Şimdi Ara

Arduino Kullanıcıları Kulübü (+42 sayfa olduk!) (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.017
Cevap
86
Favori
56.935
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar arduino nano nun önlü arkalı baskı devre için pdf çıktısı lazım. yardımcı olabilecek arkadaşlar için eagle dosyası aşağıda.

https://content.arduino.cc/assets/Nano-reference.zip

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • .

• quote:

Orijinalden alıntı: selcukkoylu

arkadaşlar merhaba bi devreye ihtiyacım var tek giriş ile 6 adet çıkış , çıkışlar kısa devre olucak .
    örnek giriş voltajı
    1v ise 1ile 4 çıkışı kısa devre
    2v ise 3ile 2 çıkışı kısa devre gibi
    6 adet çıkış kablosu olucak giriş voltajında göre 6 tane kısa devre komutu olması gerekiyor.
    giriş voltajı 0v ile 5v arası olucak. kısa devre üzerinden çok küçük akim geçicek 10ma civarı. yardımcı olabilecek kimse varsa ücreti ne ise anlaşılır.
    devre beslemesi 11v~14.5v arası
    Projenizde mantık hatasi var.
    Toplam çıkış adedi 4. Satırda 2 adet 5. Satırda 2 adet olmak üzere 4 adet belirtilmiş ancak 6. Satırda 6 çıkış demişsiniz.
    6+4 toplam 10 çıkış mı olacak ??

Iyi forumlar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba size bir projem hakkında teknik bir sorum olacaktı İnternette araştırmama rağmen çözüm bulamadım. Arduino ile kontrol ettiğim RTC ve Solenoid vana ile zaman ayarlı bir damlama sulama sistemi yapmak istiyorum fakat transistör ve diyot ile solenoid vana için sürücü devresi kurmama rağmen vanayı tetiklediğimde RTC saati sıfırlanıyor hatta arka arkaya buton ile tetiklersem arduino kendine reset atıyor ve solenoid vana uçlarını ölçtüğümde anlık olarak 1400 V gibi gerilim değerleri görüyorum bunun sebebi ne olabilir acaba? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim, iyi günler.
  • https://www.motorobit.com/urun/6v-60rpm-12mm-reduktorlu-dc-motor-vidali-milli aldım. Masa tenisi top atma projem var, fakat motor çok hızlı dönüyor. ardunio ve potansiyometre ile deniyorum, bir noktadan sonra ani hız artışı(maksimuma) yapıyor. yavaş yavaş yükselme olmuyor. tüm dc motorlarda aynı olay. 55 rpm işimi görür demiştim ama bu bile hızlı geldi. yavaşlatmada nasıl bir yöntem izlemeliyim. video linkini de atıyorum bilgi sahibi iseniz yanıt bekliyorum. Elektronikte ve motor özelliklerinde teknik kelime bilgim yok, çözüm varsa basit anlatılırsa sevinirim.
    https://www.youtube.com/watch?v=yILSBvSzR6g&feature=youtu.be

• lazanya L kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Aşağıdaki projeyi denerseniz hızı ayarlayabilirsiniz diye tahmin ediyorum.
    http://www.kodlakafa.com/arduino/potansiyometre-ve-l298n-motor-surucu-ile-motor-hiz-kontrolu/

30. satırdaki 255 değerini düşürerek maksimum hızı sınırlayabilirsiniz.
    Motor bağlantılarını motor 1 veya motor 2 bölümüne yapabilirsiniz.

İyi akşamlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: F3SV mağduru

Merhaba. Aşağıdaki projeyi denerseniz hızı ayarlayabilirsiniz diye tahmin ediyorum.
    http://www.kodlakafa.com/arduino/potansiyometre-ve-l298n-motor-surucu-ile-motor-hiz-kontrolu/

30. satırdaki 255 değerini düşürerek maksimum hızı sınırlayabilirsiniz.
    Motor bağlantılarını motor 1 veya motor 2 bölümüne yapabilirsiniz.

İyi akşamlar.
    hocam cevap için teşekkürler, başka bir forumda hatamı tespit etti arkadaşlar, meğer 7 nolu pin pwm pini değilmiş. o yüzden kademe yapmıyormuş. tşk.

Rica ederim. Proje bitince video paylaşırsanız güzel olur, ilginç bir şeye benziyor. İyi günler.
  • Merhaba arkadaşlar en sağlıklı ne555 ile öslilatör devresi hangisi çok farklı osilatör devresi var yaptım bcp ye ilave etmem gerekiyor.

• MASTENS Türkiye'nin yerli ve Milli Masa Tenisi Markası

Yapmış olduğunuz ürün ile ilgilenebilir satışını ve pazarlamasını üslenebiliriz.

MASTENS Markasının amacı Türkiye'deki tüm masa tenisi malzeme üreticilerini tek bir çatı altında toplamaktır.

İlgilenirseniz çok seviniriz.

SAYGILAR
    www.masatenisipazar.com

• quote:

Orijinalden alıntı: F3SV mağduru

Rica ederim. Proje bitince video paylaşırsanız güzel olur, ilginç bir şeye benziyor. İyi günler.
    ilk prototip hazır. sağlamlık ve uzun süre verimlilik üzerinde çalışmak lazım. en son görsellik.
    https://www.youtube.com/watch?v=m8KYpuaMT7o
    Elinize sağlık, güzel görünüyor.
  • Arkadaşlar arduino için 4wd araba aldım en masrafsız şekilde nasıl besleyebilirim yanında 4 lü pil yatağı yollamışlar ancak yetersiz geldi nasıl yapabilirim?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • yeni başlayan için hangi seti önerirsiniz ?

• Selam arkadaşlar. Arduino ile NFC modülü kullanarak dış kapıyı açıyorum bu projeye Bluetooth modülü ekleyerek benim belirlediğim telefonlarla kapıya yaklaştığımda açılmasını sağlayabilirmiyim. Telefondan uygulamaya girip onay vererek değil özellikle yaklaştığımda açılması mümkün mü.

• galata0185 G kullanıcısına yanıt
    Ben öyle bir şeyin olacağını sanmıyorum ama şey yapabilirsiniz bir adet nodemcu alıp onun oluşturacağı wifi ağına otomatik bağlanırsınız veya en azından akıllı hale getirebilirsiniz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • seriport ve arduino ile uğraşırken kimi zaman şişirip kilitliyordum arduinoyu.şimdi ne olduysa fareye sürekli tıklayarak röle açıp kapıyorum ve sorun olmuyor.acab elimdeki 2 arduionun tekinin seri port çipi mi gitti?

• haftasonu bi lcd tv parçaladım. dvbt ve rf tuner, demodulator, bi çok video karıştırıcı ve video renk geliştirme entegrelerim oldu.işin garibi amfi devresini bulamadım biraz daha bakınayım. bu entegrelerin alayı i2c kontrollü.yavaş yavaş hepsini hazırlamayı düşünüyorum.

• Merhabalar ben bir proje üzerinde çalışıyorum tam anlamıyla Arduino üzerinde yeni çalışıyorum her şeyi yapabildim ama bir konuda takıldım sayaç adında bir değişkenim var ve kan değişkenim var ve saniye değişkenim var kan değiskenimi 50 seçtiğimde saniye değiskenimi 5 seçtigimi varsayıyorum sayaç her 50 arttığında herhangi bir dijital pinden seçilen saniye kadar çıkış almak yardımcı olabilecek bir üstad varmı şimdiden teşekkürler ederim.

• Arkadaşlar merhaba.

Bugün internette gezerken 6 dakikada bir sistemlerin aktif olduğu mesajını twitleyen arduino sistemine denk geldim ve farklı projede kullanabilir miyim sorusu oluştu kafamda.

Çalıştığım kurumda ağ anahtarlarının çıkışına bu cihazları bağlamak suretiyle rj45 portunda enerji olduğu sürece belirli aralıklarla sistem aktif diye yine Twitter veya telegram boyuyla mesaj attırıp portta enerji kesildiği zaman sistemler aktif değil diye mesaj göndertmem mümkün mü, eğer mümkünse nereden ve hangi parçalarla başlamalıyım. Çok teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.