Şimdi Ara

Araçların orjinal hoparlörleri kaç watt ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
10.857
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Plippo marka hoparlor almayı düşünüyorum 2 kapıya arabamdakiler kaç wattdır ? mesela 50 watt olsa 100 wattlık bi hoparlör ne kadar işimi görür bilgisi olan varmı ? veya 100 tl ye kadar hangi marka önerirsiniz ?

teşekkürler

• Hoparlörde Sony ya da Pionerr öneririm ben.

50W dediğin stabil RMS gücü değildir her halde. Gerçi orjinal hoparlörler Hyundailerde falan bu değerlerde olabilir.

Sen hoparlör seç, ben sana yardımcı olurum.
  • rms olarak 25 wattı pek geçmez üstendekiler. plippo markasını hiç duymadım. pioneer de sahte çok var. alpine veya clarion bak derim. 40 wattlık iki hoparlör eğer anfi yoksa yeterli gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjkkarakartal1903

rms olarak 25 wattı pek geçmez üstendekiler. plippo markasını hiç duymadım. pioneer de sahte çok var. alpine veya clarion bak derim. 40 wattlık iki hoparlör eğer anfi yoksa yeterli gelir.

lüks bir aksesuar dükkanıdnan alıyor çakma olsa satmaz heralde :D
  • pioneer için digicom garantisi isteyin. türkiyedeki distribütörü o firma çünkü. Hoparlörleri deneyerek alın derim ama kabin içine girmeden belli olmuyor ses düzeyi
  • Araçların orijinal hoparlörleri genelde 15-25 watt arasıdır..
    Hoparlörleri daha güçlü takarak gücü arttıramazsınız, fakat daha kaliteli takarak kaliteyi arttırabilirsiniz..
    Pilippo alırsanız sesin iyileşme değil kötüleşme ihtimali var..

(yıllarca ses sistemleriyle uğraştım. tavsiyeme uymanız sizin yararınıza.)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • djoz kullanıcısına yanıt
    ustam peki daha yüksek watt'lı hoparlör takınca mı? düşük wattlı hoparlor takınca mı kaliteli ses alırız (anfisiz, 45TL lik teyp ile)
  • sahin261 kullanıcısına yanıt
    Güç hiç önemli değil. Daha kaliteli hoparlör olsun yeter.

Ben de bir ara fırsat bulursam hoparlörlerimi değiştirmeyi düşünüyorum..
    Aracın orijinallerini söküp Alpine veya Pioneer takacağım. Tabi biraz paraya kıymak şart, 3 liraya 5 köfte vermiyorlar..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: djoz

Güç hiç önemli değil. Daha kaliteli hoparlör olsun yeter.

Ben de bir ara fırsat bulursam hoparlörlerimi değiştirmeyi düşünüyorum..
    Aracın orijinallerini söküp Alpine veya Pioneer takacağım. Tabi biraz paraya kıymak şart, 3 liraya 5 köfte vermiyorlar..

eski arabamızı satarken aldıgımız. Sony Xplod oval hoparlorler ne kadar sağlıklıdır usta, taktıgım teyp ise piranha şu usb girişli ucuz olanlar. kaliteli ses alabilir miyim?
  • Valla piranha teybe sony hoparlör çok bile..
    Sonyleri kullanmanız tabi ki iyi olur..
    Mesela konunun başında bahsedilen pilippo ile sony'nin arasında dağlar var..

• quote:

Valla piranha teybe sony hoparlör çok bile..
    Sonyleri kullanmanız tabi ki iyi olur..
    Mesela konunun başında bahsedilen pilippo ile sony'nin arasında dağlar var..

hocam plippo çok kötü bi marka değil ki tabiki sony daha iyidir ama bunu satın alacagım yer dandik malzeme zaten satmaz
  • sametsamett kullanıcısına yanıt
    Pilippo aracınızın orijinal hoparlörlerinden daha iyi değil inanın bana..

Mesela renault symbol falan kullansaydınız tamam, orijinalleri o kadar berbat ki anlatamam..
    Fakat hyundai müzik sistemlerine az da olsa önem veren bir marka.. Yani dinlediğim birkaç farklı hyundaide ses gayet iyiydi..
    Orijinallleri değiştirecekseniz sadece yüksek kalitede ürünlerle değiştirin, yoksa seste bir iyileşme olacağını sanmam..

• Hocam bende ford var orjinal Sony teyp var ustunde.Hoparloru de Sonydir herhalde.

Cok kaliteli ses sistemi var.Bas tiz oranlari gayet taminkar.Cdyi taktiginizda kalite neredeyse iki katina cikiyor.

Cok fazla yuksek sesle müzik dinlemem maksimum 10 volume de olur.Bence bir arastirin isterseniz forddaki ses sistemlerini.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Pilippo aracınızın orijinal hoparlörlerinden daha iyi değil inanın bana..

Mesela renault symbol falan kullansaydınız tamam, orijinalleri o kadar berbat ki anlatamam..
    Fakat hyundai müzik sistemlerine az da olsa önem veren bir marka.. Yani dinlediğim birkaç farklı hyundaide ses gayet iyiydi..
    Orijinallleri değiştirecekseniz sadece yüksek kalitede ürünlerle değiştirin, yoksa seste bir iyileşme olacağını sanmam..

h100 var bende 2 tane hoparlor var az ses verıyor bana ses kalıtesı degıl yuksek ses lazım bıraz artsın yeter zaten
  • sametsamett kullanıcısına yanıt
    O zaman küçük de olsa amfi şart..

Sadece hoparlör değiştirildiğinde ses daha yüksek çıkmayacaktır çünkü..

• hocam ben arka hoparlörleri yeni değiştirdim, çıkan hoparlörde 20W yazıyordu,
    değiştirme sebebim ise sesi biraz artırdığımda seste bozulma oluyordu baslar boğuluyordu, pioneer TS A6933IS kullandım şuan net şekilde daha kaliteli ses alıyorum. Ses seviyesi yükselmedi ancak ses artıdığımda bozulma olmuyor artık.
  • djoz kullanıcısına yanıt
    Sadece hoparlörleri değiştirdiğinizde aynı amfiden daha yüksek ses almak istiyorsanız hoparlörlerin duyarlılığı (Sensitivity (2,83 V/1 m) [dB] değeri) daha yüksek hoparlör ile değiştirmeniz gerekir.
    Ancak otomobil firmaları kullandıkları hoparlörlerin özelliklerini vermiyorlar ve kuvvetle ihtimal düşük çıkış gücüne sahip amfiden yüksek ses ses elde etmek için duyarlılığı yüksek hoparlör kullanıyorlar. Ve siz mevcut hoparlörleri duyarlılığı düşük bir hoparlör ile değişim yaparsanız sesi açtığınızda ses şiddeti yani gürültü olarak aynı seviyede alamayacaksınız. Ses şiddeti düşecek ama daha kaliteli ve tok ses alacaksınızdır. hoparlörün verilen Watt değeri kesinlikle ses kalitesi ile alakalı değildir. Watt değeri yüksek oldukça kullanabileceğiniz amfinin gücünü yukarı çıkarabileceğiniz anlamına gelir. Duyarlılığı eşit olan 50 watt lık hoparlör ile 800 Watt hoparlörü 20 wattlık aynı amfiye bağlayın, iki hoparlörden de aynı sesi alırsınız.
    Diğer yandan orjinal amfinin ses işlemcisi düşük kalitede ise siz ne kadar yüksek güçte ekstra amfi yada hoparlör kullanırsanız kullanın sesin kalitesini artırmak pek mümkün oluyor.
    toparlayacak olursak yüksek seste müzik dinlemeyi seviyor iseniz ancak amfiyi değiştirmek istemiyorsanız ve mevcut hoparlörleriniz yüksek seste boğuluyor veya seste bozulmalar oluyorsa yüksek watt ve yüksek duyarlıkta hoparlör tercih edin.
    diğer bir konu hoparlör ohm ları. mevcut hoparlörler kaç ohm ise yine aynı ohm da hoparlör tercih edin. ohm değeri düşük hoparlör kullanırsanız amfiyi standartlarının üzerinde zorlamış olursunuz ve amfiye zarar verebilirsiniz.

• newonw1 kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam
    Bende 2014 model Toyota Corolla var.
    Şuanda sağ arka hoparlörü patlak mevcut ses sisteminden de hiç memnun değilim. Ama büyük bir masrafa girip amfi vs. Almak istemiyorum.
    Sony yada Pioneer hoparlör işimi görürmü ? Orjinal teyp bu gücü karşılayabilir mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iCrush

Merhaba hocam
    Bende 2014 model Toyota Corolla var.
    Şuanda sağ arka hoparlörü patlak mevcut ses sisteminden de hiç memnun değilim. Ama büyük bir masrafa girip amfi vs. Almak istemiyorum.
    Sony yada Pioneer hoparlör işimi görürmü ? Orjinal teyp bu gücü karşılayabilir mi ?
    Merhabalar hocam,
    Benimde aracım 2014 corolla, yüksek seste arka hoparlörler özellikle davul vb. seslerde bariz bozulma oluyordu. Orta seviyede volümde sıkıntı olmuyordu. Ben pioneer TS A6933IS hoparlör kullandım. Artık yüksek seslerde bozulma olmuyor, bu nedenle memnunum. Diğer yandan Hi Fi müzik kulağınız varsa her halükarda memnun kalmayabilirsiniz.

Ancak arka baslardan genel olarak memnun değilseniz yüksek seslerde bozulma oluyorsa arka hoparlörleri sony veya pioneer gibi hoparlörler ile değiştirebilirsiniz, seste bir tık iyileşme olur.

Bu arada elimde 1 adet çıkma sağlam orjinal arka hoparlör kaldı. eğer patlak olanı orjinali ile değiştirmek isterseniz 100 TL ücretle satabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi newonw1 -- 16 Ekim 2019; 16:28:27 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.