Şimdi Ara

Arçelik Klima Alanlar (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
382
Cevap
7
Favori
103.800
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Storm Raider

Konuyu upluyorum. Arçelik 12325 klima alıp taktırdık. 20 metrekare odamıza (Antalya/Korkuteli Ara Kat , camlar pvc çift cam) 3500 lere geldi online olarak aldım (akakçe vs bakarak bayilerde 4000 kere kadar çıkmış)

-İlk izlenim çok iyi fan seviyesi düşük seside çok az rahatsız etmeyecek boyutta

-Dışarısı daha çok soğumadı 10-13 derece akşam , geceleri 7 lerde seyir ediyor.

-İnvertörün çalışması ve verimliliği merak ediyordum. Pek fazla ürün sahibi yorumu göremedim 120000btu intertörlü başka marka klima kullanıcı deneyimlerinden hareket ediyordum;

-Hedef sıcaklığa yakın iken 0.4 kWh güç tüketimi gördüm. Hedef sıcaklıkta bir süre sonra 0.0 kWh oluyor. (12325 1055W tam güç çalışsaydı invertörsüz klimalar için standart hedefe ulaşana kadar 1.05kWh tüketimi olurdu) Ekonomi modasını denemedim.

- Kışın neler yapacak merak ediyorum biz -8 e kadar görüyoruz. 7/24 çalışırken faturaya etkisini vs ekleyeceğim şimdilik bu kadar...
    Merhaba şuan ısıtmada kullanıyormusunuz ? Bende de 18560 modeli var birşey sormak istiyorum

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• niyekine N kullanıcısına yanıt
    Kocaelide yaşıyorum keşif için ertesi gün gelmişlerdi ve ürünle çok ilgililer her talebi karşılamaya çalışıyorlar hangi bölgede yaşıyorsunuz ?

• teknoloji41 T kullanıcısına yanıt

Aldığımız günden beri ısıtmada kullanıyoruz hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: puntadeleste

Selam arkadaşlar,

Marka sempatizanı değilim.

Arçelik grubunu yaşamış olduğumuz hiç hoş olmayan buzdolabı ve televizyon tecrübelerinden sonra hiç sevmiyorum.

Ancak gruptan bir arkadaşın tavsiyesi ile önce 09565 modeline yönlendirildim. Sonra annemin isteği ile 18565 gibi bir model alıp çıktık.

:)

Mitsubishi Enviro'lardan geldik, Arçeliğe.

Arçeliğin sitesinde %10 indirim olmuştu, en uzun gecede. 4900 TL'ye indi. Buradan da 100 TL daha bonus aldım. 100 TL de avantajix verdi. 4700 TL ye üç taksit aldık çıktı.

10 Metre boru montajı için Bakır Boru talep ettim.

Arçeliği meşhur eden servis desteği çalıştı, ve bakır boru getirdiler.

Montajı yapan elemanlar, arçeliğin özel bir aliminyum kullandığını ve bakır borudan daha iyi olduğunu iddia ettilerse de ben kıymet vermedim.

Forumdan bakır boru tavsiyesi almıştım.Bir de montaj sonrası vakum yaptırma tavsiyesi.

Bu ikisi çok kıymetli bilgi oldu.

Vakumu normalde yapmadıklarını çocuklar itiraf ettiler. Kendilerince gerek kalmadığını basit manuel bir yöntemle "servis vakumu" dedikleri bir şekilde yaptıklarını söylediler.

Ben özellikle talep etmiş olduğum için eleman aşağı gitti özel vakum cihazı getirildi ve 10 dakikayı aşkım bir vakumlama işlemi yapıldı.

Klimadan servisten memnunun. Makine çok güçlü ve sessiz. Dayımdaki Mitsubishi klimanın ısıtma sesi ile kıyasladım. Aynıydı. Ben koridora kurulum yaptırdım. Tek oda değil. tüm evi ısıtıyorum. Evin güneş görmeyen 45 m2 arka odalarını kısa süreli ısıtıyorum. gayet güzel. Cepten kontrol olayı çok çok kullanışlı. MAkine evin koridor sıcaklığı her zaman bana gösterebiliyor. Çalıştırdıktan sonra da dış sıcaklığı veriyor.

Ben şimdilik göstergelerini daha sık kullanıyorum.

Yazın ise soğutmasını yoğun kullanacağım. Sanırım iyi bir ürün aldık. Bu model çok yeni, Antalya da bile henüz yok. Servis elemanları sadece bir kere kurulum yapmışlar. O da müdürlerininki olmuş. Aynı modeli almış müdür kendine, 18565.

Mitsubishi yetkilisi bayan çok ısrar etti, Bu modele karar kıldığımı söyledim. Kendisinin de bu modeli duymuş olduğunu itiraf etti.

Sanırım, özel bir üretim bu. Zaten tavsiye eden kişi "klima5505", bilgili ve doğru dürüst tavsiyeleri olan saygın bir forumcu.
    Isıtma konusunda memenunmusunuz ? Pm atma şansınız varmı ?

• Storm Raider kullanıcısına yanıt
    Pm attım hocam bakma şansınız varmı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: teknoloji41

Isıtma konusunda memenunmusunuz ? Pm atma şansınız varmı ?

Alıntıları Göster

12 bin btuluğunu ısıtmada tüm kış kullandım 20 m2 odada. Yalıtım yok. Isıtmada memnun kaldım. Faturada da üzmüyor. (yer ş.urfa)

• Sentez* kullanıcısına yanıt
    Odayı kaç derece de tutuyor ?

• teknoloji41 T kullanıcısına yanıt
    22

• homewhiz de son aşamada sorun yaşıyorum , telefon klima baglantısı oluyor. telefonda homewhiz de modemi de görüyor . son aşamada bağlantı da sorun çıkıyor modem güvenlik ayarları vesaire ile ilgili bir uyarı çıkıyor .

önerisi olan var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: thorondor06

Hocam sorunu çözebildiniz mi? 18000 btu arçelik Klima aldım. WiFi modül takıldı ama homewhizde modemi görmüyor klima. Nasıl çözebiliriz bunu?

Alıntıları Göster

hocam selamlar cok gec cevap oldu ama ben sorunu cozdum android bir telefonda kurdum homewhiz i sonra appledada otomatık olarak gördü- ama gecen gun baska modem kurdum eve kablo net onuda İos ile kurabildim.

bilginiz olsun homewhiz ios ta kurulmuyor ise android ile kurun otomatil görecektir.

• the_dr kullanıcısına yanıt

hocam ilk başta Android ile kurmayı dene :?

• quote:

Orijinalden alıntı: slapbas

hocam selamlar cok gec cevap oldu ama ben sorunu cozdum android bir telefonda kurdum homewhiz i sonra appledada otomatık olarak gördü- ama gecen gun baska modem kurdum eve kablo net onuda İos ile kurabildim.

bilginiz olsun homewhiz ios ta kurulmuyor ise android ile kurun otomatil görecektir.

Alıntıları Göster

Ben de çözdüm ama benim çözümüm daha farklı oldu. Servis elemanının modülü kendi sistemlerinde aktive etmesi gerekiyormuş, bunu yapmayı beceremedikleri için sorun yaşıyormuşum.

• slapbas S kullanıcısına yanıt

android bir cihazım yok malesef

• Dışarısı 10-15 derece iken bile ısıtmada devamlı defrosa giren dandik klima. Almayın

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E27222C63

Dışarısı 10-15 derece iken bile ısıtmada devamlı defrosa giren dandik klima. Almayın

hangi model ? biz de kullandık kışın ocak şubat problem olmadı 15325 ve 09325 modelleri

• quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

Kuzey cepheli 20 m2 odaya 7500 btu'luk arçelik 07325 model klimayı tüketici kredisiyle 2700'e aldık.

9000 btu olana göre baya özelliği kısmışlar iç ünite malzeme kalitesi düşük ama 9000 btu'luk olandaki özelliklerin hiçbirini kullanmadığımız için ve arada 600-700 lira civarı fark olduğu için bunu tercih ettik.

Klimanın soğutması gayet başarılı fan son devirde olmasına rağmen ses oldukça az, dış ünite de aynı şekilde sessiz ilk çalışmada biraz kompresör sesi geliyor sonrasında devir düşüyor ses azalıyor. Seer değeri 7 gayet iyi, tüketimi önümüzdeki ay göreceğiz.

Ben de bu sene aldim, 12 m2 kuzey cepheli yalitim ve cift camli odaya. Gayet guzel sogutuyor evet.

Bu özellik kismislardaki kastiniz nedir? 09325 alsak ekstra neler olacakti? Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: k_i84

Ben de bu sene aldim, 12 m2 kuzey cepheli yalitim ve cift camli odaya. Gayet guzel sogutuyor evet.

Bu özellik kismislardaki kastiniz nedir? 09325 alsak ekstra neler olacakti? Teşekkürler

Alıntıları Göster

İç ünite üzerinde dijital gösterge, daha büyük ve gelişmiş kumanda, enerji tasarrufu modu, çoklu zamanlama gibi özellik farkları var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 28 Haziran 2021; 11:12:5 >
  • Arçelik iyi bir marka ben sıkıntısını görmedim.

• Ömürlük klima isteyen japon klimassı baksın . fujitsu general toshiba mitsubihsi dakin vss. Aklıma gelmeyen japon markası varsa oda olur.

Çinliymiş yerli malıymış bunlar fasa fiso , müteahit arçelik klima takmış :klimanın üstündeki hava filtres bile yerine tam oturmuyor. yanlardan toz dolacak içine...Adamlar filtreyi bile düzgün tasarlayamamışlar. Mühendis değil kasap çalıştıryorlar heralde

model no 18325

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E27222C63 -- 3 Temmuz 2021; 14:53:28 >
  • https://www.arcelik.com.tr/split-klima/12560-hp-klima

Bu modeli alan varmı yada tavsiye edermisiniz

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.