Şimdi Ara

Araştırma: Türk milleti Şeriat istemiyor, Laikliğe destek %83

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Araştırmada ilginç sonuçlar var. AKP'lilerin bile %61'i Laikliği Şeriata tercih ediyor. AKP'lilerin %39'u ise Şeriat istiyor

Araştırma: Toplum şeriata nasıl bakıyor?

Aksoy Araştırma'nın anketine göre Türkiye toplumunun yüzde 83,2'si laikliğe dayalı bir düzende yaşamak istiyor. Şeriata dayalı düzeni en yüksek oranda talep eden seçmen grubunu ise yüzde 39 ile AKP'ye oy verenler oluşturuyor.

Araştırma: Toplum şeriata nasıl bakıyor? (birgun.net)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VirgilSollozzo -- 27 Şubat 2024; 13:49:25 >

• bi kere kadınsan ve şeriat istiyorsan salaksın demektir... Kadın evlenene kadar babasının evlendikten sonra kocasının malıdır , itaat etmek zorundadır itaat etmezse babası / kocası dövme hakkına sahiptir. BOŞANMA hakkı bile yoktur. mirasta erkeğin yarısı kadar mal alır , şahitliği yarım erkek kadardır.. aslında seçme ve seçilme hakkı da yoktur gerçek şeriatta bakınız 1400 yıl içerisinde kaç kadın yönetici olmuş islamda .. oy verse bile oyu yarım oy sayılmalıdır.. daha gider bu liste..

• Bunun tartışılması anket yapılması kanunen suçtur.Anayasa varken dini yasaları uygulayalım demek anayasayı yok saymaktır.
    Memlekette Atatürk’ü laik cumhuriyeti savunmak suç olmuş hiçbir siyasi parti yeminine sadık olup cumhuriyeti savunmuyor
  • bi kere kadınsan ve şeriat istiyorsan salaksın demektir... Kadın evlenene kadar babasının evlendikten sonra kocasının malıdır , itaat etmek zorundadır itaat etmezse babası / kocası dövme hakkına sahiptir. BOŞANMA hakkı bile yoktur. mirasta erkeğin yarısı kadar mal alır , şahitliği yarım erkek kadardır.. aslında seçme ve seçilme hakkı da yoktur gerçek şeriatta bakınız 1400 yıl içerisinde kaç kadın yönetici olmuş islamda .. oy verse bile oyu yarım oy sayılmalıdır.. daha gider bu liste..

• quote:

Orijinalden alıntı: cokbaska

Bunun tartışılması anket yapılması kanunen suçtur.Anayasa varken dini yasaları uygulayalım demek anayasayı yok saymaktır.
    Memlekette Atatürk’ü laik cumhuriyeti savunmak suç olmuş hiçbir siyasi parti yeminine sadık olup cumhuriyeti savunmuyor
    Benim bildiğim kadarıyla bu tür araştırmalar yıllardır yapılıyor. Hatta AKP’den önce de yapılıyordu. Özellikle Pew araştırmanın bu konuda bir çok çalışması olmuştu. İşin ilginç kısmı Türkiye’de laikliğe desteğin daha önce hiç bu kadar yüksek olduğu bir dönem olmamıştı sanırım. Şeriata destek ise yerlerde geziyor ki eskiden daha fazlaydı. Belki de sokakta şeriat çığırtkanlığa yapanlara fazla prim veriyoruzdur

• 4 kadın alabileceksem ve devlet bu konuda yardımcı olacaksa şeriati destekleyebilirim.

• VirgilSollozzo kullanıcısına yanıt
    Laik cumhuriyetin verdiği özgür düşünce hakkı kılıfına sokulup servis ediliyor.Peki şeriat olan ülkede dini eleştirebilicek miyiz? HAYIR! Cezası ölümdür..
    Yahu burda forumda hakaret etmeden dini eleştiriyoruz mesajlarımız siliniyor ve söylediklerimiz tamamen gerçek kaynaklı ispatlı şeyler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cokbaska -- 27 Şubat 2024; 14:12:54 >
  • VirgilSollozzo kullanıcısına yanıt

Benim bildiğim durum tam tersi. Şeriat isteyenlerin oranı eski araştırmalarda daha az çıkıyordu. Yıllar önce gördüğüm araştırmada %8 dolaylarında idi. Yükselişe geçmiş.

• Şeriatı isteyen bu ülke nüfusunun % 0,0005 i bile değil.

Toplasan 10 bin kişiyi bulmayacak topluluk üzerinden, fondaş medya ve laikçi yobaz, paralı sosyal medya trollerinin gazına gelip halen şeriat geliyoeee diye yaygara yapanları anlamak zor.

• Bütün halkın tamamının huzur içinde yaşayabilmesi için Laiklik bir devlet için en önemli şey.

• quote:

Orijinalden alıntı: Türkçü Kayı

Benim bildiğim durum tam tersi. Şeriat isteyenlerin oranı eski araştırmalarda daha az çıkıyordu. Yıllar önce gördüğüm araştırmada %8 dolaylarında idi. Yükselişe geçmiş.

TESEV'in 1999 yılında yaptığı bir araştırmada şeriata destek %21'miş. TESEV: Şeriat isteyenler yarı yarıya azaldı - Son Dakika Haberleri (hurriyet.com.tr)

Daha sonra özellikle AKP hükümetiyle birlikte şeriata destek düştükçe düşmüş. İnterneti biraz kurcaladım şimdi sizin de dediğiniz gibi aslında..Şeriata desteğin çok düştüğü, biraz yükseldiği, gel git yaptığı dönemler olmuş ama kesinlikle AKP öncesi kadar yüksek değil.

• EcZaNeT kullanıcısına yanıt
    Kadın alınıp satılan maldır değeri katır eşekle aynıdır.Bırakın çalışmayı evden yanında erkek olmadan tek başına çıkamaz , çıksa bile hijab giyecek.Birisi gelip sizden çocuk yaşta kızınızı istese vermek zorundasınız aksi halde kim oluyorsun da tanrıya karşısın der asılırsın.
    Daha çok ayrıntı var da mesaj silineceği için uzatmıyorum.
  • bana sormadılar

• İstemiyorlar tabii. Şeriat çığırtkanlığı yapanları da şeriat ülkelerine bıraksan birkaç güne kalmaz sekülerliğine, laikliğine sövdükleri ülkelere topuklarlar. Ama işte şeriat şeriat diye kafamızı ütülüyorlar başka bir şey değil. İsteyenlerin bir kısmı da kendilerine canım cicim rejim diye anlatılan bir ütopyayı gerçek sandıkları için istiyor. Anlatılan başka, gerçek ve uygulanan başka.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 27 Şubat 2024; 15:15:12 >
  • Sakaci

Hitokiri

Novagate

Furandor

gibi üyeleri üzecek bir anket Araştırma: Türk milleti Şeriat istemiyor, Laikliğe destek %83 

• şeriatı ben isterim.
    ama tam olarak uygulanacaksa!
    rüşvet, yolsuzluk,torpil,rant;
    bak bunları çözecekse ben şeriata varım!
    bunların hayatımızdaki etkisi,
    özgürlüğün ötesinde oluyor!
  • şeriatı ben isterim.
    ama erkek olcaksam yoksa olmaz
  • Hani şeriat geliyordu olm.

• %17'yi kıyıdan kıyıdan şöyle afganistana, irana, arabistana yollayak :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.