E

Çavuş
18 Kasım 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
7 üye
Görüntülenme
Toplam: 138 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam affola :) Lütfen kaldırılmasın ve uplayalım :)

Sevgili Donanımhaber üyeleri,
Merhaba bu mesajı size İstanbul Ticaret Üniversitesi Üretim Araştırmaları Topluluğu olarak atmaktayız.
Her sene ‘’Düş Kütüphaneleri’’ olarak yaptığımız projemiz bu sene 10. Yaşını kutlamakta. Bu süreç içerisinde ülkemizde hiç kitap ve kütüphane ile tanışmamış ilkokul ve ortaokul öğrencilerini kütüphanelerine kavuşturduk.
Sosyal sorumluluk değil, toplumsal zorunluluk! Sloganımızla başladığımız yolculuğumuzda 10 sene içerisinde,Konya,Ordu,Giresun,Amasya,Mardin,Diyarbakır,Şanlıurfa,Tekirdağ,Elazığ,Muş,Malatya ve Trabzon ilerimize 44 Kütüphane, binlerce kitap ve yine binlerce mutlu tebessüm bıraktık. Hedeflerimiz doğrultusunda öğrencileri teknolojiyle tanıştırmak adına her kütüphanemize raf, masa ve sandalye gibi ihtiyaçlar haricinde ayrıca bilgisayar ve yazıcı koyduk.
Bu sene yine ilk günkü heyecanımızla Mersin ve Adana illerimizde ihtiyacı olan köy okullarına ‘’Düş Kütüphaneleri’’ kuracağız. Bu noktada sizlerin yardımlarını bekliyoruz. İlgilendiğiniz takdirde müsait olduğunuz bir zamanda sizlere sunum yapmak isteriz. Ayrıca incelemeniz için alt kısma bu sene yansımış bazı haberlerin linklerini bırakıyoruz.
İyi günler dileriz.

Ayrıca kitap bağışlarınız için alt kısıma afişimizi ve okulumuzun websitesindeki duyuruyu bırakıyorum. Kitap bağışlarını kendi üniversitemizde toplayıp topluca ihtiyaç sahibi okullara götüreceğiz.
https://www.ticaret.edu.tr/tr/etkinlik/detay/id/802

http://www.doganyol.gov.tr/
https://www.haberturk.com/malatya-haberleri/68238586-puturgede-kutuphane-acilisi
http://www.malatyasonsoz.com.tr/puturgede-kutuphane-acilisi-h179765.html/puturgede-kutuphane-acilisi#galeri
https://www.yeniakit.com.tr/haber/puturgede-kutuphane-acilisi-701683.html
https://www.elazigsonhaber.com/gundem/ogrenci-toplulugundan-kutuphane-h43310.html
https://twitter.com/Kanal23HD/status/1131638620878790657?s=08
HP PAVILION15-CB007NT CORE İ7 7700HQ 2.8GHZ-8GB-1TB-15.6-GTX1050 2GB-W10

Bu bilgisayar hakkında görüşleriniz var mıdır?
Fiyat makul geldi kullanan var mıdır aranızda?
Deprem tahmincisi Frank Hoogerbeets, gezegen hizalanması nedeniyle 21 Şubat Perşembe günü 7, 8 veya daha büyük bir deprem olacağını iddia etti.
Dünyada her gün irili ufaklı çok sayıda deprem meydana geliyor. Depremler en yoğun olarak Pasifik Ateş Çemberi adı verilen bölgede gerçekleşiyor. Kuzey Anadolu Fay Hattı güzergahında olan Türkiye de aktif deprem kuşağı içerisinde yer alıyor.
Kendisini yeni nesil deprem tahmincisi olarak adlandıran Frank Hoogerbeets, bir dizi deprem tahminini geçtiğimiz günlerde kamuoyu ile paylaşmıştı.
Hoogerbeets, şubat ayında gezegen hizalanması yaşanacağını ve bunun etkilerinin Dünya için korkunç olacağını söylemişti.
Hoogerbeets yaptığı açıklamalarda 13 Şubat'ta aynı düzlemde konumlanacak olan Mars, Uranüs ve Neptün'ün hareketleri Dünya'yı sarsacaktı.

8 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM İDDİASI
Tahmininden son derece emin olduğunu söyleyen Hoogerbeets bu defa mega deprem için net tarihi verdi.
Hoogerbeets 21 Şubat Perşembe günü 8'den daha büyük bir depremin yaşanacağını öne sürdü.
Yeni nesil deprem tahmincisinin internet sitesinde yer verdiği bilgilere göre 17 ve 21 Şubat tarihleri arasında 7, 8 ya da daha büyük bir depremin meydana gelebileceğine dikkat çekildi.
19 ve 21 Şubat tarihleri kritik günler olarak bildirildi.

TAHMİNİNİ GÜNEŞ SİSTEMİ GEOMETRİ ENDEKSİ'NE DAYANDIRIYOR
Üç yıldır yoğun gözlemler yaptığını söyleyen Hoogerbets tahminini Güneş Sistemi Geometri Endeksi'ne dayandırıyor.
Hoogerbets, üç yıldır yoğum gözlemler yaptığını ve gezegen hizalanması durumunda şiddetli depremlerin görüldüğünü iddia ediyor.

Kaynak:haberler.com
Hikaye 1936 yılında Denizli Acıyapam ilçesinde görevli öğretmenlerin pikniğe gitmeleriyle başlıyor.

Öğretmenler piknik yaparken keçilerini otlatan çobanlık yapan bir çocukla karşılaşırlar. Çobanı davet edip çay ikram ediyorlar ve ismini soruyorlar. Çoban çocuk isminin Hüseyin olduğunu söylüyor. Hüseyin’e öğretmenler yanlarındaki gazeteyi verip okumasını istiyorlar. O tarihlerde okuyanların sayıları o kadar az ki diplomalarını valiler imzalıyorlar. Hüseyin gazeteyi eline almayı red ediyor ve hiç okula gitmediğini söylüyor. Peki yaşın kaç diyorlar. Yaşım 12 diyor Hüseyin. Niye okula gitmedin diye soruyorlar. 3 yaşımda annemi kaybettim, 11imde de babamı kaybettim diyor. Öğretmenler Hüseyin’e bazı sorular soruyorlar, Hüseyin’in çok zeki bir çocuk olduğunu anlıyorlar. Hüseyin’e mutlaka ama mutlaka okuması gerektiğini söylüyorlar. Öğretmenlerin verdiği destek ve heyecan ile Hüseyin Denizli’de parasız yatılı okumaya başlıyor.

Bir süre sonra katıldığı matematik yarışmasında Hüseyin’e bir kitap hediye ediliyor. Hüseyin kendisine hediye edilen bu kitabı sabaha kadar okuyor ve bitiriyor. Ertesi gün fen bilgisi öğretmenine geliyor ve diyor ki “Öğretmenim, bu kitapta eksilik var”. Öğretmen şaşırıyor. Çünkü Hüseyin’in bahsettiği eksiklik Görecelilik Teorisi hakkındadır. Söz konusu teorinin önemli bir parçasının kitapta olmadığını fark ediyor Hüseyin. Öğretmen konuyu İstanbul Teknik Üniversitesinde kendi hocası rahmetli fizik profesörü Nusret Kürkçüoğlu’na mektupla iletiyor. Prof Nusret hocadan şöyle bir yanıt geliyor “Hüseyin liseyi bitirince İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliğine gelsin”

Hüseyin 1948 yılında Denizli Lisesini bitirince İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliğine gider. Hüseyin orada da birtakım çalışmalar yapıyor ancak yaptıklarını oradaki hocaların çoğu da anlayamıyor ve bunları bilse bilse dünyanın en büyük teknik üniversitesi Amerika Boston kentindeki Massachusetts Teknoloji Enstitüsünde (MIT) görevli Prof.Dr. Morse bilir deyip ona gönderiyorlar.

Prof. Morse’dan da şöyle bir yanıt gelir: “Hüseyin’in bu yaptığını 5 sene önce bir grup buldu, ama bunu Hüseyin’in tek başına bulması olağanüstü bir şey. Biz Hüseyin’in tüm masraflarını karşılayacağız, Amerika’ya gelsin”

Yıl 1952 Hüseyin yüksek elektrik mühendisi oluyor. Anne yok, baba yok. Köyünün insanları son derece fakir. Bir gazete kampanya yapıyor ve o destekle Hüseyin’i bir gemiye bindiriyorlar ve Amerika Boston’a gönderiyorlar.

Hüseyin MIT’te Prof Morse’un karşısına geçiyor. Morse Hüseyin’in tez hocası olacak ama Hüseyin’in İngilizcesi de çok iyi değil. Anlayamıyor pek Morse’un dediklerini. Hocasına “Write on the blackboard” diyor. Prof. Morse da Hüseyin’in tez konusu olacak konuyu tahtaya yazıyor ve Hüseyin de bunu defterine geçirip üniversiteden ayrılıyor. MIT’te genelde tez konuları 5 senede, 9 senede bitirilebiliyor olmasına rağmen Hüseyin tez konusunu 3 ay sonra bitirip hocasının karşısına çıkıyor. Morse birkaç gün sonra tezi inceleyip Hüseyin’i çağırıyor “Senin tezin bitti. Ancak burası MIT. Biz burada böyle hemen doktora diploması vermeyiz. Sen git istediğin dersleri al, 2 sene sonra gel” diyor.

Hüseyin 2 sene sonra doktorasını alıp bu kez Princeton üniversitesine gidiyor ve orada Albert Einstein ile birlikte çalışıyor.

Birkaç yol sonra Boston’a geri dönüp icatları destekleyen bir firmada çalışmaya başlıyor. Burada bilgisayarlar ile konuşmanın onlara talimat vermenin çalışmalarına başlıyor. Sesle kumanda edilen bilgisayarı ilk defa 1960’ların başında Hüseyin Yılmaz yapıyor.

İşte anne babası olmayan Denizli’li bir çoban olan Hüseyin’in elinden tutan değerli öğretmenler sayesinde bugün cep telefonlarımız söylediklerimizi anlayabiliyorlar.

Aslında bu şunu gösteriyor, Allah bütün ırklara, bütün uluslara adil davranmıştır. Yüksek IQ’lu çocuklar bütün uluslara eşit bir şekilde verilmiş. Önemli olan bu çocukların nasıl ülkenin kalkınmasına, insanlığın gelişmesinde onları nasıl kullanabiliriz.

Çoban Hüseyin’i orada öğretmenler görmeseydi, sahip çıkmasalardı dünyaca ünlü Prof. Hüseyin olmayacaktı. Bizim Anadolu’muza böylesine çok güzel insanlar var. Yeter ki bu güzel insanlara sahip çıkabilelim.


Kaynaklar:

TRT Radyo-1, Sivil Toplumun Gücü programı, 24.02.2017

Geçmişten Günümüze Denizli – Sayı:8, Cafer Sadık Abalıoğlu Eğitim ve Kültür Vakfıhttp://dergi.csavakfi.org.tr/sayilar/sayi8/index.html#14

Vikipedi
https://tr.wikipedia.org/wiki/Y%C4%B1lmaz_k%C3%BCtle_%C3%A7ekim_kuram%C4%B1

Bursa Emniyet Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro ekipleri Adana, Mersin ve İzmir’den Bursa’ya getirdikleri kadınlara fuhuş yaptıran şebekeye 6 aylık takibin ardından operasyon düzenledi.
Gözaltına alınan 14 şüpheliden 11’i tutuklandı. Çetenin, kadınları eskort siteleri üzerinden fuhuşa zorladıkları tespit edildi.
Günlük 50 bin lira kazanan şebeke üyelerinin lüks bir hayat sürdüğü belirlendi. Suç Gelirleri ile Mücadele Büro Amirliği de çete üyelerinin mal varlığına el konulması amacıyla soruşturma yaptı. Bursa 2’nci Sulh Ceza Hâkimliği kararıyla çeteye ait 16 lüks araç, 10 ev ile arsa ve şirket olmak üzere 3 milyon 298 bin değerindeki mal varlıklarına el konuldu.

KARARDA ‘SOSYAL KONUT’

Çetenin işlettiği Adana’daki 2 geneleve de kayyum atanmasına hükmedildi. Kararda, “2 gayrimenkulün Sosyal Konut (Genelev) olduğu, (her ne kadar şüphelinin adına kayıtlı olsa da üçüncü şahsa kiralanmış olabileceği hususunun atanan kayyum tarafından değerlendirilmesi), kayyum olarak görevlendirilmesi yapılacak olan kişilerin ilgili ilin Vergi Dairesi Başkanlığı’nca görevlendirilmesi” denildi.

‘DÖNGEL KARHANESİ’ GİBİ

Mahkeme kararıyla 2 geneleve kayyum atanması, Metin Akpınar’ın başrolünü oynadığı ‘Döngel Karhanesi’ sinema filmini akla getirdi. Filmde, genelev olan işletmeye Ankara’dan atama yapılması ve atamanın ardından genelevin yüksek kâr elde etmesi konu ediliyordu.

Kaynak: Fevzi Kızılkoyun / Hürriyet
Bir gruptan ses kaydı geldi doğruluğuna bakmak için internette araştırdım ve yaklaşık yarım saat önce böyle bir haber internete düşmüş whatsapptan ses kaydını buraya ekleyebilirsem buraya da atarım.

İnternete CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'ye ait olduğu iddia edilen bir ses kaydı düştü. TBMM Misafirhanesi'nin resepsiyon görevlisine ağır küfürlerin olduğu ses kaydıyla ilgili Muharrem İnce ne dedi?

http://m.internethaber.com/o-ses-kaydi-muharrem-inceye-mi-ait-agir-kufurler-var-1881677h.htm
Twitterda böyle bi muhabbet gördüm çok şasırdım açıkcası

Herkese merhaba babam ve ben ios kullanıyoruz kardeşim android kullanıyor.Babamla iphonenin kendi programı olan arkadaşlarımı bul kullanıyoruz bu uygulama arkaplanda calismiyor.Android icin buldugumuz uygulamalar hep iphonede arkaplanda calisiyor onerebileceginiz bir program var mi?
Merhabalar lise1 e giden kız kardeşime yeni bir telefon almam gerekiyor daha once iphone kullaniyordu fakat bu sefer android alicam kendisi telefonu fazla kurcalamaz arada oyun oynar muzik dinler film izler onun icin ozellikleri cok onemli degil ama aldigim zaman 2-3 sene stabil calissin istiyorum butcem maksimum 1000 lira onerilerinizi bekliyorum.
Merhaba arkadaslar sahibinden sitesinde ilanlara bakiyorum ve asiri derecede iskoc grup bilgisayar ilani var fiyatlarida uygun.Buradan alisveris yapan var mi? Sikayet var sitesinden baktigimda 0 diye sattiklari 2.el cikmis satis sonrasi hic kimse muhattap olmuyormus falan,bu biraz midemi bulandirdi.Bilgilendirebilecek olan var mi?
Hakkında
Forum İmzası:
Menfaati bitenin muhabbeti de biter.
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Intel
Otomobil
Renault
Mobil cihaz
Apple
Operatör
Turkcell
TV
Samsung
Ses Sistemi
Ses Sistemi
Tablet
Apple
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Mesaj Sayısı: 78
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 386
İkinci El Bölümü Mesajları: 11
Konularının görüntülenme sayısı: 13.516 (Bu ay: 145)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 115 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.