Şimdi Ara

Teypler max kaç watt hoparlör kaldırır

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
11.266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• En iyisi 50w ı zor verir.. her ihtimale karşı RMS 60w hoparlor sağlıklı olur.. ortalama teyplerin çıkış güçleri,, ilk zamanlar 80-90 larda 5-10w dı.
    90 lardan sonra 20-25w a çıktı.. 2000 den sonra 4*50w lar havada uçuştu. Onlar ortaya çıkınca teybe ayrıyeten bağlanan ekolayzırlı 20-40w arası cihazlar tarih olmaya başladı.. 4x50w çıkışı gerçekten veren teyp modelleri sayılıdır. Yani şuan ortalama 20-35w arası değişir.
    Anfi gerekme durumu tamamen kişiseldir,, teybin sesini siz yarıya kadar anca açıyorken,, örneğin ben max değerlerde geziyorum (yetiyor yani).
    Bir başkasıda kendisine yetmez, diğerleride dinlesin ister.
    Hal böyle olunca anfilerin RMS değeri eger smps li anfi ise (kandırmaca içinde teyp çıkışının aynısı olan anfiler var 4*20-35w). 50w tan başlar,, teybin sesini nerdeyse tam yaklaşmasa bile ikiye katlar. Kısaca başa dönecek olursak,, anfinin gerekme durumu kişiye bağlıdır,, anfi bağlanırsa kullanılacak hoparlorün rms si enaz 60w olmalıdır-- anfinin modelide önemli.

• quote:

Orijinalden alıntı: Emin-Firtina

En iyisi 50w ı zor verir.. her ihtimale karşı RMS 60w hoparlor sağlıklı olur.. ortalama teyplerin çıkış güçleri,, ilk zamanlar 80-90 larda 5-10w dı.
    90 lardan sonra 20-25w a çıktı.. 2000 den sonra 4*50w lar havada uçuştu. Onlar ortaya çıkınca teybe ayrıyeten bağlanan ekolayzırlı 20-40w arası cihazlar tarih olmaya başladı.. 4x50w çıkışı gerçekten veren teyp modelleri sayılıdır. Yani şuan ortalama 20-35w arası değişir.
    Anfi gerekme durumu tamamen kişiseldir,, teybin sesini siz yarıya kadar anca açıyorken,, örneğin ben max değerlerde geziyorum (yetiyor yani).
    Bir başkasıda kendisine yetmez, diğerleride dinlesin ister.
    Hal böyle olunca anfilerin RMS değeri eger smps li anfi ise (kandırmaca içinde teyp çıkışının aynısı olan anfiler var 4*20-35w). 50w tan başlar,, teybin sesini nerdeyse tam yaklaşmasa bile ikiye katlar. Kısaca başa dönecek olursak,, anfinin gerekme durumu kişiye bağlıdır,, anfi bağlanırsa kullanılacak hoparlorün rms si enaz 60w olmalıdır-- anfinin modelide önemli.

Arkadaşım bilgiler için teşekkür 60 watta gerek diyorsun fakat 60 rms den düşük componentler var nerede baksam her compenant için amfi gerekiyor diyorlar şimdi karıştırdım biraz daha detaylandırırsan sevinirim

• Komponent hoparlor işleri biraz karışık,, genelde araba anfisine woofırla beraber bağlanır. Woofer bass sesleri verirken,, komponentde ortabass,, orta ses ve tizz sesleri verir. yani drekt teybe bağlamak için uygun değildir, bass ses olarak verimsiz olabilir.. Hem bass hemde tizz sesleri teypten dinlemek için coax hoparlor almalısınız,, mesela müzikseti hoparlorü.. model olarak pıoneer 6965 tarzı hoparlorler.. dediğim gibi araç woofırı çıktı çıkalı,, sene 90 larda bass veren hoparlorler, şimdi mid ses verir,, bundan bass mı dinlenir gibisinden söylentilere neden oldu. ben arabada teybi açınca dikiz aynaları, bagaj falan zangırdıyor.. bumu bass vermeyen hoparlor. ses az tabi,, teypten ne çıkarsa..
    anfi olmadan teypten iyi bass verebilecek hoparlör modeli gerekli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emin-Firtina

Komponent hoparlor işleri biraz karışık,, genelde araba anfisine woofırla beraber bağlanır. Woofer bass sesleri verirken,, komponentde ortabass,, orta ses ve tizz sesleri verir. yani drekt teybe bağlamak için uygun değildir, bass ses olarak verimsiz olabilir.. Hem bass hemde tizz sesleri teypten dinlemek için coax hoparlor almalısınız,, mesela müzikseti hoparlorü.. model olarak pıoneer 6965 tarzı hoparlorler.. dediğim gibi araç woofırı çıktı çıkalı,, sene 90 larda bass veren hoparlorler, şimdi mid ses verir,, bundan bass mı dinlenir gibisinden söylentilere neden oldu. ben arabada teybi açınca dikiz aynaları, bagaj falan zangırdıyor.. bumu bass vermeyen hoparlor. ses az tabi,, teypten ne çıkarsa..
    anfi olmadan teypten iyi bass verebilecek hoparlör modeli gerekli.

Componentlerden neden bass gelmiyor coaxial gibi bildiğim kadarıyla kaliteli ses arıyorsan component daha iyi

Hatta tüm araçların orjinal ses sistemleri component sistem değil mi bu soru çok önemli mesela ankara konya yolu vw gittiğim zaman düşünün premium ses sistemli olmayan sistemlerde bile yeteri kadar bass geliyor baktığımda coaxial gibi değil component sistem sanırım çünkü tweeteri harici kapıda yanılıyorsam düzeltin

• Hoparlorün yapılış tekniğine göre değişiyor... coaksiel- component konusu devamlı tartışılır. deneyimim olmadı, hoparlorle çok ilgili denemiş seslere bakmış biri bilir. bazen duyuyorum hoparlor takımı alıpta hiç bass ses alamıyanları.
    Şimdi elimizde bir takım hoparlor var; bass ve tizz hoparlor filtresi var,, eğer bu hoparlor bass sesleride tizz sesleride iyi versin diye,, ses kanalları birbirine karışmaması için filtrelenmişse bunlar daha net ses verir bass ile birlikte
    Elimizde diğer takım var; araçta zaten woofer var diye; bass hoparlor orta sesleri iyi vermesi için bass sesi süzülmüştür (çünkü takım hoparlorlerde bass verirse sesin doğallığı bozulur,, tizz hoparlorede orta sesler karışmasın diye filtre edilmiştir.
    Araçlarda,, kapıya 16cm hoparlor, ön gögüse 10 veya 5cm normal hoparlor bağlarlar; ikisinide bass ve tiz olarak filtre ederler oda olur.. hatta bası drekt bağlayıp,, ön göğüsteki hoparlorede 4,7uF kondansatör atılır,, bass ses gitmez ona. Benim düşüncem bunlar

• Merhaba aracım transporter t4 hoporlerim 1000w 5 çıkışlı amfim yok teybim pioner eski bi teyp deg-1700 45w×4 bu teybe dedigim hoporleri takarsam sorun çıkarmı ses i beni tatmin edermi

• M.kagan-19 M kullanıcısına yanıt

hoparlörü teybe artı ve eksi olarak doğru bağlayın, hoparlörler teybin gücü kadar ses verir, sorun olmaz. birisi ters olursa bass sesi azalır.

kalem pili hoparlor kablosuna deyirin , hoparlör ileri hareket ederse, pil + teyp hoparlör + ya bağlayın.

• Emin-Firtina kullanıcısına yanıt

bir kaç ene önce çok soru sorup kafanı şişirdim hocam.

sayende sayılır, şimdi aracımda mono amfiler basslar midler havada uçuyor :)

iyi forumlar..

• MUTAF kullanıcısına yanıt

Yardımcı olabildiysem ne mutlu,

değerli yorumunuz için Teşekkürler.

Hayırlı Günler

• Emin-Firtina kullanıcısına yanıt

Fazlasıyla hemde. Teşekkür ederim tekrar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.