Şimdi Ara

Debriyaj aşağı düşüyor, vites geçmiyor (yardım)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir (9 Mobil) - 2 Masaüstü9 Mobil
5 sn
20
Cevap
0
Favori
52.526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ÜST EDİT: Debriyaj alt merkezinde sorun varmış , rulmanda .
    Bu parça dün 282 TL idi bugün 400 e yaklaşmışhttps://www.aloparca.com/yedek-parca/LUK/Debriyaj-Rulmani-Bilyasi-Merkezi-/510000110/33851
    300 de usta işçilik parası aldı
    Sorun ortalama 700 TL ye halledildi.
    + bide 150 çekici parası tabi 2 km için aldı

Yolda hızlıca giderken debriyaj birden aşağı düştü yani böyle sonuna kadar basılmış gibi ve basılmıyordu. Haliyle viteste geçmedi , ertesi gün ustaya götürdüğümüzde düzelmişti usta 30 dk sürdü tek dediği “devriyaja çok basmışsınız”

Sonra ertesi gün aynı sorun tekrar oldu , hidrolik yağına baktık vites ve fren azalmıştı doldurduk ve vitesler bozulmadan öncekinden çok rahat kayarak geçiyordu . Şuan şehirlerarası yolculuktayız birden yine aynısı oldu , yine yağ koymak için açtık yağı eksilmemiş yağda sorun yok.

Sorun ne olabilir.

Araç Volkswagen Sharan 1.8 Benzinli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Type55 -- 13 Ağustos 2018; 17:18:0 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Baskı balata bitmiş gibi geliyor bana
  • Baskı balatada sorun yok. Yağda sorun yok

• debriyaja çok basmışsınız
    bunu söyleyen ustaya bir daha selam vermeyin
  • Baskı balatan gitmiş yukardaki arkadaş doğru söylüyo duruma göre 1000 2000 tlcik sıkışmış debriyaj pedalının altına çıkart onu düzelir

• debriyaj hidrolik ise merkez arızasıdır.

Debriyaj telli ise cırcır arızasıdır. Telli ise bir yere takılıyor da olabilir.
  • Ben hala baskı balatanın üstündeki yayların gitmiş olacağına ihtimal veriyorum. Bana göre balata bitmiş. Birde şanzuman yağı gırtlak dolusu fullenmez belli bir boşluk bırakılıyordu bildiğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Antor -- 10 Ağustos 2018; 13:3:9 >
  • Aynısını tanıdık bir abimin araçta yaşadık. Pedal paspasa yapışmıştı. Ğst merkez dağılmış. Sonuç balata volan ve bilya değişimi 3.800 TL

• aynı sorun başıma geldi baskı balata ve debriyaj bilyası değişti bilyası dağıldığı için bu sorunun olduğu söylenmişti bunlar değişince sorun çözüldü.
  • Merhaba, aynısı benim 98 fiestamda oldu 5 sene önce 75 lira debriyaj pompası ve 25 lira işçilik ile değişti.

• quote:

Orijinalden alıntı: defiant82

Baskı balatan gitmiş yukardaki arkadaş doğru söylüyo duruma göre 1000 2000 tlcik sıkışmış debriyaj pedalının altına çıkart onu düzelir
    Baskı balata bitse vites ve debriyaj tutmaz.

Debriyaj alt takımı ve pompası arızalıymış. Blyle aşağıda kalınca alttan tutup kaldırılıyor.

Baskı balata bitse vites tutmaz ayrıca.

• quote:

Orijinalden alıntı: Type55

Baskı balata bitse vites ve debriyaj tutmaz.

Debriyaj alt takımı ve pompası arızalıymış. Blyle aşağıda kalınca alttan tutup kaldırılıyor.

Baskı balata bitse vites tutmaz ayrıca.

Alıntıları Göster
    Masraf ne tuttu

• defiant82 kullanıcısına yanıt
    Yaptırmadık daha . Dibe çöktükçe alttan ittiriyoruz :)

• Debriyaja çok basmışsınız nedir yahu,o debriyaj basılmak için orda zaten.Usta bunu diyen birde

• Debriyaja çok basmak ve basılı şekilde durmak zararlıdır. Çünkü her bi parçanın belli ömrü vardır ve bu parçayı gereğinden fazla bas çek ve debriyaja basılı beklenirse baskı ve ekipmanları erken yıpranır. Belkide usta km ye bakarak bunu dedi veya işkembeden salladı.

Baskı kaç km ve senedir kullanılıyor. Belki yıldan ötürü yıpranmış da olabilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üst merkez arızası.
  • Debriyaj alt merkezinde sorun varmış , rulmanda .
    Bu parça dün 282 TL idi bugün 400 e yaklaşmışhttps://www.aloparca.com/yedek-parca/LUK/Debriyaj-Rulmani-Bilyasi-Merkezi-/510000110/33851

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Type55 -- 13 Ağustos 2018; 17:18:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Type55

Debriyaj alt merkezinde sorun varmış , rulmanda .
    Ucuz kurtulnmuşsunuz 700 lirayla ben 1500 2000 tutar diyordum

• Arkadaşlar 2011 Fiat Linea 1.3 active plus park ettiğim yerde debriyaj basıp 1 e atıp çıkacakken depriyaj yere çakıldı paspasa takıldı diye düşündüm paspası çektim biraz vites attım vitese geçiyor ama her defasında yere yapışıyor debriyaj pedalı.Öylece bıraktım gece uyuyamadım gece 02 de aracın başına gidip düzelmiş mi diye baktım tekrar beş on defa debriyaş düzelmeyince kaputu açtım ıslanmış ve akma tespit ettim alt zemine çöküp araç altına baktığımda akıyor fren depriyaj yağı yani bir şeyler patlamış öylece bıraktım öğlen kaskodan çekici alıp Mahmut bey yolu özel servis pala otoya götürdüm aracın kontrolünü yaptı debriyaj alt merkezi patlamış çıkarttı bozuk olanı parçacıdan DOT 4 yağla orjinal depriyaj hidrolik alt merkezi 240 lira ve 30 da yağ 150 de işçilik 420 liraya halloldu havasınıda aldı yağı dökünce bir tecrübe sahibi olduk içeri paspasa dökülürse üst merkez aşağıya dökülürse alt merkez üst merkez daha fiyatlı demekki 10 yıllık parça zamanı gelmiş patladı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.