Şimdi Ara

Klima Gaz Kaçağı Kafayı Yiyeceğim

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
2
Favori
60.566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2012 Model BMW 520d marka aracım var. Bu yazın başında klimayı açtığımda soğutmadığını fark ettim ve özel servise götürdüm klimanın gazı kaçmış, gaz dolumu yaptılar klima eskisi gibi soğutmaya başladı ama 1 ay sonra tekrar gaz kaçtı ve soğutma bitti. Bu sefer koyuncuoğlu klima'ya götürdüm araca renkli gaz bastılar kaçınca gel dediler götürdüm ama gaz kaçağını tespit edemediler renkli bir yer yoktu. Bir ton para verdim radyatörünü sıfırı ile değiştirdiler ve tekrar gaz bastık yine 1 ay geçti yine soğutması bozuldu :(

Ne yapacağımı şaşırdım, önereceğiniz bir usta var mıdır ? Gaz 1 ayda kaçtığı için kaçak küçük olmalı Würth klima gaz kaçağı sıvıları var bunları uygulatabileceğim bir yer var mı ?

• BMW nin kendi servisine gidin bence
  • hocam klima kaçağı konusunda forumdaki tecrübeli arkadaşlar bulaşma bir ton paran giderde yine çözemezsin dedikleri için ilk gazı koyduğumda sadece 1 hafta çalışan klima ile uğraşmamaya karar verdim
  • Yetkili servise gitmekte fayda var.
  • Araç kazalı mi, nasıl 3 yıllık araçta böyle bir sorun çıkıyor ve çözülmüyor?
  • magic2melody M kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz sorun benim aracımda da vardı tesisatın heryerini kontrol edip en sonunda kaçağın ön göğüslük içindeki ufak klima radyatöründen kaynaklandığını farkettik.ön göğüslük komple söküldü ve alüminyum radyatörün neredeyse heryerinden delindiğini gördük.parçayı çıkma olanıyla değiştirdik ve sorunumuzu bu şekilde çözdük.umarım işinize yarar nasıl sinir olduğunuzu tahmin edebiliyorum çünkü doğru ustayı bulana kadar 1 sene klimasız gezdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Meow

Bahsettiğiniz sorun benim aracımda da vardı tesisatın heryerini kontrol edip en sonunda kaçağın ön göğüslük içindeki ufak klima radyatöründen kaynaklandığını farkettik.ön göğüslük komple söküldü ve alüminyum radyatörün neredeyse heryerinden delindiğini gördük.parçayı çıkma olanıyla değiştirdik ve sorunumuzu bu şekilde çözdük.umarım işinize yarar nasıl sinir olduğunuzu tahmin edebiliyorum çünkü doğru ustayı bulana kadar 1 sene klimasız gezdim.
    Özel servis ucuz evet kabul ama giderilen arızanın tekrarlanmayacağı garantisi yok .24 saat içersinde aynı arıza tekrar etse bile itiraz etmen çok zor yine yolunu bulup başka bir parçayı tamir önerir.

Yetkili Servisler kazık ama giderdiği arızayı 2 yıl tekrarlanmayacağına dair garantisi var , sıkıntı mı çıktı ara bölge müdürlüğünü ilgilenmediler mi ara Marka yetkilisini olmadı mı at şikayetini şikayet var vb yerlere , gönder İngilizce bir mail firma merkezine 2-3 güne gelin neolur , lütfenler , ricalar kampanyalar vb vb ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.big

Araç kazalı mi, nasıl 3 yıllık araçta böyle bir sorun çıkıyor ve çözülmüyor?

Hiç bir kazası yok aracın...

quote:

Orijinalden alıntı: Osman ÖZBAY

Bir kaç sorum olacak. Klimayı kullanmadığınızda kaçak oluyor muydu ? Ne kadar sürede gaz kaçıyordu ve usta ismi önerebilir misiniz ?

Teşekkürler
    Şöyle cevap vereyim,1 sene öncesinde klimayı açtığım zaman bir süre sonra devreden çıkıyordu bazen çalışıp bazen çalışmıyordu ilk başta elektronik arıza zannetmiştim ve götürdüğüm bütün elektrikçiler düğme bozuk demişlerdi.bazen çalışıp bazen çalışmadığı için klima gazının azalmış olabileceği aklıma geldi ve gaz dolumu için klima gaz dolumu yapan bir yere götürdüm.usta gaz dolumu yaptı 1 hafta klima sorunsuz gezdim ama sonra yeniden aynı şeyi yapmaya başlayınca kaçak olduğunu anladım.tekrar aynı ustaya götürdüm bahsettiğiniz renkli gazdan sisteme bastı özel gözlüğünü takıp kaçağı aramaya başladı.motor kısmından kaçağı tespit edemeyince aracın içine binerek on goğusluğu dinlemeye koyuldu ve gaz kaçağının sesini duyarak kaçağın içerde biyerde olduğunu söyledi.sonrasını goğusluğu sökerek parça değişimi vs.şeklinde hallettik.ben Tekirdağ Çerkezköy'de oturuyorum oto sanayideki Auto service isimli yerde Ercüment isimli ustaya yaptırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Meow -- 16 Haziran 2015; 18:02:48 >
    Çoğu tamirci sadece gaz koyup gönderiyor. Kaçağın durumuna göre kimisi 1 günde bitiriyor o gazı kimisi 1 yılda. Kaçağın olabileceği bir kaç kaç nokta var. O nokta tespit edildikten sonra değişim veya tamir yapılarak sorun giderilir ondan sonra gaz basılır yoksa böyle hem para olarak hem de zaman olarak üzer sizi. Babam oto elektrikçi onun yanında gördüklerime dayanarak söylüyorum bunları.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xdarkx

Çoğu tamirci sadece gaz koyup gönderiyor. Kaçağın durumuna göre kimisi 1 günde bitiriyor o gazı kimisi 1 yılda. Kaçağın olabileceği bir kaç kaç nokta var. O nokta tespit edildikten sonra değişim veya tamir yapılarak sorun giderilir ondan sonra gaz basılır yoksa böyle hem para olarak hem de zaman olarak üzer sizi. Babam oto elektrikçi onun yanında gördüklerime dayanarak söylüyorum bunları.
    Peki İstanbul'da önerebileceğiniz bir usta yada servis var mı ?
    Eğer klimayı tamir ettiremeseydim bende İstanbul'a götürecektim.internette arama yaparken klimasız araçlara bile klima takan Erten mekanik firmasının sitesini görmüştüm isterseniz sizde sitesine göz atıp iletişime geçebilirsiniz.işçiliklerini yada arızayı yapıp yapamayacaklarını bilemem firmayla uzaktan yakından ilgim alakam yoktur bilginize.
  • Firma iyi duruyor uğrayacağım teşekkürler.
    Rica ederim umarım sorununuz hallolur.
  • Hocam ayni sorun benim doblo aracimdada vardi gecen sene deli oldum 1 haftada gaz bitiyordu sonra usta fosforlu gaz basti araci yarim saat klima acik calistirdik en sonunda o fosforu goren ozel gozluguyle bakti usta bende bakmak istedim fosfor bariz bicimde gorunuyordu yemyesil ama ciplak gozle gorunmuyor en az 300 lira para doktum arizayi bulmak icin
  • Hocam maslakta koyuncuoğlu elektronik var. Cevizlibağda da şubeleri olması lazım. Adamların işi sadece klima bir değerlendir istersen. Benim kaçağı yarım saatte bulmuşlardı. Öyle büyük paralarda almıyorlar. Ben renkli gaz bastırdım ve kaçak tespiti yapıldı. Hepsi için 90 tl verdim.
  • Alman otomobili kullanarak baştan kaybetmişsiniz hocam.

Geçmiş olsun.
  • nevermind34 N kullanıcısına yanıt
    Hocam zaten orada yaptırdım aracı 750 TL verdim, komple radyatör değişti sorun orda diye ama sorun orda değilmiş önermiyorum orayı.
  • KARDEŞ AYNI DERT FORD FUSİON ARACIMDA VARDI GÖTÜRMEDİĞİM YER KALMADI 3 HAFTA 1 AYDA GAZ KAÇIYORDU, EN SON Bİ YERDE BAKTIRDIM GAZI BASTI VE DEDİMKİ ŞU GAZI BAĞLADIKLARI SÜBOPA Bİ BAKAYIM TÜKÜRÜĞÜMLE BAKTIM ORDAN SIZDIRIYOR 20 LİARAYA HALLETTİM SORUNUMU..
    GAZ BASMA BORULARINI BAĞLADIKLARI SÜBOPADA BAKIN KONTROL EDİN KİMSENİN AKLINA GELMİYOR
  • KARDEŞ AYNI DERT FORD FUSİON ARACIMDA VARDI GÖTÜRMEDİĞİM YER KALMADI 3 HAFTA 1 AYDA GAZ KAÇIYORDU, EN SON Bİ YERDE BAKTIRDIM GAZI BASTI VE DEDİMKİ ŞU GAZI BAĞLADIKLARI SÜBOPA Bİ BAKAYIM TÜKÜRÜĞÜMLE BAKTIM ORDAN SIZDIRIYOR 20 LİARAYA HALLETTİM SORUNUMU..
    GAZ BASMA BORULARINI BAĞLADIKLARI SÜBOPADA BAKIN KONTROL EDİN KİMSENİN AKLINA GELMİYOR

BANADA RADYATÖR KLİMA MOTORU VS BİRSÜRÜ ŞEY SAYDILAR HİÇ BİRİNE KULAK ASMADIM EN SON SORUN SÜBOPTA ÇIKTI GİRİŞ YERİ YANİ GAZI BAĞLADIKLARI YER

ÖNCE BİYERİ DEĞİŞTİRMEDEN BAĞLANTI BORULARINI KONTROL EDİN DERİM
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.