Şimdi Ara

Artık tüm yurtdışı iphonelar Tr'de garanti dışı(RESMİ AÇIKLAMA GELDİ)) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.609
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: malkockose

hocam umurlarında degiliz inan bana . suan türkiye dünyanın gözünde tamamen yobaz insaniyetini yitirmiş ve gözü kara insanlar gibi. prestijimiz kalmadı herkese rest cekmekten yolumuza bakamıyoruz. ha sözde müslüman ülkesiyiiz ha pardon;)) siyaseti dinle karıştırmamak gerek keşke atatürkümüzü bi içkici gibi degil de bi örnek adam olarak görse bazi vicdansızlar suanki durumumuz olmazdı. kendi vatanımız insanlarından daha cok saygı duyuyolar atatürke yazık vallahi

Eğer Atatürk ile aynı zaman diliminde yılında yaşamış olsaydim.

Herhalde ondan daha fazla içki icerdim.

Sağım solum savaş. Arada bende icerdim.

Sanki her yer güllük gülistanlik.

Başka dert yok keyiften içer sanar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Cihan kullanıcısına yanıt
    icsin abi icsin sabaha aksama kadar icsin ben onun dini ona benim dinim bana. adam yönetiyor muydu evet adaletli miydi evet öngörüşlü müydü evet daha ne olsun. osmanlının hain dediigi adam bu ülkenin kurulmasına öncülük etti. bu akpartililer gerçekten sasıyorum aga insan biraz akıl dusunce kullanır hocam takım tutmuyorsun ya

• Abi konuyu nereden nereye getirtiniz ya. Ciddi bir kullanıcı mağdruiyeti var burada. Bu konu neden bu kadar sönük kaldı anlamadım ben. BTK'dan bir açıklama yok Apple garantiyi çektim dedi kenara çekildi. Millet hala telefonları 1 yıl garantili diye satıyor. Çok garip
  • Şimdi şöyle söyleyeyim. Mağduriyet var konusu almış yürümüş. Öncelikle şunu söyleyeyim saltanat bitti daha doğru olacaktı. Sanki apple Türkiye ofisini açmasaydı kalkıp bu uluslararası garanti mantığını kullanabilecek miydik? HAYIR! Yaptığı müşteri memnuniyetinin son noktasını yaşatmaktı. Samsung LG ya da HTC servis veriyor muydu yurt Dışı telefonlara. Tamam ben de yurt dışından herhalde 7-8 tane iPhone getirdim/getirttim, sebebi en kötü 1 sene garantimi burada yürütmek ve biraz fiyat avantajı sağlanaktı. Sağladı da! Ancak devletin kaynak yaratmak amacı ile, deli gibi vergi kalemlerine sarılması sonucu olağan sonuçlar. Üretemeyen ülkelerin standart sorunları. Vestel Venüs kullanmak isterim. Bu konuda da ciddiyim!!! Dalga falan da geçmiyorum bu böyle biline. Ancak yerli malı dedikleri telefonun % kaçı Türkiye'de üretilmiş? Bakın birleştirilmiş değil, üretilmiş! Ya da kullanım kolaylığı sağlamış. Hep pahalı oldu bu telefon. Malum özel ile başlayan vergiler sadece telefonda değil bir çok yerde var. Sebebi vergi tahsilatındaki sıkıntı. Modern bir vergilendirme yapısıdır. Adaleti tartışılır. Ha sen lüks araba mı istiyorsun, ver parayı! Sen son teknoloji mi istiyorsun ver parayı dememin diğer yolu. Neden? Bunların hepsi paran bunları almaya yetiyorsa bana da bir tane al demesi devletin. Malum zaten döviz kurlarındaki malum karmaşa herşeyi etkilemişken, devletin tamam alın ama vergisi ödenmemiş bir şey almayın kısıtlaması bu! Gelelim konuya. Maalesef artık bu saltanat bitti! Global şirketlerin mallarının arkadında durmasını istedik yıllarca, apple bu konuda ciddi ciddi en önde olan firmalardan biri. Ama mevzuat artık buna izin vermiyor. Hiçbir firma ticari faaliyetini hele hele dünya markası oldu ise, ülkenin mevzuatına karşı iş yapmaz. O yüzden kimse firmaya kızmasın. Hatta hatta hor kullandık bu saltanat zamanını. Bundan sonrası için trdeki bu vergilerle ithal ürün (sanki yerli yarışabilecek muadil var gibi) almak artık her konuda hayal. Hepimize geçmiş olsun diyeyim. Firmaya kızmayın! Tepki verilecek merciler belli. Şansınızı oralarda deneyin diyeceğim ama ne kadar etkili olur onu bilemem.

• Bu garanti dısı kalma sadece turk vatandaşları içinmi gecerli, burada yasayan yabancı uyruklular ne yapıcak

• Manyetizma kullanıcısına yanıt
    Yaşadiği ülkeye gidip cihazini değiştiriyp geri gelicek daha ne olsun:))trump duymasinn apple gibi.markanin arkasindayken vatandaşima yapilan bu haksizliktan dolayi türkiyedeki appleyi bile kapattirir:))

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.