Şimdi Ara

askerde nasıl denizci olunur?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
21.759
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • deniz en çok sevdiğim şeydir eğer askere gideceksem de denizci olmak istiyorum o zaman seve seve yapabilirim, biliyorum random atanıyor alakasız deniz görmemiş adamlar denizci oluyor ama hiç mi yolu yoktur? mesela yüzme sertifikası falan versem şubeye yoklamada?

kütüğüm zaten şarköy sahil kenarı bilen bilir, bunlar da etken midir?

• yüzme bilerek
  • Gemici cüzdanın varsa olabilirsin.
  • denizcilik baglantili bir meslegin okulunu falan okuduysan kesin olursun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dalgıçlık belgesi, denizcilik ile ilgili sertifika falan lazım. her iyi yüzen denizci mi olur
  • askere gideceksemde......

İnşallah hakkari c timine düşersin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Last Later

quote:

Orijinalden alıntı: Hurts

yüzme bilerek

çok iyiyim.

denizcilik meslek . lise. mezunuysan yaparlar
  • scuba belgesi al , 1 yıldız balıkadam kursu 300 -600 tl arası değişir. thy ücretsiz paraşüt kursu veriyo onada katıl , göz problemin yoksa direk özel kuvvetlere bile verirler
    askeriyeye bu tarz adamlar lazım, ben orta seviye ingilizce biliyorum , diğer yıl paraşüt ve scuba lisansı alıcam kurslara gidip. amacım nato'da askerlik yapmak , afganistanda . o bölgeyi tanımak istiyorum, unutmayın siz uğraşırsanız olur, yoksa liste sizi en alakasız yerlere götütür. kuzenim denizciydi , hatta marmarise gelen dev amerikan uçak gemisine eskortluk yaptılar , askerliğin bitimine kala uzman olması için ısrar etmişler.çok iyi yüzüyodu kendisi , göz problemi falan yok . su altı taaruz birliğinden yetkili kişiler gelip ısrar etmişler. çünkü tam aranan kişi , ama o yaşantının ona göre olmadığını söyledi. çoluk çocuk istiyo kendisi , vücudu falan sağlam sporcu kendisi. askeriyeye şunlar herzaman gerekir ve bulmak sıkıntılıdır :
    dil bilen kültürlü birisi
    yurtdışına çok seyahat etmiş birisi ( farklı kültürleri bilenleri nato için belçikaya yollarlar )
    sporcu lisansları olan kişiler ( özellikle paraşüt , yakın dövüş , dalış )
    ha yazmayı unuttum başta , benim muay thai lisansımda var. ama şimdi yakın koruma eğitimi almak istiyorum 1-2 yıl sonra olucak oda hayırlısı diyelim .

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.