Şimdi Ara

Arkadaşlar İnfaz ve Koruma Memuruyum Sorularınızı Yanıtlayabilirim (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
356
Cevap
4
Favori
41.127
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Fatih617

quote:

Orijinalden alıntı: vedat.ersin

Evet arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi bu görevi yapıyorum. Görevde 7. yılım bitmek üzere. Başlığı açma amacım dizilerde ve filmlerde görevimizle ilgili saçma sapan, hiç bir resmiyete dayanmayan, tamamen reyting amaçlı konular işleniyor. Merak ettiklerinizi dilim döndüğünce yanıtlayacağım. İyi forumlar.

Kaç kişiyi infazdan korudun? Rus büyükelçisini neden koruyamadın?

İnfazın tanımını daha önce anlatmıştım, ayrıca Rusya veya herhengi bir ükkenin büyükelçisini korumak görevlerimiz arasında yok.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Hellori Hazretleri

Mülga tck yaralama suçundan 1 yıl 6 ay

Yeni tck yagma sucundan 6 yil 8 ay

Yeni tck mala zarar verme sucundan 10 ay

Yeni tck konut dokunulmazligini ihlal sucundan 1 yil 3 ay

Yeni tck nitelikli hirsizlik sucundan 4 yil 2 ay

Mulga tck nitelikli hirsizlik sucundan 3 yil

Mulga tck yagma sucundan 12 yil 9 ay

Yeni tck yagma sucundan 10 yil

Hapis cezalari almis ve toplam 186 gün mahsuba sahip biri bu cezalarin infazina 10.08.2007 tarihinde basladiktan sonra 05.11.2012 tarihinde acik kurumdan firar edip 10.06.2016 tarihinde yeniden yakalanip, 20 gün hucreye koyma cezasi alir ve bu hucre cezasini 23.09.2016 tarihinde tamamlar ise yeniden acik ceza infaz kurumuna ne zaman ayrilabilir?

Mülga ve yeni TCK'ya göre ceza toplamlarının süresinin 5/1 i olan ortalama 5 yılı infaz ettikten sonra açığa ayrılmış kişi 2007-2012, buraya kadar her şey normal. Açık kurumda da 4 yıla yakın kalmış ve toplamda indirimlerle yatması gereken sürenin aşağı yukarı yarını infaz etmişken firar etmesi ile büyük yanlış yapmış, muhtemelen yargıtayda bekleyen dosyaları vardı veya ailevi çok ciddi bir haber aldı da gitti. Firarın yaptırımları var elbet ama net olarak şu diyemiyorum, infaz birimi görevi 5 yıldır yapmıyorum, sorunuza sağlıklı yanıt veremeyeceğim. @Eldarion isimli kullanıcı avukat sanırım belki O yanıtlayabilir.

Yok onlar bizim isimize karismasinlar, hesapladigimiza guvensinler yeter haberci kullaniyormusun?

• Babamın disiplin cezası var 1 bu yüzdende atölyeye çıkamıyor oda koğuşta yapıyor bu yaptığı suçmuş ama mesela biz malzeme gönderiyoruz koğuşa veriyorlar ee koğuşta yapmakta suç nasıl oluyor bu
  • Masum oldugunu soyleyen cok fazla kisi oluyor mu cidden?
  • vedat.ersin kullanıcısına yanıt
    Bu ekip kimlerden oluşuyor. Jandarma mı yoksa gardiyanlardan mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: thepromh

quote:

Orijinalden alıntı: EdgarDavids

OOO gardiyan beni hücreye mi atacaksın yoksa

Komik değilsin evlat git pc de oyununu oyna, Davids reisi de kaldır avatarından sana pepe falan yakışır

Sen bu dünyada yokken biz mahalle maçlarında top ayağımıza gelince edgar edgar diye haykırıyorduk hey yavrum hey
  • arabakovalayankamyon A kullanıcısına yanıt
    Kurumun tipine göre değişir, iş atölyesi varsa koğuşta iş yapamaz. Atölye yoksa koğuşa malzemeler verilebilir.
  • trouble48 T kullanıcısına yanıt
    Tamamı infaz ve koruma memurlarından oluşuyor. Jandarma kurum içerisine girmez.
  • darthskywalker kullanıcısına yanıt
    Belgelerin üzerinde yazılı bilgilere göre işlem yapıyoruz, bazen söyleyen oluyor suçsuzum diye ama bu bir şeyi değiştirmiyor.
  • Sorması ayıp olmasın maaş ne kadar ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: STiLBe

Kaç kişiyi infaz ettin ve neyi koruyorsun?

Mesleğin adındaki infaz kelimesi, hükümlünün cezasını infaz etmesi anlamındadır, koruma ise dışarıdakini içeride olandan, içeridekini ise dışarıda olandan koruma anlamına gelir.

Yani icerdekini icerde olandan korumuyorsunuz anladim. Icerde olan icerde kalir misali.

• ottomans1453 kullanıcısına yanıt
    Alıntıladığınız iletiden bunu mu anladınız?
  • Bu E tipi F tipi vb.. neye göre değişiyor? Farkları neler?

• vedat.ersin kullanıcısına yanıt
    video 2 senelik diyorlar.
  • dodoruh kullanıcısına yanıt
    Videonun yüklemesi 2 sene önce yapılmış olabilir ama gerçekleştiği zaman en az 7 senelik falan, personelin üniformaları 6 yıldır falan kullanılmıyor değişti.
  • ProduceR. kullanıcısına yanıt
    F tipi terör ve çete suçluları için inşa edilmiş yüksek güvenlikli kurumlardır. E Tipleri epey eski, zamanının güvenlikli kurumları. Günümüzde sadece T tipi yapılıyor, engelli hükümlüler için ise R tipi gibi kurumlar var.
  • Öğrenci olarak bu işi yapan var mı?
  • ByLorem_54 kullanıcısına yanıt
    Nasıl öğrenci olarak hocam tam anlayamadım?
  • Ünide okuyup çalışan
  • ByLorem_54 kullanıcısına yanıt
    Hem okuyup hem çalışma olabiliyor ama öncelik kurumdur, çalışma saatlerini aksatmadan okula devam edilebilir.
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.