Şimdi Ara

Aracımın plakasını diğerine geçirebilirmiyim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.166
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yeni bir araç alacağım bu arada eski aracımda duruyor yeni alacağım araca direk eski aracımın plakasını geçirebilirmiyim bunum için ne yapmam lazım böyle bir uygulama varmı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1. Emniyete gidip plakanın boşa çıkacağı, yeni araç için ayırtmak istendiği söylenecek, bağış yapılacak.
    2. Eski aracın satışı yapılacak bir tanıdığa, satış esnasında plaka değişimi istenecek. Bu sayede plaka boşa çıkacak.
    3. Yeni aracın noter işlemi yapılmadan emniyete gidip yeni aracın şase numarası ile boşta duran plaka eşleştirilecek.

Bağış konusunun ucu açık, küçük ilçelerde hiç para vermeden veya sembolik 50-100 liraya da hallolabiliyor, büyük şehirlerde plaka da talep gören özelse aktarma 2-3 bini, sıfırdan alma 5-10 bini bulabiliyor. Talep gören özelden kastım 34 CAN 00 gibi plakalar, 34 SYE 00 bana göre özel ama genel bir özelliği yok.

• Satış esnasında plaka değişimi yapılabilmesi için aracınızı şehir dışında ikamet eden birine satmanız gerekiyor. Satıştan sonra emniyete bu plakanın boşa düştüğünü ve ayırtmak istediğinizi söylüyorsunuz(parasal işlemler hakkında bilgim yok). Ardından alacağınız aracın da şehir dışı plakalı olması gerekiyor. Alacağınız aracın şasi numarasını emniyete almak istediğiniz plakayla birlikte bildiriyorsunuz ve size plaka tahsis fişi veriyorlar. Noter satışı esnasında zaten sistemde araca ayırtılan plaka gözüküyor ve o plaka üzerine ruhsat çıkıyor.

• Benim araç Ankara plaka Bursa plaka yapmam için ne gerekir bilen varmı arkadaşlar devir yapmadan kimseye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: echomaniac

Benim araç Ankara plaka Bursa plaka yapmam için ne gerekir bilen varmı arkadaşlar devir yapmadan kimseye

devir olacak. başka yolu yok

• echomaniac E kullanıcısına yanıt

Aracınızı bursa ikametli eşiniz yada dostunuzun üstüne devir yapın. Devir sırasında da plaka değişecek derseniz Bursa plaka alabilirsiniz.

• boşta adımın baş harflerine özel plaka almak istiyorum nasıl yapabilirim? Emniyet müdürlüğü haricinde sorgulayabileceğim yerler varmı? Sigortacıma sorsam bilmezmi?

• no_Antijen kullanıcısına yanıt
    sigortacınız ile aranızda muhabbet varsa bakar yoksa bakmıyorlar. sonra boş plakayı ücret karşılığında ayırtırsınız ama bildiğim kadarıyla aracın 2 kere devir olması lazım. örneğin ben yakınınızım sizin istediğiniz plakayı emniyetten ayırtıp aracı sizden devir alırken plaka noterde çıkıyor. sonra ben size plaka değişmeyecek şekilde size tekrar devrediyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • emir.ksk kullanıcısına yanıt

anladım hocam. yıllardır çalıştığımız acente sanırım bakabilir diye düşünüyorum..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.