Şimdi Ara

Arşiv'den Çıkan PS3 Broşürü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
167
Cevap
3
Favori
15.888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
110 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kitaplığı karıştırırken gördüm sizle paylaşmak istedim. Fiyatlar dikkat çekiyor. Arşiv'den Çıkan PS3 Broşürü 

• Suan 2001 den onceki durumdan bile daha vahim durumda oldugumuzdan dolayi sunlari bile bir oyuncu , insan, bu halktan biri olarak, bir zamanlar paramizin degerli oldugunu gormek tebessum ettiriyor. Asgari ucrette Çinin bile gerisindeyiz. Bu ulkenin patronu biziz, herseyden bizim hesap sormamiz gerekir. Hesap soracagimiz yer de belli.

Ote yandan, Motorstorm ve heavenly sword u gormek bir hayli ilginc hissettirdi. Motorstorm cikis oyunuydu yanlis hatirlamiyorsam? Ben oynamadim ama herkes bahseder , guzel oldugunu cok duydum. Sony sen kalk evolution studyonun fisini cek. Oyunun devami bile gelmedi. 1 tane kendilerine ait sim olmayan yaris oyunu yok. Yazik sonye. Gercekten gecmisteki sony den eser yok suan da. Cok acinasi bir durumda.

Bu sefer isler cok degisik. Tum riskli calismalari bozdular. Japon studyolari kapattilar.Batili gelistiriciler haricinde bir tane kendi vataninda oyun yapan yok. Birakin ps3 donemini Ps4 donemi bile aranabilir. Sirtlarini 3.parti anlasmalara dayadilar. Cod, fifa,nb2k, gta gibi. Ps3 doneminde ki ip ler resistance, sly cooper, killzone gibi yatiyor.

Yine sirtlarini 3.partilere verip sega, square enix, capcom gibi oyunlari kendi konsolunda belirli bir sure ozel tutmaya calisiyorlar. Cok zavallica bir haraket. Su saydigim seyleri Sony de calisan Bir MS, nintendo ajani yapmaya kalksa bile sunu soyler " Bakin bunlari yapmayalim ajan oldugumuzu kesin anlarlar".

Gelistiricileri kapat, 3.parti studyolara online servis tabanli oyunlara dondu. Ama soyle de birsey var. artik 2011 yilinda degiliz. Suan hack durumu vs olsa oyle 2011 deki gibi zararla kurtaracagini sanmiyorum. Daha beter ve kotu duruma duserler.
    Yeni online oyuncularin online oyun oynayamamasi demek Belirli bir sure icin bile olsa Sony icin felaket. (hatta kisa sure gitse bile hemen Reditte orda burda" Psn not working " diye postlar acilir),
    Artik En ucuz bluray reklamlari da yemez.Excler zaten steame geliyor. Yeni fikirle. Yeni dunyalar yaratan ne ipler var ne de studyolar. Yeni ipler de acik dunya, zombili olacagindan eminiz cunku batili studyolar bundan baska bir halttan anlamiyor

PS3 2006’da çıktığında yaşım daha küçüktü. Okula gidiyordum, harçlık alıyordum. PS3 almayı çok istemiştim, memur çocuğuydum, durumuz kötü değildi ama öyle konsola da bütçe ayıramıyorduk. Çocuk halimle harçlıklarımdan para biriktirmeye başladım. Bir sene falan sıktım dişimi. Bir sene sonunda 600-700 TL gibi bir para oldu, tam hatırlamıyorum yalan olmasın. Yetiyor muydu onu da hatırlamıyorum ama 500 TLyle bile aileme gitsem ve eksik kalsa bile konsolu alırlardı azmimi görüp.

Sonra o parayı başka bir şeye harcamak nasip oldu, yine alamadım PS3’ü. Ama şimdi anlıyorum ki ben en azından hayal kurabilen bir çocukmuşum. Para biriktirip konsol alabilen bir çocukmuşum. Şimdi çocuklar hayal kuramıyor. Harçlıkları belki zar zor karınlarını doyuruyor. Ben en çok o çocuklara üzülüyorum. Onların hayallerini çalan, ülkeyi fakirliğe mahkum eden babaları, anneleri, dedeleri, ananeleri olduğu için. Onların günahlarını bu ülkenin gençleri ve çocukları çekiyor.

• Ruhsal olarak Yeni Türk Lirası gibi hissediyorum geçti ömrümün genç baharı...Arşiv'den Çıkan PS3 Broşürü 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AbuzerKomurcu -- 28 Eylül 2021; 14:26:49 >
  • Geleceğimizi sildiler.

• Ben 40gblık 2 kol 2 oyun ksk uğur elektronikten 750ytl ye almıştım bayi fiyatı pahalıymış. Aldığım 2 oyun condemned ve uncharted dı.

• Suan 2001 den onceki durumdan bile daha vahim durumda oldugumuzdan dolayi sunlari bile bir oyuncu , insan, bu halktan biri olarak, bir zamanlar paramizin degerli oldugunu gormek tebessum ettiriyor. Asgari ucrette Çinin bile gerisindeyiz. Bu ulkenin patronu biziz, herseyden bizim hesap sormamiz gerekir. Hesap soracagimiz yer de belli.

Ote yandan, Motorstorm ve heavenly sword u gormek bir hayli ilginc hissettirdi. Motorstorm cikis oyunuydu yanlis hatirlamiyorsam? Ben oynamadim ama herkes bahseder , guzel oldugunu cok duydum. Sony sen kalk evolution studyonun fisini cek. Oyunun devami bile gelmedi. 1 tane kendilerine ait sim olmayan yaris oyunu yok. Yazik sonye. Gercekten gecmisteki sony den eser yok suan da. Cok acinasi bir durumda.

Bu sefer isler cok degisik. Tum riskli calismalari bozdular. Japon studyolari kapattilar.Batili gelistiriciler haricinde bir tane kendi vataninda oyun yapan yok. Birakin ps3 donemini Ps4 donemi bile aranabilir. Sirtlarini 3.parti anlasmalara dayadilar. Cod, fifa,nb2k, gta gibi. Ps3 doneminde ki ip ler resistance, sly cooper, killzone gibi yatiyor.

Yine sirtlarini 3.partilere verip sega, square enix, capcom gibi oyunlari kendi konsolunda belirli bir sure ozel tutmaya calisiyorlar. Cok zavallica bir haraket. Su saydigim seyleri Sony de calisan Bir MS, nintendo ajani yapmaya kalksa bile sunu soyler " Bakin bunlari yapmayalim ajan oldugumuzu kesin anlarlar".

Gelistiricileri kapat, 3.parti studyolara online servis tabanli oyunlara dondu. Ama soyle de birsey var. artik 2011 yilinda degiliz. Suan hack durumu vs olsa oyle 2011 deki gibi zararla kurtaracagini sanmiyorum. Daha beter ve kotu duruma duserler.
    Yeni online oyuncularin online oyun oynayamamasi demek Belirli bir sure icin bile olsa Sony icin felaket. (hatta kisa sure gitse bile hemen Reditte orda burda" Psn not working " diye postlar acilir),
    Artik En ucuz bluray reklamlari da yemez.Excler zaten steame geliyor. Yeni fikirle. Yeni dunyalar yaratan ne ipler var ne de studyolar. Yeni ipler de acik dunya, zombili olacagindan eminiz cunku batili studyolar bundan baska bir halttan anlamiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Vay be ben tam olarak bu sol yukardakinden almistim,

80GB PS3 + Motorstorm ve Heavenly Sword oyunlariyla beraber :) ekim 2008’di yanlis degilsem aldigim tarih,

bir aksam saati UPS kargo ile gelmisti, gecmise gittim su an :)

düzeltme; yazım hatası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nstbdmn -- 30 Eylül 2021; 7:10:40 >
  • PSP Slimler 285 liradan satılıyordu khalkedonda felan o zamanları bilen bilir.PS3 750den başlıyordu mükemmel zamanlardı be..Regamers,NextPSP,PSPVadisi,PSPTurkey ah ah keşke o zamanlara geri dönebilsem.

• Arşiv'den Çıkan PS3 Broşürü
  • Broşür tarihinde asgari ücret ne kadardı?

• Vatandaslık almak istiyorum her ülkeye basvuruyorm yok vermiolar

Kendi ülkemin vatandaslıgından cıkmak istiyorum. Yok onada izin vermiolar bi ton evrak.

Sıkışıp kaldım.

• kırılanhayaller kullanıcısına yanıt

Asgari ücretin ne önemi var broşür tarihinde? .Bırakın şu küçük hesapları artık. 1000 liraya şimdi konsolun kontrolcüsünü satıyorlar. 1000 lira ticket parası ile özel sektörde son hafta aç kalıyorsun.

Yerin dibine batırdılar ülkeyi bunun sonu hiperenflasyondur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m-99 -- 30 Eylül 2021; 20:11:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kırılanhayaller

Broşür tarihinde asgari ücret ne kadardı?

Şöyle bir görsel buldum.

• O kadar gerilere gitmeye gerek yok. Ben ps4 slim konsolumu 3 yıl önce 1400tl ye almıştım. Pro da 1800 civarıydı o zamanlar.

• PS4 ilk çıktığında amerika amazon’dan 940 liraya gelmişti. PS5 amazon.de’den 6500’e geldi.

• PS5 resmi olarak 7500tl şuan.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Source kullanıcısına yanıt
    Çok yanlış zamana denk geldik yahu..

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 2008 yazında öss'yi kazanınca abim amerikadan ps3 gönderdi bana hediye olarak o zaman 400$ vermişti ve dolar 1.2 tl'di çok iyi hatırlıyorum nereden nereye.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.