Şimdi Ara

Aracım Perte Çıkar mı? Güncelleme Perte Çıkmadı (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
281
Cevap
5
Favori
27.513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkür ederim. Ben de sizin gibi düşünüyorum. Benim tahminim 100 bin üzerinde çıkacak hasar. Ama bu peet mert işleri de yorucu işlermiş. Tek tesellim kimseye birşey olmaması.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • youngeagle86 kullanıcısına yanıt
    Tabi bu aracılık karşılığında 5-10 bin paranızı alırlar. Zaten hakkınız olan parayı sigortadan almak için bir asalağa para vermelisiniz bu ülkede. Size yapılan son teklif usulsüz bir şekilde güncelleniyorsa eğer kendinizi sigorta dolandırıcılığı davasının ortasında da bulabilirsiniz ki ciddi bir suçtur..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Daha önce arabası pert olmuş birisi olarak bildiklerimi paylaşmak isterim.

Öncelikle büyük geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın 🙏🏼

Aracın ikinci el değerinin %70’i kadar masraf listesi çıkarırlarsa aracı perte çıkarırlar.

Bu durumda size ikinci el sitelerindeki muadil ve hasarsız araçların değerlerine bakılarak ortalama bir rakam teklif edecekler. Bu rakamı kabul etmek zorunda değilsiniz. Yeni teklif isteyebilirsiniz. Anlaşmazlık durumunda yasal haklarınızı kullanıp dava yolunu seçebilirsiniz.

Sigorta şirketinin atadığı eksperin bilgilerini alma ve görüşme hakkına sahipsiniz. Eğer makul birisi ise sağlıklı bir diyalogla perte ayırmasını rica edebilirsiniz. Ancak eksper sadece görüş bildirir, son kararı sigorta şirketi verir. Bunu da unutmamakta fayda var.

Aynı şekilde tanıdığınız bi servise çektirdiyseniz onlara da hasarı biraz yüksek göstermelerini söyleyebilirsiniz.

Son olarak; aracınız bir yaşını geçmemişse birebir aynısını sigorta şirketinizin vermesi gerekiyor. Ama şu anda 5008 gt line bulmak imkansız olduğu için bedelini de size ödeyebilirler.

Tekrar geçmiş olsun, süreçte size kolaylıklar dilerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bluerdem -- 1 Aralık 2019; 0:26:28 >

• Moueson kullanıcısına yanıt
    Banım yeni açıldı yeniden olsun istemiyorum ama bu ne...

• youngeagle86 kullanıcısına yanıt
    Kafadan 120.000 gibi bir şey çıkarttım ama işçilik felan yok tabi.

• Gunpower-storm kullanıcısına yanıt
    Ben de ona yakın çıkar diye düşünüyorum. Kazalı Peugeotlara çıkarılan fiyatlara bakınca öyle görünüyor. Her halükarda sigorta şirketiyle uğraşacağız herhalde ama bakalım. Belki hiç yormadan parayı hesaba atarlar hemen. Araç perte gidecekse ikame araç da vermiyorlar. Süreç uzadıkça daha da sıkıntılı olur.

• Perte cikmasinin arac bedelinin %xx’i ile hic alakasi yok arkadaslar. Eksper bi onarim bedelini cikaracak, bununla beraber aracin hasarli halini ihaleye cikaracak. Hasarli haline verilecek olan fiyat sigorta sirketi icin avantajli ise “pert total” islemi uygularlar.

• olmega O kullanıcısına yanıt
    %50-%70 oranları arası pert kabul edilir

• quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

takip mesafesi çok önemli. baştan 10-20 metre bıraksaydınız bir anlık dalgınlıkla da çarpmazdınız muhtemelen. geçmiş olsun.

geçenlerde 50-60 metre ara ara fren yaparak yavaşladığım halde arkadaki öküz geldi çarptı, kardeşim görmüyor musun 50 metredir frene basıyorum önümdeki araba durdu resmen yolda, BEN GERİZEKALI MIYIM ACABA ÖNÜMDEKİ İLE TAKİP MESAFESİ BIRAKIYORUM BEN ONA ÇARPMIYORUM da sen niye gelip bana çarpıyorsun ??? dedim.
    abi özür dilerim.

önüme kedi çıktı bu hafta, arkada şahin ciyak ciyak öttürüyor lastikleri, ne gereği var önündeki arabanın dibine kadar girmenin

millet tamponun dibine girerek ne anlıyor anlamıyorum ne kadar geri zekalı varsa araba almış trafiğe çıkmış gibi hissettiriyorlar adama. yakacam dörtlüleri geri dur lan mal diyecem bağıracam artık. sabır işi trafik, mümkün olduğunda otobüse biniyorum artık.

Siz yine 8~10 metre kaydım diyorsunuz, demek ki en az üç beş metre mesafe bıraktınız. Benim sinirimi bozan 2 metreden az mesafe ile tampona girip bir de 100+ hıza çıkınca aynen takip edenler, üstelik sağ şerit doludur yol da istemezler, böyle iyi der gibi 110 la tampona yapışıp takip ederler. Tam sopalıklar yani...
    Denetim, denetim, denetim. Aslında o kadar basit ki bu durumu çözmek ama yok. Polisler yan gelip yatsın, bizde bu magandalari çekelim ohh.

• quote:

Orijinalden alıntı: Moueson

Bu mesaj silindi.
    sen çok sağlam dediğin bir araçla 60 km.hızla bir yere vur bakalım ne oluyor ?

60 km. hızla bir yere vurduğunda insan bile ölebilir (hangi araç olursa olsun)
    hatta denemek için 20 km. hızla bir duvara vur bak neler oluyor gör
  • defiant82 kullanıcısına yanıt
    20-30 bin agir hasar olmazki. Agir hasar kaydi pert kaydi demek zaten.

• Aracınız bu halde iken kasko firması size yedek araç verecek mi?

• Moueson kullanıcısına yanıt
    Yahu arkadaşım ağır trolmüsün ilk okula giden bebemisin nesin anlamadım.konuyu baştan sona okudum bir tek mantıklı yorumun yok bak bir tek devamlı saçmalıyorsun.

• Geçmiş olsun araçta çarpışma önleme varmıydı?

• Teknoloji çok gelişti mercedes'te mesela ani fren sistemi var birisi önünüze fırlarsa sizden daha hızlı şekilde fren yapıyor kör nokta uyarı sistemleri şerit takip gibi bir çok mükemmel teknolojik kaza önleyici şeyler var ama gel gör ki bunlar standart donanım olarak kullanıcıya sunulmuyor extra olarak sunuluyor insanlarda araç fiyatlarının yüksek olmasından almıyorlar bu özellikleri aslında ülkemizde standar özellik olarak araçlarda olsa kazalar bile azalır

• Çok büyük geçmiş olsun.

• Şu reno logolu elemanı bloklamisim (sebebini hatırlamıyorum) cevapları gördükçe ne kadar doğru bişey yaptığımı anlıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: xcorp

20-30 bin agir hasar olmazki. Agir hasar kaydi pert kaydi demek zaten.
    Tmm

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.