Şimdi Ara

Arçelik Klima Alanlar (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
383
Cevap
7
Favori
103.575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    güneş altında değilken ortalama 0,5 harcarsa 5 saat aşırı güneşe maruz kaldı tüketim arttı diyelim tüketim 0,7 kw a çıktı bu durumda 5 saatten 0,2 kw fazla günlük tüketimi 1 kw etkiler 1 kw elektriğin birim maliyeti 0,75 kuruş, (yazdığım tüketim değerleri kesin değildir aşağı yukarı oynayabilir)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MyDrama -- 18 Mayıs 2020; 11:5:16 >
  • Dikkat yeni klima alacaklara uyarıdır

yaz sezonu geldi,

* evi bol güneş alan
    * aşırı sıcak olanlar
    * üst katta oturanlar
    * binası yalıtımsız olanlar
    * alacağı klimayı kışın ısıtma için de kullanmayı düşünenler

klima alıp serinlemeyi düşünenlere tek bir uyarım var

soğutacağınız/ısıtacağınız alan 20m2 ve üzeri ise alacağınız klima 20 bin liralık daikin değilse
    arçelik,bosch,lg,beko,gree,midea,baymak gibi markalardan ortalama uygun fiyatlı bir klima almayı düşünüyorsanız 20 metrekare ve üzerine asla 12000 btu'luk klima almayın

bugün piyasada 12000 btu ile 18000 btu klima fiyatları arasında 1000-1200 liralık fiyat farkı var
    bunu ödememek için ne olacak canım o da klima soğutur soğutur diye düz mantık düşünüp yüksek elektrik faturasına razı olmayın,konfordan ödün vermeyin , cihazınızın ömründen yiyip kısa sürede çöp olmasına neden olmayın.

2 sene önce aynı hatayı 26 m2 salona 12000 btu klima alarak yaptım, klima yetersiz geldi maksimum güçte soğutmaya çalıştığı için elektrik tüketimi yüksek oldu, dış ünite kompresor aşırı zorlandığı için yüksek ses ve titreşimde çalıştı, bunun üzerine 1 ay sonra servise 250 lira ödeyip klimayı odaya aldırıp salona 18000 btu yeni klima aldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: MyDrama

güneş altında değilken ortalama 0,5 harcarsa 5 saat aşırı güneşe maruz kaldı tüketim arttı diyelim tüketim 0,7 kw a çıktı bu durumda 5 saatten 0,2 kw fazla günlük tüketimi 1 kw etkiler 1 kw elektriğin birim maliyeti 0,75 kuruş, (yazdığım tüketim değerleri kesin değildir aşağı yukarı oynayabilir)
    O zaman çok asırı ucurum bir fark yok oda değiştirmek için birde hocam sizinki arçelik 12325 benım aldıgım ise 12660 modelini aldım daha takılmaya gelmedi tabiki oda konusunda karar vermeye calısıyordum
  • VanGuardMan kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun iyi günlerde kullanın cihazınızın soğutmadaki mevsimsel seer oranı 9.1 A+++ olarak geçmekte gayet iyi, mersin gibi sıcak yerde güneş alan en sıcak odaya takmanız mantıklı olacaktır, son karar yine sizin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MyDrama

hayırlı olsun iyi günlerde kullanın cihazınızın soğutmadaki mevsimsel seer oranı 9.1 A+++ olarak geçmekte gayet iyi, mersin gibi sıcak yerde güneş alan en sıcak odaya takmanız mantıklı olacaktır, son karar yine sizin.
    Teşekkür ederim allah size daha iyilerini nasip etsin hocam. En çok güneş alan yere mi takalım neden ki hocam yazın cok sıcak klımayı soğuk modda calıstırıken o gunes enerji tüketimini arttirir daha doğrusu neden guneslı yere koyun dediğinizi anlamadım şimdi
  • merhabalar bugun beni arayarak, garanti uzatmayi teklif ettiler. sizce ne yapmali? 200 tl gibi bisi dedi. carsamba arayin dedim tekrardan.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar 18325 modeli almak istiyorum sizce nasıl ses yalıtımı soğutma performansı olarak tatmin eder mi servis ağı geniş olduğu için Arçelik seçiyorum bütçem 4 yada 5 arası

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün itibari ile Arçelik 18325 modeli Aldım insallah üzmez😂4444 TL ye

• Unforgattable U kullanıcısına yanıt
    Bende bu klimayı almayı düşünüyorum Antalya'da yaşıyorum 25metrekare oda ancak bazı yerlerde sesli çalıştığını söyleyenler oldu acaba öyle mi bu konuda fikriniz var mı?Sizin yorumunuzu görünce foruma üye olup sormak istedim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaranlikOlan

Bende bu klimayı almayı düşünüyorum Antalya'da yaşıyorum 25metrekare oda ancak bazı yerlerde sesli çalıştığını söyleyenler oldu acaba öyle mi bu konuda fikriniz var mı?Sizin yorumunuzu görünce foruma üye olup sormak istedim :)
    Hocam cuma günü kurulumu yapılacak ondan sonra fikirlerimi yazarım ama forumda klima tavsiye konusunda baya tavsiye ediliyor bakalım insallah şaşırtmaz beni kurulumdan sonra tekrar yazacağım

• Unforgattable U kullanıcısına yanıt
    Arçeliği önermiyorlar diye geldi kulağıma fakat şuanki 18liğin güzel indirimi olsun bu forumdaki olumlu yorumlar olsun almayı düşündüm almayıda düşünüyorum açıkcası.
  • Sitesinde eko modellerin 12.000 btu ve 18.000 btuların stoğu tükenmiş görünüyor. (3.333 TL ve 4.444 TL olan modeller)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Sesli çalışmaz.merak etme.bildigin konser verir.shoe yapar. butun apartman benim klimanın sesini dinliyoruz gece.5 kere servis cagirdim.duvardandir dedi.babamin samsung kliması var.duvarida bildiğin tuğla.sessiz çalışıyor.tonla para verdiğim arçelik için suçlu duvarım.

• moondaye M kullanıcısına yanıt
    İşte bu yorumlar beni korkutuyor beko vardı bizim tabi baya eski ama maşallah hala tıkır tıkır çalışıyor 15 yıl oldu sanırım oda ses yapıyor ve biz gayet alışığız :) ama tabi yeni alcağımda olsun istememde sanmam ya o kadarda ses yapmaz.
  • quote:

İşte bu yorumlar beni korkutuyor beko vardı bizim tabi baya eski ama maşallah hala tıkır tıkır çalışıyor 15 yıl oldu sanırım oda ses yapıyor ve biz gayet alışığız :) ama tabi yeni alcağımda olsun istememde sanmam ya o kadarda ses yapmaz.
    Ben evime aldığım hicbir üründe pişman olmadım.ama bu klimadan inanılmaz pişman oldum.az fazla ver parasını kafan rahat etsin.cefasini çekeceğine sefasını sür.

• Arkadaşlar Arçelik klima alacağım önceliğim kışın ısıtma sağlaması. Bulunduğum yere 12000 btu yeterli. 12325 modeli ısıtma konusunda nasıldır ya da yakın fiyat aralığında tavsiyeniz var mı?
    https://www.markacenter.com/arcelik-12325-ekolojik-12000-btu-inverter-ev-tipi-klima?gclid=Cj0KCQjwzZj2BRDVARIsABs3l9LILXStxYONsjJD61kwS670BPDhHiTc1cs8Cr0bZAqS9u97_-qBw9EaAkM5EALw_wcB
  • quote:

18325 gayet iyi bir klima. SEER oranı 7.0. Birçok klimadan daha iyi. Gözü kapalı alınır.

• Bende aldım arçelik 18325 ekolojik inverter klima bayram sonu gelip kurulcak Antalyada yaşıyorum umarım kullanımdan sonra güzel yorumlar yazarım buraya.
  • Sentez* kullanıcısına yanıt
    Merhaba ben de klima konusunda çok kararsız kaldım. Sonunda servis desteği ve lg ile ortak ürün geliştiriyor olmaları sebebiyle beko (arçelik) tercih ettim. Bayramdan sonra gelecek.
    Şuan mayıs sonuna kadar 3000tl üstünde world kart a 250 tl worldpuan kampanyası var bu sayede bayiiden daha ucuza geliyor. Bilginize.
    https://www.worldcard.com.tr/kampanyalarimiz/world-kampanyalari/250-tl-arcelik-puan-ve-4-ek-taksit-firsati/s-29/c-13204/90000146315

12325 3083 tl e geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: loytu

Merhaba ben de klima konusunda çok kararsız kaldım. Sonunda servis desteği ve lg ile ortak ürün geliştiriyor olmaları sebebiyle beko (arçelik) tercih ettim. Bayramdan sonra gelecek.
    Şuan mayıs sonuna kadar 3000tl üstünde world kart a 250 tl worldpuan kampanyası var bu sayede bayiiden daha ucuza geliyor. Bilginize.
    https://www.worldcard.com.tr/kampanyalarimiz/world-kampanyalari/250-tl-arcelik-puan-ve-4-ek-taksit-firsati/s-29/c-13204/90000146315

12325 3083 tl e geliyor.
    O kart yok hocam bende olsa iyi kampanya. Hangi linke baktınız siz.

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.