduk yaa....:D
  • Askerde koltukaltı traşı ve etek altı traşı nasıl olacaz? Nerde olacaz?
  • koltuk altına cuma günü bakarlar kişisel bakım günüdür onun dışında bir yere bakılmaz

rahat olun anlatıldığı kadar zor değil askerlik

acemi birliği manisa/doğu kışla
    usta birliği afganistan/nato merkezi
  • quote:

Orijinalden alıntı: éfulim

koltuk altına cuma günü bakarlar kişisel bakım günüdür onun dışında bir yere bakılmaz

rahat olun anlatıldığı kadar zor değil askerlik

acemi birliği manisa/doğu kışla
    usta birliği afganistan/nato merkezi

afganistana nasil gittiniz ?
  • haha Şaka de mi? Ne Afganistanı ne nATOSU? Yabancı dil mi var , afganca filan?
  • tek cekincem traş makinesi götürmem sorun olur mu ?? Traş makinemde sinek kaydı traş oluyorum, jiletle 1 yıldır falan traş olmadım. Makineye alıştım, jilet çok fena yapar ya :)
    Acaba makineye izin var mıdır ??
  • arkadaşlar askerde hiçbir şeyin standardı yok. yani bir uygulama her yerde aynı olmayabiliyor. örn. etek traşına haftada 2-3 kez bakıldığını biliyorum, kıl bölük çavuşu olursa. halbuki içtimayı bölük çavuşu yapamaz ama bizde oluyordu. yani gidince "aaa böyle duymamıştım ben" demeyin, şaşırmayın diye yazıyorum. en iyisi gidince devreleri kapayın :) kendinizi TSK'nın şefkatli ellerine bırakın. yoksa mantık ararsanız çok sıkıntı çekerseniz benden söylemesi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: profurio

arkadaşlar askerde hiçbir şeyin standardı yok. yani bir uygulama her yerde aynı olmayabiliyor. örn. etek traşına haftada 2-3 kez bakıldığını biliyorum, kıl bölük çavuşu olursa. halbuki içtimayı bölük çavuşu yapamaz ama bizde oluyordu. yani gidince "aaa böyle duymamıştım ben" demeyin, şaşırmayın diye yazıyorum. en iyisi gidince devreleri kapayın :) kendinizi TSK'nın şefkatli ellerine bırakın. yoksa mantık ararsanız çok sıkıntı çekerseniz benden söylemesi.

aga sen nerde yapdıydın..benım mesela izmir poligon cıktı muhafiz olarak..cuma teslim olcam..orda da etektrası sıkıntısı olabılır mı?...
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.