Şimdi Ara

Askerde devrecilik hakkında

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
19.345
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
Mesaj
 • Slm arkadaşlar. 3 gün sonra askerlik yerim belli olacak. Yedek subay veya kısa dönem şansıma ne çıkarsa artık.
  Benim merak ettiğim devrecilik hakkında. Aslında mantıklı çünkü ilk gittiğinde 3 ay ayak işlerini yeni gelenler yapıyor diğer türlü olsa zaten normal bir asker askerliği boyunca tuvalet temizleyip bulaşık yıkardı ama devrecilik ile bu 3 ay yapılıyor.
  Kısa dönem er olarak gidersem zaten 6 ay kalıcam ve bu altı ayın 1 ayı acemi birliği geri kaldı 5 ay. Peki bu 5 ayın 3 ayını angar işlerlemi uğraşacağız hani devrecilik bakımından soruyorum? zaten 5 ay kalıcaz! Peki bu bir üst devre arkadaşlar yeni gelenlere nasıl bir baskı yapmaktadır? Hadi komutan neyse çekilir fakat üst tertip komutanlar gibimi davranıyor yani küfür vs ? Benim yaş 28, söylemesi ayıp 10 senedir boks hocalığı yapıyorum agresif bir yapıya sahibim. Komutan bir türlü çekilir fakat üst tertipmiş yan tertipmiş valla baskıya gelemem kafa göz patlatırım. Askerlik zaten kesin uzayacak benim ondan eminim.. • Dostum senin ust devren 94/1 ler falan degil 355 ksd ler. Yani biz :) kisa donemler alt devresini kus sütüyle besler :) senden onceki duzen ne olursa olsun bunu adam gibi izah et. Sana abi desinler demeyen olursa boz. Tekli tartışmalarda olurda sana diklenen olursa haddini bildir. Topluca devrecilik muhabbeti açıldığı zaman da zaten sana saygı duyan olacaktır. Bize suan devrecilik falan yapabilen yok sadece rica var. Ben sevdigim çocuklara yardım ediyorum gerisine yokus. Sende kendi düzenini bu sekilde kurarsin merak etme. Seninle kavga etmeye yuregi yetmez çoğunun komutanlar devrecilik muhabbetinin arkasında değilse o kavgada haksiz olan uzun donemi sürgün ederler.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Bu arada uzun dönemler arasındaki devrecilik muhabbetine karışma kahraman olmaya çalışma. Dedigim gibi onlar birbirlerinin alt ust devresi. Onlarin isine geliyor sadece 3 ay angarya isle ugrasmak

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • quote:

  Orijinalden alıntı: antonio-montana

  Slm arkadaşlar. 3 gün sonra askerlik yerim belli olacak. Yedek subay veya kısa dönem şansıma ne çıkarsa artık.
  Benim merak ettiğim devrecilik hakkında. Aslında mantıklı çünkü ilk gittiğinde 3 ay ayak işlerini yeni gelenler yapıyor diğer türlü olsa zaten normal bir asker askerliği boyunca tuvalet temizleyip bulaşık yıkardı ama devrecilik ile bu 3 ay yapılıyor.
  Kısa dönem er olarak gidersem zaten 6 ay kalıcam ve bu altı ayın 1 ayı acemi birliği geri kaldı 5 ay. Peki bu 5 ayın 3 ayını angar işlerlemi uğraşacağız hani devrecilik bakımından soruyorum? zaten 5 ay kalıcaz! Peki bu bir üst devre arkadaşlar yeni gelenlere nasıl bir baskı yapmaktadır? Hadi komutan neyse çekilir fakat üst tertip komutanlar gibimi davranıyor yani küfür vs ? Benim yaş 28, söylemesi ayıp 10 senedir boks hocalığı yapıyorum agresif bir yapıya sahibim. Komutan bir türlü çekilir fakat üst tertipmiş yan tertipmiş valla baskıya gelemem kafa göz patlatırım. Askerlik zaten kesin uzayacak benim ondan eminim..

  Dostum öncelikle bilmelisin ki askerde devrecilik yasak. Buna şahit olduğun vakit git üst amirine şikayet et. Bu konuda KKK'nın kesin emri var, tertipçilik, devrecilik yapılamayacak. Bu konuda şikayet eden arkadaşlarım devrecilikten kurtuldular ancak daha büyük sıkıntıya girdiler. Şimdi sana artı, eksisini anlatayım...

  Artısı: Yemin ettikten sonra esas birliğine dağıtılırsın, 3 gün misafir takılırsın sonra eline fırça, faraş alır mıntıkaya çıkarsın, yeni gelen sen olduğun için en angarya işler sana kalır. Bunlar genelde getir-götür işleridir. Şafak 81 olana dek bu faaliyetlere devam edersin.

  Eksi yönü: Şayet birliğinde devrecilik yoksa, herkes eline fırça faraş alır mıntıkaya çıkar. Buna sende dahil olursun ve şafak 1 olana dek nöbet+mıntıka+çeşitli angarya işlere koşturursun.

  Seçim senin. Ya herkesle birlikte 148 gün mıntıka yapmak, yada sadece alt devrelerle beraber şafak 81'e kadar çalışmak.
 • Sen şimdi kafa göz patlatırım diye yazıyorsun. Oraya gidince askerliğini yakmamak için bazı şeyleri alttan alacaksın, görmezden geleceksin. Gitmeden önce böyle bir kafa yapısı olabilir ama içine girince hiç bir şeye karışmak istemeyeceksin. Gidip birinin kafasını gözünü patlatırsan göze batarsın. Sonuçta kısa dönemide, uzun dönemide aynı yerde yatıp kalkacaksınız, aynı yerde yemek yiyeceksiniz vs. vs. Sen en iyisi muhatap olacağın adamları iyi bil herkesle iyi anlaşmaya bak. Sana yanlış yapan, beğenmediğin adamlarla mesafeni korursun olur biter. Ani anlatıldığı gibi her uzun dönem hapçı falan değil, aralarında iyileride var.
 • 352 kd olarak yapmıştım askerliğimi , son 80 gün kalana kadar mıntıka yaptık , tuvalet temizliği ve çöpe çıkma yoktu bizde , onları uzun dönemler yapıyodu , 80 den sonrada hiçbir şeye karışmadık... yan gelip yattık
 • cvplar için sağolun arkadaşlar, ben kafa patlatırım derken kavgacı bir insanım, oraya kavga etmeye gidiyorum, önüme geleni ayaklar altına alırım vs demek istemedim. Ben stres atmak için boş zamanlarımda boks hocalığı yapıyorum 10 yıldır ve torbaya vurmadan duramam. Kendimi tutsam bile birini kafaya taktım mı illa ringde görmek istiyorum onu. Mike Tyson'ı düşünün, sokata küfür ettiniz sivil biri olsanızda o yumruğu yersiniz çünkü o adam öyle deşarj oluyor ve silahı o :)

  koğuşta birine yumruk atsam hemen yargılanırmıyız? sorularım biraz saçma gelebilir arkadaşlar kusura bakmayın.
 • Bugün askerde son günüm. 354 ksd yim. Askerlik boyunca hiç mıntıkadan düşemedik.11 aydır asker olanlar bile düşemedi. Çünkü toplam 100 askerimiz var ve bunun 60 ı nöbette dış görevde oluyor hergün. Komutanlıkta çok az asker kalıyor. Mecbur yapıyorsun. Tek kurtuluşun nöbete gitmen oluyor işte :D

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • devrecilik ve sıracılık farklıdır bahsettiğiniz şey sıracılıktır. ve gereken bir şey dir. sıracılık olmayan bir yerde tertip düzen olmaz. sırası gelen görevi üstlenir.

  genelde kısa dönemler koğuş ve tuvalet temizliğine karışmaz sadece mıntıkaya çıkar çöp döker vs. fakat bu her yerde böyledir diye bir şey yok. gerektiğinde koğuş temizliğinede katılır.
 • arkadaşlar, ben şimdi askere gidince, görev, yetkileri ve emirleri komutandan almayacak mıyım? yani yaptığım her görev sırasında komutan başımda veya civarda etrafta olmayacak mı? her adım attığımızda başımızda bize direktif veren şunu şöyle yapın diyen üst tertip uzun dönem liseli ergenler mi olacak? :) Hepsine sorsan Polat Alemdar'ım der :)
 • Komutan mesai saatinde gelir.sen mıntıkayı o gelmeden bitirmen lazım. Komutanlar günlük işlere müdahale etmez. Asker kendi arasında halleder

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • antonio-montana A kullanıcısına yanıt
  Sıkıntı yapma şimdiden arkadaşım gidince zaten 1 haftaya alışıyorsun yolunu çiziyorsun.Herkes yaptığı yerdeki gördüklerini duyduklarını yazıcak ama hepsi farklı durumlarda askerlik yaptığı için çok az ortak noktalar çıkıcaktır.Banada gitmeden dünya kadar şey söylendi dayak,devrecelik,sıracalık vs söylenenler doğru şeyler aslında ama gidip 15 kişilik jandarma karakolunda askerlik yapınca söylenenlerin %80 nini görmedimO yüzden düşüceğin yer ve ortam senin o anki davranışların askerliğinin gidişatını göstericektir.
 • haklısınız arkadaşlar. yarın yerler belli olacak, eğer kasım celbine kalmazsam yarın neresi çıkarsa bana onu burada paylaşmak daha mantıklı çünkü dediğiniz gibi her askerlik şubesi, bölüğü, taburu aynı değil. hayırlısı olur inş. herkese teşşekkürler..
 • Askerde devrecilik illaki oluyor. Bütün işleri sen yapıyorsun alt devren gelince ona veriyorsun herşeyi. Dikkat etmen gereken şey uzun dönemler senin üst devren değiller. 355. kd senin üst devren olucak. Bunu niye diyorum çünkü ben usta birliğine katıldığımda hiç bi kısa dönem yoktu (yani üst devrem yoktu). Bu nedenle uzun dönemler bizi de sanki onların altdevresiymişiz gibi görmeye kalktılar ve biz ilk günden tavrımızı koyunca geri çekildiler. 6 aylık askerlik boyunca hiç bi mıntıka,vs.. yapmadık bu şekilde.
 • Kesinlikle gidiecek yer önemli oluyor..
  Çok istiyorum şöyle 15-30 kişi arasında askerlik yapılacak yere düşmeyi.Cidden çok rahat olur gibime geliyor.Peki bu sayıca az kişinin olduğu yerde yapanlar yazabilir mi nerede oluyor bu az sayıda birlikler ya da koğuşlar ? Ya da Kasım celbi yoğun oluyor yine de az sayı olma ihtimali var mı ? Ve diyelim X birliği orada asker sayısı hep standart mı oluyor yoksa değişiyor mu ?
 • ne mıntıkaymış arkadaş. ne kadar da çok korkuyosunuz eline faraş alıp mıntıka yapmaktan.

  hepiniz genç adamlarsınız.

  sanırsın 50 kiloluk mühimmat taşıtıyorlar,herkes kaçmak için çırpınıyo.

  korkmayın bu kadar yav. en fazla temizlik yaparsınız.

  yok yattık yok 81 den sonra iş yapmadık yok işte üst devre olduk iş yaptrdık falan.
 • Valla Askerde Devrecilik Diye Bir Muhabbet Yok O Kalktı Lakin Sıracılık Var Bu Durumda Sizden Üst Olan Devrenize Lan Şşt Veya Oğlum Diyemezsiniz Bu Size Eksi Olarak Döner Ya Şu Çekersiniz Ya Da Telefonsuz Kalırsınız Abi Demek Zorunda Değilsiniz Sizin De Alt Devreniz Gelene Dek Ayak İşlerini Yapmak Zorundasınız ... ( Hv. Ulş. Er )

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Emre İlikhan E kullanıcısına yanıt
  Valla Kral ben Öyle biri değilim Bana emir verein olursa onun için iyi olmaz Kimse kimse tanimiyo Pişman olcağı şeyler yaparlar Ben saygılı bozmam ama Bozan olursa hakkını veririm

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • ee nası geçti askerliğin
 • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.