Şimdi Ara

arkadaşlar dövme yaptırcam birkaç sorum var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
1.104
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kardeşlerim s.a bugüne kadar hep dövme yaptırmak istemişmdir koluma ismimi yazdırmak istiyorum çünkü kaybolduğum zaman burdann bulunabileceğimi düşünüyorum küçüklüğümden beri hep kayboluyorum ailem ineklere takılan küpelerden taktı bana acaba dövme çokmu günah acaba çokmu acıtıyor acıya karşı çok direnikliliğim yok o yüzden soruyorum abilerim kardeşlerim. ikinci bir sorum ise 20 tlyi geçmiyecek tattocu nerden bulabilirim istanbul içi kurtköy taraflarında olursa daha iyi olur saygılarım ve sevgilerimle kardeşiniz kemal

• Bu işleri bilmiyorum ama 20 tl çok komik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dövme yaptırmak günah değil, öyle çok acısı yok fakat 20 liraya anca bir harf yazdırırsın

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 20 tl e bi kutu sakız al ondan çıkan çıkartmaları orana burada yapistir

• sırf açılışı 70 lira falan zaten 20 liraya hint kınasıyla yaptırabilirsin anca
  • 20 tl
  • gel kardeş ben yapıcam sana 20tlye ama gelirken böbrekleri bim poşetine koy öyle gel uğraştırma bizi güzel kardeşim
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakkagan

quote:

Orijinalden alıntı: TheDenier

Dövme yaptırmak günah değil, öyle çok acısı yok fakat 20 liraya anca bir harf yazdırırsın

Dövme İslamda yasaktır, haramdır. Peygamber bir hadisinde dövme yapana da yaptırana da lanet etmiştir. Neye dayanarak günah değil diyebiliyorsunuz anlayamıyorum. Bu ne rahatlık böyle.

Kaybolmaktan korkan arkadaşa da tavsiye cebine nüfus cüzdanını alsın. Zaten nüfus cüzdansız gezmek pek doğru değil, polis görmek istediğinde vermezseniz sıkıntı olabilir.

Sana göre günah, başkasına göre değil.

• sazan avi olmuşsunuz. ciddi cevap verenler var abi ya kljsjdşafd

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hey Jude. -- 23 Nisan 2013; 13:48:48 >
  • kolye tak sen ütünede evin yolunu çizdir bide telefon numarası yazdır
  • son zamanlarin em basarili troll konusu iyi guldum yaratici olmus.

• ya üşenmeden son mesaja kadar okudum millet cevap yazmış adam keklemiş sizi :)
  • bakkaldan yüz tane sakız al çiğne

• quote:

quote:

Dövme yaptırmak günah değil, öyle çok acısı yok fakat 20 liraya anca bir harf yazdırırsın

Dövme İslamda yasaktır, haramdır. Peygamber bir hadisinde dövme yapana da yaptırana da lanet etmiştir. Neye dayanarak günah değil diyebiliyorsunuz anlayamıyorum. Bu ne rahatlık böyle.

Kaybolmaktan korkan arkadaşa da tavsiye cebine nüfus cüzdanını alsın. Zaten nüfus cüzdansız gezmek pek doğru değil, polis görmek istediğinde vermezseniz sıkıntı olabilir.

sözüm sana değil fakat onca şey yapıp işine gelene haram gelmeyene değil diyen tipler dolu, dogma bilgilere inanmamak gerek ayrıca

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Relative Minors -- 23 Nisan 2013; 14:40:40 >

• quote:

quote:

1-) Peygamberler lanet etmez,önce savunacağın şeyi düzgün öğren
    2-) Üstelik dinin diğer ibadetlerini yerine getirip sadece dövme yaptırdığım için cehenneme gideceksem de giderim

• Yıl oldu 2013, hâlâ bu dövmenin dinen ne gibi bir noktada olduğu tartışılıyor. Ulan isteyen istediğini yapsın, yok lanet etmiştir vs. ne garip sözler. İnsanlar kendi düşünceleriyle çelişiyorlar ama düşünmüyorlar ki o da var.

Ayrıca yukarıda bir kutu sakız al diyen arkadaşa katılıyorum. Sakızın içinden çıkan dövmeleri yapıştırırsın.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

2-) Üstelik dinin diğer ibadetlerini yerine getirip sadece dövme yaptırdığım için cehenneme gideceksem de giderim

Sahih hadisler öyle demiyor.

Sahih-i müslim hadisi:
    119- (2124) Bize Muhammed b. Abdillah b. Nümeyr rivayet elti. (Dedi ki) : Bize babam rivayet etti. H.
    Bize Züheyr b. Harb ile Muhammed b. Müsennâ da rîvâyei ettiler. Lâfız Züheyr'indir. (Dediler ki) : Bize Yahya (bu zat Kattan'dır) Ubey-dullah'dan rivayet etti. (Demiş ki) : Bana Nâfi', İbni Ömer'den naklen haber verdi İd, Resûlüllah (üatlallahü Aleyhi ve Seilem) saç ekleyenle eklete­ne, döğme yapanla yaptırana lanet buyurmuşlar.

Sahih-i buhari hadisleri:
    156-.......Avn ibnu Ebî Cuhayfe şöyle demiştir: Ben babam Ebû Cuhayfe'yi gördüm, o:
    — Peygamber (S) kan aldırma ücretinden, köpek parasından, ribâ yiyiciliğinden, döğme yapıcılığından ve döğme yaptırıcılığından neh­yetti, dedi.

157-.......Bize Cerîr ibn Abdilhamîd, Umâre ibn Ka'kaa'dan; o da Ebû Zur'a'dan tahdîs etti ki, Ebû Hureyre (R) şöyle demiştir: Umer'e, döğme yapar olan bir kadın getirildi. Bunun üzerine Umer orada hazır bulunan sahâbîlere:
    — Sizlere Allah adıyla soruyorum: Döğme yapmak hakkında Peygamber(S)'den kim birşey işitmişse, onu bize haber versin! dedi.
    Ebû Hureyre dedi ki: Bunun üzerine ben ayağa kalktım da şöyle dedim:
    — Ey Mü'minlerin Emîri! Ben bunun hakkında Peygamber'den işittim, dedim.
    Umer de ona:
    — Ne işittin? dedi. Ebû Hureyre:
    — Ben Peygamber(S)'den işittim: "(Ey kadınlar!) Sizler döğme yapmayın ve döğme yaptırmak da istemeyin!" buyuruyordu, dedi.

158-.......Abdullah ibn Umer (R): Peygamber (S) saça ekleme yapan, ekleme yaptıran, döğme yapan ve döğme yaptıran kadınlara la'net etti, demiştir.

159-.......Bize Abdurrahmân ibn Mehdî, Sufyân es-Sevrî'den; o da Mansûr ibnu'I-Mu'temir'den; o da îbrâhîm en-Nahaî'den; o da Alkame'den tahdîs etti ki, Abdullah ibn Mes'ûd (R):

— Allah, döğme yapan, döğme yaptıran; yüzlerinin tüylerini yol­durtan, güzellik için dişlerinin aralarını yontturup seyrekleştiren, Al­lah'ın yarattığını değiştiren kadınlara la'net etti. Bana ne var ki, ben Rasûlullah'ın la'net ettiği kimselere la'net etmeyeceğim? O, Allah'ın Kitâbı'nda var! demiştir [143].

Din işleri keyfe göre değil ayet ve hadise göre cevaplandırır. Sen keyfine göre helali haram, haramı helal edemezsin. Bu kafayla gidersen sonun iyi görünmüyor benden söylemesi.

Neyse ben ateistim sorun degil

• Orijinalden alıntı: burakkagan

• quote:

quote:

quote:

quote:

Sahih hadisler öyle demiyor.

Sahih-i müslim hadisi:
    119- (2124) Bize Muhammed b. Abdillah b. Nümeyr rivayet elti. (Dedi ki) : Bize babam rivayet etti. H.
    Bize Züheyr b. Harb ile Muhammed b. Müsennâ da rîvâyei ettiler. Lâfız Züheyr'indir. (Dediler ki) : Bize Yahya (bu zat Kattan'dır) Ubey-dullah'dan rivayet etti. (Demiş ki) : Bana Nâfi', İbni Ömer'den naklen haber verdi İd, Resûlüllah (üatlallahü Aleyhi ve Seilem) saç ekleyenle eklete­ne, döğme yapanla yaptırana lanet buyurmuşlar.

Sahih-i buhari hadisleri:
    156-.......Avn ibnu Ebî Cuhayfe şöyle demiştir: Ben babam Ebû Cuhayfe'yi gördüm, o:
    — Peygamber (S) kan aldırma ücretinden, köpek parasından, ribâ yiyiciliğinden, döğme yapıcılığından ve döğme yaptırıcılığından neh­yetti, dedi.

157-.......Bize Cerîr ibn Abdilhamîd, Umâre ibn Ka'kaa'dan; o da Ebû Zur'a'dan tahdîs etti ki, Ebû Hureyre (R) şöyle demiştir: Umer'e, döğme yapar olan bir kadın getirildi. Bunun üzerine Umer orada hazır bulunan sahâbîlere:
    — Sizlere Allah adıyla soruyorum: Döğme yapmak hakkında Peygamber(S)'den kim birşey işitmişse, onu bize haber versin! dedi.
    Ebû Hureyre dedi ki: Bunun üzerine ben ayağa kalktım da şöyle dedim:
    — Ey Mü'minlerin Emîri! Ben bunun hakkında Peygamber'den işittim, dedim.
    Umer de ona:
    — Ne işittin? dedi. Ebû Hureyre:
    — Ben Peygamber(S)'den işittim: "(Ey kadınlar!) Sizler döğme yapmayın ve döğme yaptırmak da istemeyin!" buyuruyordu, dedi.

158-.......Abdullah ibn Umer (R): Peygamber (S) saça ekleme yapan, ekleme yaptıran, döğme yapan ve döğme yaptıran kadınlara la'net etti, demiştir.

159-.......Bize Abdurrahmân ibn Mehdî, Sufyân es-Sevrî'den; o da Mansûr ibnu'I-Mu'temir'den; o da îbrâhîm en-Nahaî'den; o da Alkame'den tahdîs etti ki, Abdullah ibn Mes'ûd (R):

— Allah, döğme yapan, döğme yaptıran; yüzlerinin tüylerini yol­durtan, güzellik için dişlerinin aralarını yontturup seyrekleştiren, Al­lah'ın yarattığını değiştiren kadınlara la'net etti. Bana ne var ki, ben Rasûlullah'ın la'net ettiği kimselere la'net etmeyeceğim? O, Allah'ın Kitâbı'nda var! demiştir [143].

Din işleri keyfe göre değil ayet ve hadise göre cevaplandırır. Sen keyfine göre helali haram, haramı helal edemezsin. Bu kafayla gidersen sonun iyi görünmüyor benden söylemesi.
    Bu hangi kaynaktan alıntı sadece gözüme takılan döğme oldu daha dövme doğru düzgün aktarılmamış internete devamının ne kadar doğru olduğu şüpheli gerçekten.

Ayrıca konu zaten belli ediyor sazan.avi olduğunu adam "küçüklüğümden beri hep kayboluyorum ailem ineklere takılan küpelerden taktı bana "diyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oldu O zaman -- 23 Nisan 2013; 21:44:09 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.