Şimdi Ara

Aracımız Çalındı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
2
Favori
1.215
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar merhaba. Bu konuyu açmamın sebebi sizin bilgilenmenizi sağlamaktır.

Araç amcamınoğluna ait ve markası 1999 model megane
    Evet dün gece 03:00 civarı hırsızlar aracı hiç zorlanmadan ve sadece 34 dakikada çaldılar. Bunu apartmanın güvenlik kamerasından sabah izledik ve hayretler içerisinde kaldık.

Semtimizde çok hırsızlık olayı olduğu için Araba da baston direksiyon kilidi vardı ve onu bildigin iki büklüm yapmışlar ve kaldırıma bırakmışlar.
    Kapıyı levye ile kastırarak açıyorlar bu sadece 7-8 dakika gibi sürüyor.
    İçeri girince ise en çok baston kilitle uğraşıyorlar ama sadece 10 dakika civarı.
    Sonrasında ise direksiyonun altındaki kutuları söküp yan koltuğa atıyorlar ve anında marş alıyor.
    Semt karakolu bize sadede 200 metre
    Aracı ise tam da sokak lambasının önüne park etmiştik

Yakında videosunu eklicem.

Peki araçlarımızı başka nasl koruyabiliriz. 10-12 bin tl lik araclar içinde aylık otopark parası vermek olmuyor.
    Bi arkadaş gizli kontaktan falan bahsetmiş bugn sordum 40 liraya yapabiliriz dediler.

• Nasıl koruyacaz araçlarımızı geçmiş olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikle geçmiş olsun.
    Siz sadece 34 dk deyince hırsızların o kadar da becerikli olmadığını düşündüm. 1-2 dk içinde götürülen araçlar var.

Sizde baston kilit varsa ve iki büklüm yaptılar ise söyleyecek söz bulamıyorum. Yani iş zorlamaya gelirse zaten hiç bir kilit dayanmaz. Adamlar 35 dk uğraşmış. İnat etmişler...

Vakti zamanında aracını çaldıran biri olarak geçmiş olsun diyorum. Umarım bulunur.
    Konuya fotoğraf koyup aracınızın belirgin özelliklerini de yazarsanız daha fazla yardım alabilirsiniz.

• Bu kaçıncı arkadaş yaa.

Ne hale geldi ülke ...

Hırsızlar dışarıda polisler içeride olduğundan beri çok arttı böyle olaylar.

İllallah dedirttiler artık.
  • bu arabalarda immo yok mu?bizde sıfır almayı düşünüyoruz ama bu tür konular korkutuyor.
  • Büyük geçmiş olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rozetmen

bu arabalarda immo yok mu?bizde sıfır almayı düşünüyoruz ama bu tür konular korkutuyor.

Ben de bunu merak ediyorum. aracın içine girmek gerçekten çok kolay. Yeni arabaları da çalıştırmak bu kadar kolay mı? Filmlerde olduğu gibi iki kabloyu bağlayınca gerçekten çalışıyor mu arabalar?

• oto alarmı işe yaramıyormu bu hırsızlara karşı

• En basit cozum akuyu sokup eve cikarmak. Ama bunu yaptiginizda hirsizlar aku ile gelir. Calinacak araclar genelde o an karar verilip calinan araclar degil. Aracinizi calanlar direksiyon kilidi oldugunu bilerek onu egip bukecek ekipmanla gelmisler belli. Insan kuvveti onu bukemez. Tedarikli geziyorlar. Hirsiza kilit dayanmaz diye birsey var. Gercekten de dogru

• Ben baston kilidi işe yaramaz sadece caydırıcı ve uğraştırıcı olur dediğim de beni eksileyenler vardı.

Umarım örnek olmuştur.Daha yaratıcı gizli konta ya da yakıt kesici sistemler daha mantıklı olur.

Bence en mantıklı ama uğraştırıcı çözümler:

Aracımız Çalındı ?

Tamam bu teker kilitleri tak-çıkar çok kolay değil ama ayıracağınız 2-3 dakika aracınızın çalınmasını engelleyebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Automobilista -- 3 Mayıs 2015; 14:48:30 >

• Cok gecmis olsn,acayip sinirlendim o bastonu hirsiza monte edecen pislik herifler,dümbükler...

• aracı çalınmaya karşı sigorta ettir rahat edersin. çalınırsa paranı alır geçersin. çalınmazsa da en fazla senede 200-300 sigorta primi vermiş olduğunla kalırsın. en azından kafan rahat eder.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Automobilista

Ben baston kilidi işe yaramaz sadece caydırıcı ve uğraştırıcı olur dediğim de beni eksileyenler vardı.

Umarım örnek olmuştur.Daha yaratıcı gizli konta ya da yakıt kesici sistemler daha mantıklı olur.

Bence en mantıklı ama uğraştırıcı çözümler:

Aracımız Çalındı ?

Tamam bu teker kilitleri tak-çıkar çok kolay değil ama ayıracağınız 2-3 dakika aracınızın çalınmasını engelleyebilir.

Lastik kilitleme olayi iyiymis

• Hangi semt hocam geçmiş olsun..

• Çok fazla olmaya başladı bu olaylar Allah kimseye hırsızlık olayı yaşatmasın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bizim buralarda oto hırsızlığı hiç olmuyor ev ve dükkanlara giriliyor
    bir defasında kontağı üzerinde kapısı açık unutulan transitin sadece içindeki poşetleri çalmışlardı
    sanırım belirli mıntıkalar çeteler arasında paylaşılmış

• Çok geçmiş olsun. Mahalle, sokak neresi? Arttı oto hırsızlıkları bu ara. Kasko şart oldu.
  • 1998 megane 1 araclarda imboblizer sistemi vardir.direk koblo ekleme ile calismaz arac.sifreyi devre disi birakmislardir.

• Çok geçmiş olsun. Şehir planlaması yok ki arkadaşım, evimin altında yada her mahallede yeteri kadar kapalı otopark olsun.
  • Vay be. Baston kar etmiyor , aydınlık kar etmiyor, karakol 200 mt. ... Ne olacak böyle ...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.