Şimdi Ara

ARÇELİK 6588 A+++ BULAŞIK MAKİNESİ KISA İNCELEMESİ&KULLANICI GRUBU (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
282
Cevap
10
Favori
56.983
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın,

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gelirse inşAllah :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Bloodin

Garantili ise Arçelik'i arayın, garantisiz ise de yine de Arçelik'i arayın derim
    Teşekkürler hocam

• Karma program kac derecede yikama yapiyor arkadaslar ne kitapciginda nede makinenin ustunde yazmıyor .derece isi vs yokmu bu programda

• Arkadaşlar bu makinenin bir sürü modunu kullandım ancak kurutması sanki çok iyi değil gibi. Sizde durum nasıl kupkuru çıkartıyor mu? Özellikle en üstteki çatal bıçak gözü çok ıslak kalıyor.

• swindler kullanıcısına yanıt
    Mükemmel değil ancak kötü de değil

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-A21AA1D72

Mükemmel değil ancak kötü de değil
    Forumu biraz daha geriye dönük okuyunca parlatıcı koymadığımı farkettim :) eski makinede parlatıcı olmadan dan dun yıkayınca kuru oluyordu. Bunda mecbur koyacağız :) şimdi daha iyi

Elma sirkesi veya parlatıcı ile sonuç çok daha iyi oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: swindler

Arkadaşlar bu makinenin bir sürü modunu kullandım ancak kurutması sanki çok iyi değil gibi. Sizde durum nasıl kupkuru çıkartıyor mu? Özellikle en üstteki çatal bıçak gözü çok ıslak kalıyor.
    Size yazıyordum 2 gün önce araya bir şeyler girdi unutmuşum...

Modern bir makine, hem de 6588 gibi statik değil de fanlı bir model kurutmuyorsa tek sebebi parlatıcıdır. Siz de yazmışsınız zaten parlatıcı kullanmıyordum diye. Mutlaka düzgün bir parlatıcı kullanın, burada dikkat edilmesi gereken nokta;

1-) Parlatıcı kaliteli olmalı
    2-) Parlatıcı ayarı iyi olmalı

Parlatıcı ayarı gerekenden düşük olursa bulaşıklar kurulamaz, gerekenden yüksek olursa cam eşyalarda geçmeyen buğulanmalar olur. Bu yüzden düşük ayarda başlayın, kurutmadığını düşünüyorsanız yavaş yavaş istediğiniz sonucu alana kadar arttırın.

Dikkat etmeniz gereken bir başka nokta ise program bittikten sonra kapağı açmanız gerektiğidir. Programdan sonra makine uzun süre (1 saat veya daha fazla) kapalı kalırsa içerdeki sıcak buharlı hava yoğunlaşarak bulaşıkların üzerine yapışır ve ıslatır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bloodin

Size yazıyordum 2 gün önce araya bir şeyler girdi unutmuşum...

Modern bir makine, hem de 6588 gibi statik değil de fanlı bir model kurutmuyorsa tek sebebi parlatıcıdır. Siz de yazmışsınız zaten parlatıcı kullanmıyordum diye. Mutlaka düzgün bir parlatıcı kullanın, burada dikkat edilmesi gereken nokta;

1-) Parlatıcı kaliteli olmalı
    2-) Parlatıcı ayarı iyi olmalı

Parlatıcı ayarı gerekenden düşük olursa bulaşıklar kurulamaz, gerekenden yüksek olursa cam eşyalarda geçmeyen buğulanmalar olur. Bu yüzden düşük ayarda başlayın, kurutmadığını düşünüyorsanız yavaş yavaş istediğiniz sonucu alana kadar arttırın.

Dikkat etmeniz gereken bir başka nokta ise program bittikten sonra kapağı açmanız gerektiğidir. Programdan sonra makine uzun süre (1 saat veya daha fazla) kapalı kalırsa içerdeki sıcak buharlı hava yoğunlaşarak bulaşıkların üzerine yapışır ve ıslatır.

Alıntıları Göster
    Çok teşekkürler. Adım adım test ediyorum. Şimdilik 2. Seviye parlatma iyi duruyor

Benim de gelse de 6588'im, tadını çıkarsam, hanım da rahatsız, ben elde yıkayıp duruom Stokta bitmiş, fabrikada yeni üretimi beklioz...

• 6588 aldım ve kullanıyorum ne tuz ne parlatıcı kullanıyoruz şimdilik fairy kullanıyoruz

evlendiğim zaman 6220 arçelik bulaşık makinesi almıştım gerçi buzdolabı fırında dahil almıştım ozaman da 7 yıl garanti yaptırmıştım
    maşallah hiç biride 13 sene geçmesine ramen bozulmadı servis dahi çağırmadım bu yüzdende arçelik aldım

söyle bişey oldu bulaşık makinası fırın buzdolabı plastik parçaları sararma yapmıştı 7 yıllık garantide vardı denemek için şikayet var coma yazdım değiştirmezler diye düşünürken servis geldi abi dedi emir büyük yerden fabrikadan dedi buzdolabı kapakları pvc parçaların tümü değişti sıfır gibi oldu hala daha birdaha sararma yapmadı

diyecegim 13 senelik bulaşık makinasını kayın anneme verdim hala çalıyor içerisine baktım tellerinde en küçük pas yok telleri kalınca bu yeni modellerde pas sorunu olması gerçekten beni tedirgin ediyor kaliteyimi düşürüyorlar anlamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozkan1979 -- 19 Şubat 2020; 20:17:10 >

• Uzun kullanım sonunda herhangi bir arıza oluşmadı, alt ve üst sepette en ufak paslanma belirtisi yok.

• 3 yildir kullanan biri olarak hala cok memnunum gene olsam gene alirim bu makineyi

• ben iade ettim bir iki güne alacaklar evden geri. yıkması hariç kalitesi çok düşük makinenin üst sepeti doldurunca aşağı doğru iniyor düz duramıyor zayıf . dokunmatik kalitesi stabil değil parmak algulaması . sepet leri cidden zayıf üst sepeti rayları yan döndü plastiği esnedi sıcaktan herhalde. Şansımı elektorlüx ten yana kullanacam bu sefer .inşallah memnun kalırım . esf 9500 lox almayı düşünüyorum . ama yinede yıkaması güzeldi yiğidi öldür hakkını yeme . ama kalitesi çok düşmüş eski arçelik gibi değil . kalite kontrol çok kötü yapılmış sıfır makine çizik içinde çıkıyor ekranı çatlak çıkıyor ne biliyim anlamadım açıkçası . üzüldüm annem de alışmıştı ama ciddi manada boşken bile sepet aşağa sarkıyor .makine kaslı değil üst sepet raylar olarak özellikle
  • serkan1216 kullanıcısına yanıt
    Ne zaman almıştınız? Aynı makineyi mi kullanıyoruz diye tereddüt ettim çünkü bahsettiğiniz sorunların hiçbiri mevcut değil. Kullandığımız makinenin dokunmatiği gayet stabil, sarkma çökme vs vs yok kalite ise yüksek!

Sizin için hayırlısı olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-A21AA1D72

Ne zaman almıştınız? Aynı makineyi mi kullanıyoruz diye tereddüt ettim çünkü bahsettiğiniz sorunların hiçbiri mevcut değil. Kullandığımız makinenin dokunmatiği gayet stabil, sarkma çökme vs vs yok kalite ise yüksek!

Sizin için hayırlısı olsun
    yeni daha 1 ay falan ya oldu ya olmadı hocam . ciddiyim isterseniz resim çekip paylaşabilirim . ayrıca . makine 58 dk lık hızlı program da kullanıldı genel olarak . ve kurutma yaptığı zaman lar da mutfagı lastik kokusu gibi bir koku yapıyor böyle hafif lastik yanığı gibi kokuyor . daha öncede yazmıştım bunu ama geçmedi sadece birazcık azaldı açıkçası .

makinem arçelik 6588 inox model . bende anlamadım . gerçekten neden böyle oldu diye. umarım bu sefer mutlu oluruz .

• serkan1216 kullanıcısına yanıt
    Offf korkuttunuz beni ya, AEG F65712M0P gibi şaheser ama sensörleri sürekli arızalanan bir makineden geçiş yaptım, zaten 1 aydır makine gelmiyor üretim bekliyoruz, umarım üretilen sıfır makinede bu problemleri yaşamam

• Merhaba arkadaşlar,
    Arçelik 6333 modelini almayı düşünüyorum, bu modeli kullanan varmı,tavsiye edermisiniz.
  • Arçelik eskiden pek tutmadığım bir markaydı fakat şimdi çok kaliteli ürünleri var. Ben de bu günlerde bulaşık makinesi bakıyorum ve araştırmalarım sonucu en iyi f/p oranı olan Arçelik 6588 l modelini almayı düşünüyorum.

Not: Asla almayacağım tek marka vesteldir. Yarı fiyatına verseler almam ve kesinlikle tavsiye etmem.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.