Şimdi Ara

ARkadaşlar AMFİ nedir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
53.824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar biri bana amfi nedir ne iş yapar.Fiyat aralığı nedir söyleyebilir mi.Ses kartının yaptığı işi mi yapar?yoksa creative in harici dtt flm gibi ses decoderleri gibi mi çalışır?nedir BU?

• quote:

Orijinalinden alıntı: ICARUS

Arkadaşlar biri bana amfi nedir ne iş yapar.Fiyat aralığı nedir söyleyebilir mi.Ses kartının yaptığı işi mi yapar?yoksa creative in harici dtt flm gibi ses decoderleri gibi mi çalışır?nedir BU?

Amfi ile kastettiğin AV Receiermı?Yoksa Power amplifier mı?
  • Hoparlörler içindeki mıknatıslı konilerin titreşmesiyle ses çıkarırlar. Yani gidip gelmeyle. Bu gidip gelmenin de olabilmesi için mıknatıs çevresinde bir akımın olması gerekir. Liseden de hatırlarsın akım etrafında elektrik alan oluşturur. İşte gerekli o akımı hoparlörler için oluşturan amfidir. Amfi (amplification) ingilizcede zaten yükseltme, çoğaltma anlamındadır. sinyalin çoğaltılmaya ihtiyacı vardır çünkü disk çalıcı yada kaset çalıcıdan okunan ses sinyalleri çok zayıftır sadece frekansı belirler. İşte o zayıf sinyali çalıcıdan alıp çoğaltarak hoparlöre gönderen amfidir.
  • quote:

Orijinalinden alıntı: keops

Hoparlörler içindeki mıknatıslı konilerin titreşmesiyle ses çıkarırlar. Yani gidip gelmeyle. Bu gidip gelmenin de olabilmesi için mıknatıs çevresinde bir akımın olması gerekir. Liseden de hatırlarsın akım etrafında elektrik alan oluşturur. İşte gerekli o akımı hoparlörler için oluşturan amfidir. Amfi (amplification) ingilizcede zaten yükseltme, çoğaltma anlamındadır. sinyalin çoğaltılmaya ihtiyacı vardır çünkü disk çalıcı yada kaset çalıcıdan okunan ses sinyalleri çok zayıftır sadece frekansı belirler. İşte o zayıf sinyali çalıcıdan alıp çoğaltarak hoparlöre gönderen amfidir.

• Ewt dediğini anladım da.Bu sony nin flm böle kocaman kutu kibi amfi receiver diye sattıkları 300 400 dolara aletler var.Onlar ne işler yapar .Ben aslında onları merak ediyodum
  • quote:

Orijinalinden alıntı: ICARUS

Ewt dediğini anladım da.Bu sony nin flm böle kocaman kutu kibi amfi receiver diye sattıkları 300 400 dolara aletler var.Onlar ne işler yapar .Ben aslında onları merak ediyodum

Merhaba

AV Receiverlerden bahsediyorsun. Bu cihazlar bunyelerinde radyo+dijital ses cozuculer+ 5.1 yada daha fazla amfi icerirler.
    Ev eglencesi icin tasarlanmıstır. Bu Receiverlara dvd ve 5+1 hoparlor baglayarak ev sinema sistemi olusturusun. 5+1 ses kartları da bu isi yapar ama tabi cok daha kucuk ve dusuk kalite olculerinde.
    Bilirsin komple 5+1 paket sistemler vardır. Amfi, radyo, dvd, decoder bir cihazda toplanmıs ve hoparlorlerle olusturulmus ucuz cozumler paketi. Bu seviyenin bir ustune cıkmak istersen bu bilesenleri ayırırsın ve kaliteyi arttırırsın. Bu asamada bahsettigin Receiver+dvd+speaker ları ayrı ayrı alırsın. Gercek anlamda kaliteli bir ev sineması olur. Fiyatlar kalite olcusunde degisir.

Mesela

Sony STR-DE597 Receiver --- 600 milyon

Onkyo TX-NR 5000 RECEIVER ----- 12 milyar

ARkadaşlar AMFİ nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ikarahal -- 19 Ağustos 2005, 12:09:25 >

• AMFİ kısaca Sesi kapasiteye göre istenilen değerler arasında yükseltmek diyebiliriz

• Mesela

Sony STR-DE597 Receiver --- 600 milyon

Onkyo TX-NR 5000 RECEIVER ----- 12 milyar

ARkadaşlar AMFİ nedir?

Yuhhh 12 milyara anfi mi? Diğerinden farkı nedir bunun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaGeSuKo -- 19 Ağustos 2005, 19:58:40 >
  • Bu farkı otomobil karsılastırmasıyla daha basit algılayabilirsin.
    Bir clio ile ferrari yada limuzin farkı neyse buda oyle bir fark. Cok soyut bakarsan 2 side 4 tekere sahip ve istedigin noktaya seni goturen aractır. Boyle bakarsan 2 aracında bir farkı yok degilmi.

Bundan cok daha yuksek fiyatlara cihazlarda var. Elit kesime hitab eden isimleri pek duyulmamıs cok kaliteli urunler. 100 bin usd civarlarına hiend speakerler var.
  • İKARAHAL KARDEŞ "KHARMA" MARKASININ HİKAYESİNİ DUYDUN MU?
  • quote:

Orijinalinden alıntı: keops

Hoparlörler içindeki mıknatıslı konilerin titreşmesiyle ses çıkarırlar. Yani gidip gelmeyle. Bu gidip gelmenin de olabilmesi için mıknatıs çevresinde bir akımın olması gerekir. Liseden de hatırlarsın akım etrafında elektrik alan oluşturur. İşte gerekli o akımı hoparlörler için oluşturan amfidir. Amfi (amplification) ingilizcede zaten yükseltme, çoğaltma anlamındadır. sinyalin çoğaltılmaya ihtiyacı vardır çünkü disk çalıcı yada kaset çalıcıdan okunan ses sinyalleri çok zayıftır sadece frekansı belirler. İşte o zayıf sinyali çalıcıdan alıp çoğaltarak hoparlöre gönderen amfidir.

çok güzel açıklamışsın kutlarım bir örnekde ben vereyim kulaklıklardada STAX diye bir marka vardır ve frekans aralıkları hiçbir kulaklıkta olmayan değerlere sahiptir ve fiyatları 6000 dolar civarındadır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eroni -- 22 Ağustos 2005, 23:13:35 >

• Aha size ampli
     ARkadaşlar AMFİ nedir?

Benim Asus 52x "TrackÇalar" ve 300W PSU'lu ses sistemimin anası oluyor.
    Ses kalitesi mükemmel bence.Stereo ama dehşet...
  • e bu hi fi sistemleri zaten apayrı bir dünya yeni bir kablo seti alabilmek için evini satanlar olduğunu duymuştum hastalık boyutunda audiofil diyolar kendilerine ve abuk sabuk paralar harcıyolar bu ugurda ayrıca ilgilenler için değer terem diye bir amca var bu tarz hi fi sistemleri yapıyo 75000 euro ya amfi leri var.

http://www.vocalese.com/
  • quote:

Orjinalden alıntı: orhangenjedi

e bu hi fi sistemleri zaten apayrı bir dünya yeni bir kablo seti alabilmek için evini satanlar olduğunu duymuştum hastalık boyutunda audiofil diyolar kendilerine ve abuk sabuk paralar harcıyolar bu ugurda ayrıca ilgilenler için değer terem diye bir amca var bu tarz hi fi sistemleri yapıyo 75000 euro ya amfi leri var.

http://www.vocalese.com/

Tabi sana göre abuk sabuk.Ama kiminin rüyası...
  • imkanım olsa bende tabiki de hiç düşünmeden bir hi-fi sistemi edinmek isterim tabiki fakat sadece bir hoparlor sistemine 100.000 dolar verir miyim bilemiyorum.

ayrıca aşağıdaki sitede Özhan Atalay'ın 2003 frankfurt hi-fi fuarından ufak bir gezintisi var isterseniz bakın hayal kurun çıldırın ne diyim

http://www.atalay.biz/frankfurt_show.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhangenjedi -- 6 Eylül 2005, 4:45:34 >

• quote:

imkanım olsa bende tabiki de hiç düşünmeden bir hi-fi sistemi edinmek isterim tabiki fakat sadece bir hoparlor sistemine 100.000 dolar verir miyim bilemiyorum.

ayrıca aşağıdaki sitede Özhan Atalay'ın 2003 frankfurt hi-fi fuarından ufak bir gezintisi var isterseniz bakın hayal kurun çıldırın ne diyim

http://www.atalay.biz/frankfurt_show.htm

Hi-Fi için 100.000 dolara gerek yok.800-900 milyona giriş seviyesi bir hi-fi sistem alabilirsin.

• hakikaten 800-900 milyona lambalı bir hi-fi sistemi kurulabiliyosa hemen birkaç tavsiyede bulunda bizde kuralım nasıl oluyor o hiç aklım yatmıyo..
  • quote:

hakikaten 800-900 milyona lambalı bir hi-fi sistemi kurulabiliyosa hemen birkaç tavsiyede bulunda bizde kuralım nasıl oluyor o hiç aklım yatmıyo..

Hi-Fi için lambalı anfi şart değil.Stereo anfi veya AV ile güzel bir sistem kurabilirisin.
  • silikon transistörle nasıl olcak o iş hiç bilmiyorum bana göre ben hi-fi hi-end bir sistem olmuyo o benim kafamdaki çok farklı bişey
  • quote:

silikon transistörle nasıl olcak o iş hiç bilmiyorum bana göre ben hi-fi hi-end bir sistem olmuyo o benim kafamdaki çok farklı bişey

Sence Hi-Fi için lambalı şartmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KillForYou! -- 9 Eylül 2005, 21:25:54 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.