Şimdi Ara

Artık tüm yurtdışı iphonelar Tr'de garanti dışı(RESMİ AÇIKLAMA GELDİ))

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.609
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar önceden alınanlar da dahil tüm yurtdışı iphonelar garanti dışı az önce aradım. Kadın benim de cihazım yurtdışı ben de kendi cihazıma destek alamayacağım artık dedi. Olayın apple ile alakası yok devlet trden vergi ödenerek alınan cihazlar hariç cihazlara bakmayacaksınız demiş. Benim yurtdışı garantili cihazımın ekranı kırıldı ve yarına randevum vardı değiştirecektim ancak artık ücret dahili bile değiştiremeyeceğim.

Resmi Açıklama:http://apple.servis.xyz...ne-model-numaralari.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dolcia -- 14 Mart 2017; 21:19:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu karar ile ile ilgili resmi belge var mı ?

• Evet bende duydun acaba satış hakkı varda lisansı yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ser5151 -- 11 Mart 2017; 22:15:43 >
  • Şimdi ikinci el de de satmak problem. Kimse almaz bu şartlarda.
  • Evet sorun devletle alakalı, apple adına hiçbir şey değişmiyor, bu konuda bir kazancı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GreyParrot -- 11 Mart 2017; 23:17:54 >
  • Apple henuz resmi aciklama yapmadi ama uluslararasi garanti konusunda bu noktaya gelinecegi gidisattan belliydi zaten. Apple Turkiye once yonetmelik geregi CDMA modemli cihazlari garanti disi birakti (sadece TR'de olan bir uygulama ve Apple'dan degil mevzuattan kaynaklaniyor). Ardindan BTK karariyla IMEI kaydi yapilmamis yurtdisi cihazlari garanti kapsaminda cikardilar, yine mevzuat geregi. Devlet aldigi fahis vergilerle, iPhone'da cihaz basina Apple'dan bile cok kazaniyor. Dolayisiyla bavul ticaretiyle gelen tek bir cihazdan bile vergi zarari olsun istemiyor devlet. Anlasilan BTK sadece Apple degil, uluslararasi garanti hizmetine sahip tum markalara ayni yaptirimi uygulayacak. Yani IMEI'si ithalat yoluyla kaydedilmemis cihazlara garanti hizmeti verilmesine izin yok artik. Gabon, Malawi gibi ucuncu dunya ulkelerinde rastlanmayan bir uygulamaya daha hos geldin diyoruz.

Deli dumrul ulkesinde iPhone kullanmayi ozetleyen listeyi simdiden guncelleyelim:

Turkiye'de iPhone Kullanmak
    1. Onlar iPhone alirken yuzde 8 vergi oduyor, sen %15 + %25 oduyorsun (Vergi kanunu)
    2. Yetmiyor, TRT vergisi oduyorsun ve 21. yuzyilin teknolojisi akilli telefonun kutusuna bildigin ampullu radyoymus gibi bandrol yapistiriyorlar (Yonetmelik)
    3. TR'deki fiyatlara isyan edip yurtdisindan iPhone alirsan, bu sefer zorla 149,80 TL odetiyorlar. Odemezsen cihazini ulke icinde bloke ediyorlar (Kuzey Kore modeli- BTK)
    4. Yurtdisindan getirdigin cihaza IMEI kayit ucreti odemen yetmiyor, bir de 20 avro (80 lira) bandrol ucreti odetiyorlar (hala nasil alacaklarini duzenleyemediler)
    5. Tum Apple urunlerinde dunya genelinde bir yil uluslarasi garanti olmasina ragmen, yurtdisindan alinan cihazlar Turkiye'de GMS-CDMA ayrimi olmaksizin tamamen garanti disi birakiliyor

• Devlet büyüklerimiz Apple logolu telefonlarla firmanın reklamını yapıyordu. Nedeni anlaşıldı.

• İstikrarlı bir şekilde yiyoruz kazığı, evet diyenimde daha çok istikrar olsun!

• Desene sahibinden com patladı.

İphone 7 32gb 1 YIL Türkiye garantili 2600tl ilanların ense traşını görürüm şimdi

Sıfır garantisiz bir iphone 7 fazla para etmez çünkü neden risk alayım. bozulacağı arıza yapacağı swap vs de alamayacaksınız full risk . Bozulsa uçağa atlayıp aldığın ülkeyede götürmek mantıksız.

Elma oldu bize ayva
    Şimdide bozulan iphonelarınız yurtdışında tamir yaptırılır ekipleri satıcıları çıkar ortaya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İstan34bul -- 12 Mart 2017; 10:58:8 >
  • İstan34bul kullanıcısına yanıt
    Yorumuna katılıyorum ama 1500 lira abartılı bir fiyat olmuş. 1500 liraya değil şu anda 2 yıl sonra bile sıfır iPhone 7 bulamazsın. Garantisi olsa da olmasa da. Hele şu dolar kurundan sonra hiç beklememek lazım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ReJim kullanıcısına yanıt
    1500 den fazla eder tabiki orayı lafın gelişi salladım 😁
    Editledim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İstan34bul -- 12 Mart 2017; 10:58:36 >
  • Benim bir müşterim geldi cumartesi sabah 7 ekran kırık ilk olarak apple yönlendirdim 1 saat sonra aradı akasya apple cuma gününden sonra bırakmış hizmet vermeyi apple yurt dışı bunun üzerine kadikoyiphone aradım kenbu arkadaşla konudan bahsettim bunun daha başlangıç olduğunu söylemişti artık apple almamak herhalde

• Daha ne kadar dürtüleceğiz arkadaş.

• 1 hafta kimse Apple almasa dükkana girmese.

Ben görürüm onları.

Firmalar insanlara muhtaç

Biz firmalara muhtaç değiliz

• Cihan kullanıcısına yanıt
    girsek ne olur girmesek ne olur umrundalar mı sanıyosun ?

siz bu devlete daha destek verin verin kıcınızdaki baksırın vergisini istiycekler . ama güzel günler cok yakın hedef 2023

• Arkadaşlar,Apple önemli duyurulara eklemiş kesin bilgidir linki veriyorum incelemeniz adına:

http://apple.servis.xyz/yurt-disindan-alinan-ve-turkiyede-garantisi-olan-iphone-model-numaralari.html

• quote:

Orijinalden alıntı: malkockose

girsek ne olur girmesek ne olur umrundalar mı sanıyosun ?

siz bu devlete daha destek verin verin kıcınızdaki baksırın vergisini istiycekler . ama güzel günler cok yakın hedef 2023

Tabiki herkesin umrunda

1 hafta herkes un alıp evde ekmek yapsın

Bak fırıncı ne yapıyor.

Geniş düşün

Çıkar at gözlüklerini

2023 e ne gerek var

Vatan 2023 e kadar perişan mı olsun neden 2017 değil 18 değil

İyice zıvana dan çıktınız.

Sizin gibi düşünmeyen ya terörist ya din düşmanı ilan ettiniz.

Allah Birgün adaleti temelli edecek

dostum sen apple ile bir fırıncıyı mı karsılastırıyosun ? saka yapıyorum de ne olur 😂

ayrıca hukumeti desteklemiyorum , mesajımı birdaha okumanı tavsiye ediyorum yanlış kişiye hakaret ediyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: malkockose

dostum sen apple ile bir fırıncıyı mı karsılastırıyosun ? saka yapıyorum de ne olur 😂

ayrıca hukumeti desteklemiyorum , mesajımı birdaha okumanı tavsiye ediyorum yanlış kişiye hakaret ediyorsunuz.

Haklısın

Apple daha hızlı sıkıntı yaşar

He Apple he BMW

He fırıncı he pazarcı

Eğer satış yapamazsa batsın

Burada malın değeri yok

Çok biliyorsalar defolup gitsinler.

Neden kendini birşeye mecbur hissediyorsun

Not: ilk mesajı düzgün okursan kimin yanlış okuduğunu daha iyi anlayacağına eminim

Yavaş yavaş oku tane tane:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cihan -- 14 Mart 2017; 19:12:57 >

hocam umurlarında degiliz inan bana . suan türkiye dünyanın gözünde tamamen yobaz insaniyetini yitirmiş ve gözü kara insanlar gibi. prestijimiz kalmadı herkese rest cekmekten yolumuza bakamıyoruz. ha sözde müslüman ülkesiyiiz ha pardon;)) siyaseti dinle karıştırmamak gerek keşke atatürkümüzü bi içkici gibi degil de bi örnek adam olarak görse bazi vicdansızlar suanki durumumuz olmazdı. kendi vatanımız insanlarından daha cok saygı duyuyolar atatürke yazık vallahi

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.