Şimdi Ara

Aracın motorundan patlama sesi geldi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14
Cevap
0
Favori
745
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bugün aracımla (Chevrolet Spark 2010 1.2 LS 19 bin km'de ) şehir içinde seyir halindeyken ( 2. viteste motoru çalıştıralı 2-3 dk olmuştu) bi anda motordan bi patlama sesi geldi ses o ses daha araba çalışmadı. Tamirci geldi motor bloğu patlamış dedi( yerde döküm parçaları vardı.) km az olması onu şaşırttı ilk defa gördüm böyle birşeyi dedi bi neden söyleyemedi motorun yağına ve benzeri şeyleri baktı herşeyi tamam dedi. Yaklaşık 10 bin tl civarı masraf söyledi. Sorum şu sizce neden böyle birşey oldu . ( aracı hor kullanmam, kaliteli benzin ve yağ kullanırım araca temiz bakarım) . Aracı çektirdik evin önüne ölü gibi yatıyor . Napcaz bilmiyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Karter havalandırma tıkandıysa blok içerisinde aşırı yüksek basınç oluşup sebep olmuş olabilir, örnekleri var.
    Ama gel gelelim 19 bin km'deki arabada nasıl tıkanıklık olacak? Daha 2. bakım zamanı bile gelmemiş.
    Fabrikasyon bir hata olabilir.

• Hocam chevrolete bi yazı yazıyım diyorum ne dersin bişey olurmu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1F4T5H3

Hocam chevrolete bi yazı yazıyım diyorum ne dersin bişey olurmu ?

toyotada böyle büyük bi sorunda direk japonyaya mail atarak çözüm sunan biri vardı.

chev merkezi neresi ise ingilizce olarak bile tam anlaşılır yazdırabilirseniz belki sorun kolaylıkla çözülür

nası olsa opel servislerine tam yetki ile servis hakkı verdiler

• quote:

Hocam chevrolete bi yazı yazıyım diyorum ne dersin bişey olurmu ?

Araç 2010 model, firma Türkiye'den çekilmiş. Yine şansınızı deneyin, denemekten zarar gelmez ama çok umutlanmayın. Garanti sonrası yapılan işlemler ya hukuki bir risk varsa (dava açılabilecek belirgin fabrikasyon hatalar, 10 yıllık araçların hava yastığı değişimine çağırılması gibi) ya da müşteri memnuniyeti amaçlanıyorsa (özellikle servis bakımını bırakmayan araçlar için) ücretsiz veya indirimli yapılmakta. Şimdi firma ortada yok, yasal sorumluluk gereği yetkili bir opel var ancak o da el değiştirdi, çokta umurunda olduğunu sanmıyorum.

• Motor bloğu nasıl patlar çok ilginç, NOS kullansan üstüne turbo uygulasan yine patlasa patlasa üst kapak yerinden ayrılır. Oda bir ihtimal.

• Hocam kafam çok karışık elimde sıkışık bu aralar napcam bilmiyorum.

Bu haliyle satsam diyorum zararına gitcek ,yaptırmayı hiç düşünmüyorum ne param var nede bu arabayı sürme isteğim.

• geçmiş olsun.. benzer olay varmı?, internette bir arama yapın, türkiye'den çekilmiş olması sorun değil 10 yıl yedek parça ve servis mecburiyeti var diye biliyorum.. ve iyi bir ingilizce ile chevy'e fotoğraflı detaylı bir mail atın derim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thormentor -- 8 Mart 2018; 21:7:3 >
  • Aracı 2. el mi aldınız? 2010 model aracın 19 binde olması tuhaf geldi. Yılda 2bin mi yapıldı bu araçla

• quote:

Hocam kafam çok karışık elimde sıkışık bu aralar napcam bilmiyorum.

Bu haliyle satsam diyorum zararına gitcek ,yaptırmayı hiç düşünmüyorum ne param var nede bu arabayı sürme isteğim.

Bütün sorularınızın cevapları bu videoda olabilir.

Yada olmayabilir. Kim bilir ?

• quote:

Orijinalden alıntı: cand_mag

Aracı 2. el mi aldınız? 2010 model aracın 19 binde olması tuhaf geldi. Yılda 2bin mi yapıldı bu araçla

Hocam aracı sıfır aldım az kullandım .

• quote:

Orijinalden alıntı: vortex35

quote:

Hocam kafam çok karışık elimde sıkışık bu aralar napcam bilmiyorum.

Bütün sorularınızın cevapları bu videoda olabilir.

Yada olmayabilir. Kim bilir ?

Hocam benim yaşadığın olay bu kadar şiddetli değildi.

Bir patlama sesi ardında motorun kapanması , sonrasında arabanın altı yağ olmuştu .

Yukardaki yorunlardan birinde fabrikasyon hata olabilir diyordu arabaya bakan tamircide öyle dedi.

Araba 19 bin km de

• quote:

Orijinalden alıntı: thormentor

geçmiş olsun.. benzer olay varmı?, internette bir arama yapın, türkiye'den çekilmiş olması sorun değil 10 yıl yedek parça ve servis mecburiyeti var diye biliyorum.. ve iyi bir ingilizce ile chevy'e fotoğraflı detaylı bir mail atın derim..

Hocam yazmayı düşünüyorum ama bana suç sende diyip masraf çıkaracaklar gibi geliyor.

Olay anlattığım gibi gerçekleşti arabayı kime göstersem fabrikasyon hata diyor.

• Aracı bu haliyle sattık , ölü fiyata gitti ama yapcak birşey yok .

Herkese teşekkürler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.