Şimdi Ara

Arsa Alıp Prefabrik Ev Yerleştirmek Hakkında Bilgisi Olan

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
2
Favori
1.100
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bir arsa alma fikrim var ve prefabrik yerleşime geçmek istiyorum. Yaklaşık 400 m2 bir arsa ve 100-110 m2 prefabrik alma fikrim var, fakat bu süreçte neler yapılması gerekiyor? Yakın zamanda tecrübe eden var mı aramızda?

maliyet hesabı da yapmak için tecrübeler önemli.

• Zamanında yaptığım hesabı yazayım şöyle:

Arazi: 100 bin liradan aşağı adam akıllı arazi bulmak çok zor.

Su: Sondaj yapılacaksa su en azından 150 metrede bulunur diye düşünüyorum sondajda metresine 150 lira alıyorlar. 20-30 bin liraya yakın masraf çıkabilir.

Elektrik: Konu hakkında bilgim yok.

Ev: 80 bin liradan başlar 150 bin liraya kadar prefabrik bulunabilir. Ortalama 120 bin lira olabilir diyelim.

Zemin: 12 bin lira

İşçilerin konaklaması, ulaşım falan da 10 bin lira tutsa. 270 bin liraya yaklaşan bir rakam ortaya çıkıyor. Tam bilgim olmamakla birlikte elektrik için de 15 bin lira gibi bir rakam duymuştum, bahçe çiti ve diğer düzenlemeleri falan da hesaba katarsak 300 bin lira civarında bir rakam çıkabilir bence.

• Üsteki arkadaş güzel özetlemiş.
    Arsanın vasfı önemli ev yapmak için.Elektrik,su,tarım sulama bunlar şart.Arsada yapı izni yoksa Römorklu taşınabilir ev yaparsın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaxPayne87 -- 13 Aralık 2020; 22:59:16 >
  • imara açıksa yapı inşa ruhsatı başvuruusu yapıyorsun. orada gerekli olan evrakları liste halinde veriyorlar.

• Prefabrik eb için sağlam zemin gerekecek , ben şahsen prefabrik ev yaptırmak istesem bir apartmanın kat mülkiyeti alırım en üst katta şahin yuvası gibi kurarım , yada iyi geçine bileceğime inandığım bir akrabanın çatısını şükür prefabrik kat çıkarım. Masraflar azalır. Hem parafinin ev için sağlam zemin gerekir. Doğrudan toprak üzerine kurulmaz az da olsa beton düz zemenin gerekir. Evin üzerine ek katt gibi yapılırsa beton zemin hazır olur.
  • Arsaya dikkat et yasal olarak uzerine birşey kurulabilsin
  • Cevaplar için teşekkürler. Alınan arsanın imar izni varsa, metre kare ile prefabrik evin metrekaresini nasıl ayarlamak lazım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.