K

Teğmen
24 Şubat 2017
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 73 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Maddelerin bir çohunu okduğum kitaplarda geçmişteki yaşam tarzlarına bakarak ve az çok arapların bize siz islamı yaşamıyorsunuz asıl islam biziz demelerinden anlaşılacağı üzere aslında bu dinler emperyalist bir iş için kullanılıyor gibi fakat belirtmek isterim direk bir islam karşıtı yada düşmanıda değilim bizim için Türk olması yeterli-mezarlık kültürü ve mezarların başına taş dikme

-ekmeği ve nimeti kutsal addetme

-ölülerin arkasından dua/yasin okuma (dua ve yasin okuma islam dini ile bağdaştırılsa da arap kültüründe ölülerin arkasından dua veya belirli bir dua okuma ritüeli yok)

-40 sayısına önem verildiği için bebeğin veya ölünün kırkı çıkma olayı

-ölüler için yemek verme veya onun ruhu için hayır işleme

-belirli başlı yerlerde (türbeler vs.) mum yakma veya çaput bağlama gibi ritüellerde bulunma

-istenmeyen bir olay olduğunda orta parmağı büküp tahtaya vurma eyleminin gerçekleştirilmesi

-kurşun döktürmek ve nazar boncuğu taşımak

-kötü ruhlardan veya olumsuz duygulardan korunmak için yüzerlik otu veya tütsü yakmak

-lohusa kadınların başına kırmızı kurdele bağlamak

-yolculuk yapacak kişinin arkasından su dökmek

-kurban kesildikten sonra çocukların alnına kan sürmek

-özel veya mutlu günlerde alkol/içki tüketmek

-kadınlara, eşe ve anneye daha fazla değer vermek


1- Tengricilik bir din değil inançtır.

2- Tengriciliğe göre evreni / varlıkları, Tengri var etmiştir / yaratmıştır.

3- Deistlerin yaratıcıya, Yüce Varlık, Evrenin Büyük Mimarı, Doğanın Tanrısı demeleri gibi Tengriciler de Tengriye, Yüce Allah anlamına gelmek üzere “Kök Tengri” / “Gök Tanrı” derler. Gök, bildiğimiz manada sadece gökyüzü değil de ulu, yüce gibi anlamlara da gelmektedir.

4- Tengricilere göre, Tengri evreni yaratmakla kalmayıp işleyiş kurallarını da belirlemiş olduğundan sonrasında onun evrene müdahalesi diye bir şey söz konusu değildir.

5- Tengricilere göre, Tengri peygamber, vahiy, kutsal kitap ve din göndermemiştir. Böyle bir şeyi düşünmek akla aykırıdır.

6- Tengricilere göre insan, aklıyla iyiyi ve doğruyu bulabilir.

7- Tengricilere göre herkes iyi olmak ve iyilik yapmakla yükümlüdür. Herkes bu dünyada iyiliğinin de kötülüğünün de karşılığını görecektir.

8- Tengricilere göre iyiler öldüklerinde Tengri katına yani uçmak’a giderler.

9- Tengricilere göre kötüler öldüklerinde tamu’ya yani yedi kat yerin dibine giderler.

10- Tengricilikte ibadet yoktur ama doğaya saygı bir nevi ibadet olarak görülür. Bu nedenle, su, denizler, dağlar, ormanlar, tüm bitkiler ve hayvanlar kutsal kabul edilir.

11- Tengricilikte atalar anısına saygı esastır. Bu nedenle insanlara ve insanlığa büyük iyiliği dokunan herkes yaşarken de öldüğünde de saygıyla anılır.

12- Tengricilere göre insanlar Tengri’nin çocuklarıdır. Tengri, çocukları arasından birilerini seçip de onlarla fısıldaşarak konuşmaz. Tengri zaten çocuklarına akıl vermiştir. Akılla ahlak keşfedilir. Akıl inancın da temelidir.

13- Tengricilikte ibadet olmadığı için tapınak / ibadet merkezi de yoktur. Tengriciliğe göre bütün yeryüzü ve doğa kutsaldır.

14- Tengricilikte dinsel lider yoktur. Zira Tengricilik bir din değildir.Osmanlının kurulduğu ilçe olan bilecikteki bir türbe tıklayınız

Baştan belirteyim site tanıdığımız bir arkadaşımızın olduğu için destek babında açılmıştır. Güvendiğimiz inandığımız biri ve güzel proje ve işler çıkartacak bir ekipleri var umarım istedikleri yerlere gelirler çünkü anime manga vs severlerin ihtiyacı var kimse kusura bakmasın 1 2 tane site var bu işle ilgili ve baya kötü olduklarını düşünüyorum özellikle online izleme sitelerinin.


Neyse en sevdiğim özelliği her kullanıcının üye olduğu taktirde anime manga veya benzer içerik girip paylaşabiliyor olması güzel bir proje farklı yerlerde de göreceğiz kendilerini muhtemelen iyi forumlar herkese :)


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https://store.donanimhaber.com/90/12/df/9012df9c6f48726cb9a107ae365bcc4b.png&t=0&width=480&text=1


https://anime.tc

Benim notebook da olan Ram lar aşşağıda ki resimlerdeki gibi aynısını bulamadım 8 gb 2.ci slota takviye yapıcam bilgili arkadaşlar dan yardım bekliyorum.


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https://store.donanimhaber.com/46/48/f6/4648f61d19fce97ab85a11b723cd78e2.png&t=0&width=480&text=1
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https://store.donanimhaber.com/63/44/14/6344142fb1efc5d5d36e7a863a2a7ac8.png&t=0&width=480&text=1Almayı düşündüğüm ram da bu arkadaşlar öneri ve hangi özellikte ram tercih etmeliyim uyumlu çalışırmı bu ram la her türlü öneriyi öğrenmek isterim.


https://www.hepsiburada.com/kingston-8gb-3200mhz-ddr4-ram-kvr32s22s8-8-pm-HB00000WMRXJ


Kingston 8GB 3200MHz DDR4 Ram KVR32S22S8/8

Lenovo IdeaPad kullanıyorum gördüğünüz gibi laptop açılırken oluyor bir süre sonra düzeliyor benim düşüncem şöyle uzun süre kapalı kaldığı zaman yapıyor yani PC soğukken açıldığında böyle oluyor fakat 3 4 dakika bu şekilde git gel oluyor ekranda sonra düzeliyor bu süre zarfından sonra artık kapatıp açsanızda bu çizgiler gelmiyor PC kapatıp 1 gün kapalı kaldığında açınca tekrar geliyor sizce sebebi nedir?

Hi;
We welcome everyone to our newly launched online anime streaming website. It has a light use. We tried to make the website as useful and simple as possible.

Do not hesitate to contact us for your support and suggestions.
I hope you will like it.
https://animeoo.com

İyi forumlar herkese :)
Öncelikle bilmenizi isterimki normal bir türk vatandaşıyım ve konut sektöründe türlü satış ve pazarlama taktiklerinden birini anlatacağım belki bir çohunuz biliyordur ama yazmaya üşenmiştir belki neyse konuya dönecek olursak adı sahibinden fakat emlakcı ve galerici yumahı olan sitede falan beye hayırlı olsun falan hanıma hayırlı olsun diye ilanlar görüyorsanız bilinki %70 yalan kalan %30 luk kısım doğru fakat orada yazan fiyatla hiç bir ilgisi olmuyor genelde bunu insanlara aaa bak bu fiyatdan evi almışlar yada kiralamışlar buralar demek ki bu fiyatları ediyor dedirtebilmek için yapılan oyunlardır dikkatli olmanızı ve bu son zamanlarda özellikle ev almamanızı tavsiye ediyorum keza en az %30 zam koydular %10 lar filan hikaye.

İyi günler herkese.
Resimdeki jantın hangi model olduğunu bilen varmı citroen c4 1.6 bluehdi exclusive modelinde var ben tekno plus modeline takmayı düşünüyorum fakat orjinal çıkma yada sıfırını bulamıyorum yardımcı olurmusunuz.Resim direk link:https://resimyukle.link/i/x5-745939181hlj.9wKUZ
İlgili resimdeki jantdan arıyorum temiz orjinal çıkma yada sıfırda olur ilgilenen olursa özelden yada konudan ulaşabilir.

Evet arkadaşlar şikayet vara baktığımda en kıl olduğum şikayetler var baştan savmalar filan devamlı ücret geçirme politikası vs.Bu konuda beni aydınlata bilecek biri varmı keza yakın zamanda rio sıfır alma niyetim var servis ve satış sonrası destek ile ilgili şüphelerim var çok olumsuz yorumlar görüyorum çelikmotorla ilgili.

Teşekkürler..
Hakkında
Konum: İstanbul,Maltepe
Forum İmzası:
Birikimlerimiz kısıtlı, arzularımızın ışığı egoizme yansıdı ya da kısıtladık insancıl yanımızı; tokatladık karanlığa mum yakanları.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: dün
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Mesaj Sayısı: 124
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 144
İkinci El Bölümü Mesajları: 3
Konularının görüntülenme sayısı: 465 (Bu ay: 2)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 82 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.