Şimdi Ara

Arkadaşlar hgs'yi cama yapıştırmak gerekiyor mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.289
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar biliyorsunuz hgs etiketini cama yapıştımak biraz kötü oluyor.Bu etiketi hiç araca yapıştırmasak da oluyor mu?Etiketi bankasından aldım.

• Gerekmiyor, plakadan okuyor zaten.
  • secohattin S kullanıcısına yanıt

Hocam iki hafta önce otobana girip çıktım fakat geçiş olarak e devlette gözükmüyor.Kısa mesafe olduğu için mi acaba?

• ykaya1983 Y kullanıcısına yanıt

Çalışma sistemini şöyle izah edeyim.

Eğer cama yapışıksa ve sistem okursa 1 gün içerisinde geçişi hesabınızda görebiliyorsunuz.

Cama yapışık değilse sistem okuyamadığı için kaçak geçiş olarak plakayı sisteme bildiriyor. Sistemde HGS hesabınız olduğu için bu geçiş daha sonra oradan düşülüyor. Sistemde bu esnada yoğunluk varsa geçişin hesabınızda görünmesi biraz zaman alabiliyor. Burası Türkiye. Merak etmeyin devlete borcunuz varsa asla unutulmaz. Eninde sonunda bu borcu sizden tahsil eder.

Öte yandan Kuzey Marmara gibi kamu-özel ortaklığı projelerinde eğer sistem HGS'yi okuyamıyorsa, banko kalkmadığı için ücreti sizden nakit alıyorlardı. Bir de üstüne daha sonra hesabınızdan da geçiş ücreti düşüyordu. Bir çok kişi bu durumun mağduriyetini yaşadı ve mahkemelik oldu. Daha sonra bunu düzelttiler dediler ama riske girmemek için bu yolları kullanıyorsanız cama yapıştırmakta fayda var.

• hgs kabı olarak geçiyor...

çift taraflı ile küçük bir ayağı var tam dikizin arkasına yapıştır ve kalsın

söküleceği zaman tek bir hamle ile alınıyor... etiket sökme ile uğraşmıyorsun

Arkadaşlar hgs'yi cama yapıştırmak gerekiyor mu?

• Mobil bankadan hgs hesabı açmıştım ama etiket vermediler. Sürekli kaçak geçiş yapıyorum bir süre sonra hgs hesabından bakiyeden düşmüş oluyor.
  • ben hgs alıp kesip atıyorum etiketi. yıllardır bi sıkıntı çıkmadı

• cama zarar veriyor bu gerek yok. plakadan okuyor zaten ben de yapıştırmadım .

• 2 yıldır yapıştırmıyorum. Sorun yok...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.