Şimdi Ara

Aracımın Kornası Bozuldu veya Yandı Yardım Lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
33.251
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2011 Tiguain var, bugün şampiyonluk kutlamarında sanırım çok bastım Bozuldu veya yandı.

Bunu servise götürsem ne kadara patlar?

Veya normal bir aksesuarcıya götürüp ucuza taktırsam araç garanti dışı kalır mı?

Bilgisi olan var mı?

• Git taktir aksesuar satan yerlerde 20 tl bisey servis öper. "dat" kornamı "düt" kornamı istiyosun belirt ama :)
  • tiguanlarda seger kornalarını kullanır wag. Bursada isen demirtaş organize sanayide seger kornanın fabrikası var gel oraya pmden gelceğin zaman da söyle bana orjinal kornanı takayım :)

Ayrıca dat korna veya düt korna değildir onlar :)

sizin tabirinizle :

dat korna = Kalın ses verir 500 hz frekans değeri vardır

düt korna = İnce ses verir 400 hz frekans değeri vardır.

Yukarıdaki frekans değeri wag grubu araçları içindir.

ince ve kalın korna ikisi birlikte takılarak esas kornayı meydana getirir ve gerçekten yeri inleten tok bir ses verir.

Asıl kullanım biçimi 2si birlikte kullanılır ancak otomobil firmaları aracın karakteristik ve görünüşüne bakarak sadece ince veya sadece kalın ses kullanmaktadırlar.

Ufak bir not ekliyim. Tek korna minimum 90 maksimum 110 desibel verir.

Ayrıca honda civic kullanan arkadaşlarıma buradan sesleniyorum.

Kornalarınızı kesinlikle değiştirin. türkiyede üretilen tüm civiclerin kornaları 2. sınıf kalitede kornalardır ve tamamen dandik bir kalitede.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozn.Onl -- 13 Mayıs 2012; 5:38:56 >

• Korna muhtemelen bugün çalışmaya devam edecektir. Etmiyorsa da aksesuar/yedekparça satan dükkanlardan kolayca temin edebilirsin..
  • hocam kornan bosch marka olabilir, en azından benim skoda'da öyle, benimde korna bozuldu,serviste garantiden değiştirdiler, fiyatıda 150 tl idi yanlış hatırlamıyorsam.
  • Benimkinin de nefesi kesilldi dün. Uzun basınca kesik kesik çaldı bazen ama yarı yolda bırakmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Maxy_ -- 13 Mayıs 2012; 9:12:50 >
  • Benim korna gidecek gibi oldu ama az önce kontrol ettim kız arkadaşımı ales sınavına götürürken bir sıkıntı yoktu.Etraftan tip tip bakışlar sabah sabah ne kornası bu diye Bu arada GS'yi de tebrik ediyorum.1 değil 1000 korna feda olsun
  • 15 tl bir korna ala ve kendin tak ben dat dit falan ben takmıştım halen çalışıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goro1982 -- 13 Mayıs 2012; 10:12:01 >
  • Kornadan garanti bozulmaz piyasa da güzel ses veren kornalardan alip taktirmaniz en iyisi olur.VW servisinde 200 tl den az tutmaz korna degişimi.
  • Şu aksesuarcılardan bi kornada ben taktıracam. Arabanın kornası berbat. Sesini duyunca bile gıcık oluyorum
  • Sesin incelmesi (tiz ses) için frekansın artması gerekir.400 hz değil 4000 hz olmalı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim korna değilde ses gitti bağırmaktan ona napacaz
  • Benimde korna gitti dün akşam park ettiğimde azıcık düt müt diodu şimdi tık yok düzelir mi yoksa değiştirmek mi gerekecek şimdi
  • Hyundaimde bozulmuştu 2-3 sene evvel. Bir özel servise gidip göstermiştim, usta ; şahin kornası var çifti 4 lira, bosch var 20 lira hangisi diye sormuştu. Bosch takıp geçmiştim. Gayet güzelde olmuştu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Onur E.

Benim korna değilde ses gitti bağırmaktan ona napacaz

Benimde ses gitti :) sirketin 2011 linea siyla tura ciktim azcik onun kornasininda kesildi nefesi ve 670 km nin 5 litre olan ortalamasi 5.2 ye cikti
  • Bence Gs den iste kornanın parasını :) ayrıca duyduğuma göre benzin paralarını da veriyorlarmış.

Olmadı arabayı sat.
  • dün daat daat basarken bir anda ses kesildi kornaya bastıkça gösterge paneli ışıkları yandı söndü

bir süre sonra kendine geldi kaldığımız yerden devam
  • ohhh iyi olmuş

işin şakası tabi geçmiş olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: vet147

quote:

Orijinalden alıntı: Onur E.

Benim korna değilde ses gitti bağırmaktan ona napacaz

Benimde ses gitti :) sirketin 2011 linea siyla tura ciktim azcik onun kornasininda kesildi nefesi ve 670 km nin 5 litre olan ortalamasi 5.2 ye cikti

Alkolün verdiği etkiyle baya bi kaptırdık gece hala aynı ses nolacak bilmiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: murats123

Sesin incelmesi (tiz ses) için frekansın artması gerekir.400 hz değil 4000 hz olmalı

4000 hz çok ince bir değer o yüzden kornalardaki hiç bir diyafram 4000 hz değerine ulaşamadan wolfram perçin mahvolur :)

tiz ses için wag araçlarında değer 400 hz

renault için 375 hz

honda için 375 hz

fiat için 375 hz

karsan araçları için 400 hz dir.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.