Şimdi Ara

Arçelik Klima Alanlar (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
383
Cevap
7
Favori
103.593
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Nem alma modunda nemi düşürürken sıcaklığı da belli bir dereceye kadar düşürüyor mu? Klimayı soğutmada 25 veya 26 dereceye ayarlı kullanıyorum. Eğer nem alma modunda 25 dereceye kadar soğutabilir ve elektrik tüketimi de daha az olur ise nem alma modu neden tercih edilmesin? En iyisi bir denemek galiba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRAVEHEART11 -- 18 Temmuz 2020; 9:54:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar
    Arçelik Ekolojik 24325 A++ 24000 BTU Inverter Klimayı satın almayı düşünüyorum sizin fikriniz nedir? ilk klima deneyeyimim olacak servis desteği açısından Arçelik satın almayı düşünüyorum desteğiniz için şimdiden teşekkürederim
  • ne alırsanız alın mobil klima almayın

9binlik 10-15 senelik klima 35-40 m2 lik odayı soguturken, 12binlik mobil klima 15m2 lik odayı sogutamıyor, sesi de traktör gibi.

iade ettim kurtuldum
  • quote:

Orijinalden alıntı: lsengul

Merhaba arkadaşlar
    Arçelik Ekolojik 24325 A++ 24000 BTU Inverter Klimayı satın almayı düşünüyorum sizin fikriniz nedir? ilk klima deneyeyimim olacak servis desteği açısından Arçelik satın almayı düşünüyorum desteğiniz için şimdiden teşekkürederim
    Gönül rahatlığıyla alabilirsiniz

• servis açıklamalarında münhasır servis ve yetkili servis yazıyor ne demek oluyor hangisini seçmemiz daha iyi olur teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Winter Is Coming

ne alırsanız alın mobil klima almayın

9binlik 10-15 senelik klima 35-40 m2 lik odayı soguturken, 12binlik mobil klima 15m2 lik odayı sogutamıyor, sesi de traktör gibi.

iade ettim kurtuldum
    ne önerirsin hocam
  • lsengul kullanıcısına yanıt
    Ben de klima alacaktım, hiç düşünmeden Arçelik veya Beko almaya bayiye gittim. Bayii görevlisi "Keşif yaptırın çünkü kesif yaptırmadan alırsanız ve performans alamazsanız sorumluluk sizin oluyor" dedi.
    Ben de çağrı merkezini aradım, keşif için randevu verdiler. İlk gün gelmediler. Çağrı merkezi neyseki saati geçmesine rağmen aradı "kesifi yapacak arkadas hasta olduğu için gelemiyor" dedi. Eyvallah dedim. Telefondaki görevli Kocaelinde başka bir servis daha varmış, ona yönlendirelim dedi. Tamam dedim. Ertesi güne yeni randevu oluşturdu.
    Yine gelmediler.
    Bu sefer aramadılar da.
    Cuma günüydü, haftasonu geçti, pazartesi öğleden sonra 4 gibi bir cep telefonu aradı. Servisten arıyorum keşfe geleceğiz müsaitseniz dedi. Teşekkür edip kapattım.

Benim acil lazım vs gibi bir talebim de olmadı. Kendileri randevu günlerini seçtiler.

Ben gerçekten anlam veremiyorum. Servis ağı geniş, müşteri memnuniyeti iyi diye seçiyoruz ama olanlara bak. Sen ürün satmanı sağlayacak olan keşif işini bile düzgün planlayamıyorsun. Ürünü aldıktan sonra kim bilir ne olacak. Artık nasıl güveneyim....

Yazık gerçekten. Bölgenizde klima işi yapan bir bayii bulun, ondan alın daha iyi.
    Başka markaların kocaeli bayilerini araştırdım, iyi bir markanın bayisini aradım hem de pazar günü. Adam yarın gelirim ne zaman isterseniz dedi. Ertrsi gün ben unutmuştum, kendisi aradı, söylediği dk'da geldi. Bakin "dakikasında" diyorum... İşini yaptı gitti, sonra da teklifini hazırlayıp gönderdi.

Arcelik bayi ve servislerinin hepsi kötü demiyorum, iyi olanları da var. Belki de adamlar zorda kaldı. Ama bence planlama sistemleri rezalet. Sizin lokasyonda arcelik bayi ve servisleri iyiyse neden olmasın. Ama bence bir keşif yaptırıp görmekte fayda var...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi niyekine -- 21 Temmuz 2020; 1:7:17 >

• MERNEPTAH kullanıcısına yanıt
    Bu yaz aldığımı iade ettim, zaten yaz da bitti oldu. Artık seneye bakacağım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Winter Is Coming

Bu yaz aldığımı iade ettim, zaten yaz da bitti oldu. Artık seneye bakacağım.
    Peki teşekkürler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kuzey cepheli 20 m2 odaya 7500 btu'luk arçelik 07325 model klimayı tüketici kredisiyle 2700'e aldık.

9000 btu olana göre baya özelliği kısmışlar iç ünite malzeme kalitesi düşük ama 9000 btu'luk olandaki özelliklerin hiçbirini kullanmadığımız için ve arada 600-700 lira civarı fark olduğu için bunu tercih ettik.

Klimanın soğutması gayet başarılı fan son devirde olmasına rağmen ses oldukça az, dış ünite de aynı şekilde sessiz ilk çalışmada biraz kompresör sesi geliyor sonrasında devir düşüyor ses azalıyor. Seer değeri 7 gayet iyi, tüketimi önümüzdeki ay göreceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 22 Temmuz 2020; 23:23:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

Kuzey cepheli 20 m2 odaya 7500 btu'luk arçelik 07325 model klimayı tüketici kredisiyle 2700'e aldık.

9000 btu olana göre baya özelliği kısmışlar iç ünite malzeme kalitesi düşük ama 9000 btu'luk olandaki özelliklerin hiçbirini kullanmadığımız için ve arada 600-700 lira civarı fark olduğu için bunu tercih ettik.

Klimanın soğutması gayet başarılı fan son devirde olmasına rağmen ses oldukça az, dış ünite de aynı şekilde sessiz ilk çalışmada biraz kompresör sesi geliyor sonrasında devir düşüyor ses azalıyor. Seer değeri 7 gayet iyi, tüketimi önümüzdeki ay göreceğiz.
    20 m2 odaya 7500 btu klima yetmez hata yapmışsınız

ben 13 m2 odaya 9,000 btu aldım

üstelik servis söylemedi mi 7500 btu yeterli gelmez diye

• benim bildiğim hiç bir klima servisi 20 m2 odaya 7500 btu klima önermez
  • quote:

Orijinalden alıntı: derya78

20 m2 odaya 7500 btu klima yetmez hata yapmışsınız

ben 13 m2 odaya 9,000 btu aldım

üstelik servis söylemedi mi 7500 btu yeterli gelmez diye

Alıntıları Göster
    Valla üstad gayet yeterli geldi, 23 dereceye ayarladık 10 dakikada oda buz gibi oldu.

Odada aslında klima vardı önceden yine arçelik'in 12 senelik 9000 btu'luk active plazma plus kliması vardı ama klima tam performansında çalışmıyordu iç fan motorunda sıkıntı vardı tam devir çalıştıramıyorduk ona rağmen yine iyi soğutuyordu, buradan yola çıkarak 7500'lük tercih ettik herhangi bir sıkıntı yok. Oda kuzey cephe güneş görmeyen, çift cam pimapenli olduğu için yeterli geliyor. Serviste yeterli olur dedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 22 Temmuz 2020; 23:43:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

Valla üstad gayet yeterli geldi, 23 dereceye ayarladık 10 dakikada oda buz gibi oldu.

Odada aslında klima vardı önceden yine arçelik'in 12 senelik 9000 btu'luk active plazma plus kliması vardı ama klima tam performansında çalışmıyordu iç fan motorunda sıkıntı vardı tam devir çalıştıramıyorduk ona rağmen yine iyi soğutuyordu, buradan yola çıkarak 7500'lük tercih ettik herhangi bir sıkıntı yok. Oda kuzey cephe güneş görmeyen, çift cam pimapenli olduğu için yeterli geliyor. Serviste yeterli olur dedi.

Alıntıları Göster
    çok ilginç bizimde servis geldi 13 m2 ara kat çift cam pimapen yalıtımlı bina 9,000 aşağı olmaz dedi

• quote:

Orijinalden alıntı: derya78

çok ilginç bizimde servis geldi 13 m2 ara kat çift cam pimapen yalıtımlı bina 9,000 aşağı olmaz dedi

Alıntıları Göster
    Servisler öyle kendini garantiye almak için demiştir bence sizin durumunuzda 7.000 BTU fazlasıyla yeterdi diye düşünüyorum.

• Selamlar herkese bende Arcelik 12560 ile araniza katildim yanliz wifi ozelligi kuramadim ya cihaz baglanmiyor evdeki modeme neden acaba bu arada
    Homewhiz uygulamasindan yapiyorum arcelik connect te hic gormuyor :(

• Konuyu upluyorum. Arçelik 12325 klima alıp taktırdık. 20 metrekare odamıza (Antalya/Korkuteli Ara Kat , camlar pvc çift cam) 3500 lere geldi online olarak aldım (akakçe vs bakarak bayilerde 4000 kere kadar çıkmış)

-İlk izlenim çok iyi fan seviyesi düşük seside çok az rahatsız etmeyecek boyutta

-Dışarısı daha çok soğumadı 10-13 derece akşam , geceleri 7 lerde seyir ediyor.

-İnvertörün çalışması ve verimliliği merak ediyordum. Pek fazla ürün sahibi yorumu göremedim 120000btu intertörlü başka marka klima kullanıcı deneyimlerinden hareket ediyordum;

-Hedef sıcaklığa yakın iken 0.4 kWh güç tüketimi gördüm. Hedef sıcaklıkta bir süre sonra 0.0 kWh oluyor. (12325 1055W tam güç çalışsaydı invertörsüz klimalar için standart hedefe ulaşana kadar 1.05kWh tüketimi olurdu) Ekonomi modasını denemedim.

- Kışın neler yapacak merak ediyorum biz -8 e kadar görüyoruz. 7/24 çalışırken faturaya etkisini vs ekleyeceğim şimdilik bu kadar...

• Arkadaşlar benim Arçelik klimam ısıtma yapmıyordu. Klimayı henüz bu yılın Haziran ayında sıfır alıp kurulumunu yaptırmıştım. Hafta sonu ısıtma yapmaması üzerine servis çağırdım. Servis gazı çok düşük seviyeye inmiş dedi. Gaz kaçağı da olabilir dedi. Ben bu kadar kısa sürede bunun normal olup olmadığını sordum. Normal değil, birkaç gün içinde gazı doldurup boruları da değiştiririz diyip gittiler. Öneriniz var mıdır, ne yapmalı?

• quote:

Orijinalden alıntı: loveyougs

Arkadaşlar benim Arçelik klimam ısıtma yapmıyordu. Klimayı henüz bu yılın Haziran ayında sıfır alıp kurulumunu yaptırmıştım. Hafta sonu ısıtma yapmaması üzerine servis çağırdım. Servis gazı çok düşük seviyeye inmiş dedi. Gaz kaçağı da olabilir dedi. Ben bu kadar kısa sürede bunun normal olup olmadığını sordum. Normal değil, birkaç gün içinde gazı doldurup boruları da değiştiririz diyip gittiler. Öneriniz var mıdır, ne yapmalı?

Merhaba. Son durum nedir ?

"Gaz kaçağı da olabilir" ifadesi çelişkilidir.

Cihazınızın gazı ancak kaçak olursa eksilebilir. Bu da ya üretim hatasıdır ya da kurulum hatasıdır. Ya da çok çok düşük bir ihtimal ile fabrikada eksik basılmıştır.

Ancak klima sisteminde kaçak olmadıkça aradan örneğin 20 sene de geçse klima gazı eksilmez. Bu bağlamda klimanın gazına müdahale edilmez.

Yani bu durumun uzun vadede de değil hiç olmaması gerekir.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: slapbas

Selamlar herkese bende Arcelik 12560 ile araniza katildim yanliz wifi ozelligi kuramadim ya cihaz baglanmiyor evdeki modeme neden acaba bu arada
    Homewhiz uygulamasindan yapiyorum arcelik connect te hic gormuyor :(

Hocam sorunu çözebildiniz mi? 18000 btu arçelik Klima aldım. WiFi modül takıldı ama homewhizde modemi görmüyor klima. Nasıl çözebiliriz bunu?

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.