Şimdi Ara

Aracımda Bluetooth var fakat müzik aktaramıyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
8.688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Nissan Micra 2011 Model Passion donanımında bi araç sahibiyim.

Aracımda hands-free mevcut telefonumu bağlayıp telefon görüşmesi yapabiliyorum aracıma rehberimi aktarabiliyorum fakat bluetooth bağlantısı yaptığım zaman telefonumda "sadece çağrılar için" tarzı bi ibare bulunuyor ve müzik aktarmını yapamıyorum..

Telefonumda mı bi problem var yoksa araç sadece telefon görüşmesini mi destekliyor? S6 kullanıyorum bu arada.

• hocam müzik aktarımdan kastınız nedir?
    müziklerimi komple aracın bellegine atayım diyorsanız,benim bildigim öyle bir seçenek yok.
    aracın multimedyası üzerinden bluetooth eşleşmenizi yapın,sonra telefondan açtıgınızda çalması lazım
    yine de çalmıyorsa belki aracın bluetoot bağlantısı sadece çağrıya uygundur
    ki öyle bir şey olacagını sanmıyorum
  • Eski nesil bluetooth'lar sadece telefon görüşmeleri gibi görece düşük kaliteli sesleri aktarabiliyorlar. Büyük ihtimalle aracınızdaki sistem müziklerin de aktarılmasını sağlayan "ad2p - Advanced Audio Distribution Profile" desteklemiyor. Yapacağınız birşey yok maalesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-52FA4E8AC -- 15 Aralık 2019; 19:31:46 >
  • Egealardada durum aynı, konuşma var müzik yok
    Aynı şekilde audi bmwlerin bazı modelleride böyle.

Usb girişli bluetoothlar var.
    Almak isterseniz aux cıkışlı almayın derim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet galiba dediğiniz gibi ne kadar kurcalarsam kurcalayım bulamadım, durum bu şekilde olunca aux bluetooth aparatı satın aldım. Eğer benimle aynı sorunu yaşayıp aux bluetooth alıp çözmek isteyen varsa onlara bir tavsiye iletmiş olayım almayı düşündüğünüz ürünün şarjdayken de çalıştığına dikkat edin. Çünkü piyasada satılan ürünlerin çoğu 1-2 saatlik kullanım süresine sahipler her 1-2 saatte bir müziği kesip tekrar şarjının dolmasını beklemek çok büyük sıkıntı olur.
  • leon_312 kullanıcısına yanıt
    Aracımda usb girişi yok malesef :/ aux alarak halletim işimi ama keşke orijinal olarak kendi donanımında olsaydı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-52FA4E8AC

Eski nesil bluetooth'lar sadece telefon görüşmeleri gibi görece düşük kaliteli sesleri aktarabiliyorlar. Büyük ihtimalle aracınızdaki sistem müziklerin de aktarılmasını sağlayan "ad2p - Advanced Audio Distribution Profile" desteklemiyor. Yapacağınız birşey yok maalesef.
    Aracımda önceleri bluetooh dan müzik ve telefon görüşmesi yapabiliyordum, ses sistemi bağlattım herşey orjinal geri vites sesi çalışıyor müzikde dinliyordu fakat nedense telefon görüşme sesi gitti hiçbirşekilde telefonla konuşamıyorum arama sesi gelmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OrQuN -- 15 Aralık 2019; 21:45:4 >
  • Hocam bu sorunu bluetooth mono yönlendirici tarzı bi uygulama ile çözebilirsin. Benim de bluetooth kulaklığım (kulağa asılan konuşma için olan) dediğin gibi çağrıya izin verirken bu tarz bi mono router ile müzik dinleyebiliyorum.

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.philipp_koch.dynamicmediabtrouter

Örnek olarak attım, bu tarz birkaç uygulama denersen lazım olanı bulursun. Çağrı kulakligini hoparlör olarak tanitinca telefona sorun çözülecek.

• Fm Transmitter veya 3.5 ses çıkışını eğer varsa aracın Aux girişine takacağınız bir Bluetooth transmitter işinizi görür. Gücü de çakmaklıktan alır herhangi bir USB charger ile.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

Egealardada durum aynı, konuşma var müzik yok
    Aynı şekilde audi bmwlerin bazı modelleride böyle.

Usb girişli bluetoothlar var.
    Almak isterseniz aux cıkışlı almayın derim
    Egea sürerken telefon hafızasından müzik de dinledim. Fizy de kullanıyorum. Fotoğraftaki sistem var.

Aracımda Bluetooth var fakat müzik aktaramıyorum.

• Ben Kemal Geliyorum kullanıcısına yanıt
    Easy paket egealarda sadece konuşma yapılabiliyor urban ve üstü paketlerde müzik dinlenebilir hocam.
    Sizin araç ekrandan anladığım kadarıyla urban

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Keinca

Aracımda usb girişi yok malesef :/ aux alarak halletim işimi ama keşke orijinal olarak kendi donanımında olsaydı..
    https://www.teknosa.com/anker-roav-bluetooth-arac-ici-telefon-kiti-p-145059224
    Telefonu araç bluetoothundan silin. Bu sitede olanı alın ve telefonu direk buna bağlayın. Hem handsfree olur hem de müzik. Buna bir de öakmaklık şarj cihazı lazım ama sanırım o sizde vardır. Dandik markalarda ses sorunu oluyor yoksa 20 tlye de ürün var..

• Şöyle bir şey deneyin. Telefon BT ile arabaya bağlandıktan sonra telefonunuzu alın. Telefonunuzda müzik uygulamasını başlatın. Müziği çalmaya başlatın ve hoparlör olarak BT hoparlörünü seçin. Çalabiliyorsa büyük ihtimalle o şekilde çalacaktır.

Aracınızın BT ile telefonunuza bağlanıp , telefonunuzun dosya sistemini kurcalama gibi bir şansı yok.

Bende 2018 ford focus var, SYNC 3 multimedya var. O da o şekildedir. BT ile bağlı iken SYNC 3 ün ses kaynakları seçiminide telefonu görüyor ama şarkı arayıp başlatamaz. Dediğim şekilde telefonda müziği açığ hoparlör olarak BT üzerinden arabayı seçince çalmaya başlıyor.
  • ne oldu dediğim yöntemi deneyebildiniz mi ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.