Şimdi Ara

Aracım Perte Çıkar mı? Güncelleme Perte Çıkmadı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
281
Cevap
5
Favori
27.512
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yok dolu olan Gtline paketi. Hız sabitleme devredeyken fren yapıyor, diğer durumlarda çarpma uyarısı veriyor sadece.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Relavz97 kullanıcısına yanıt
    Bilmiyorum ama kasko firmaları genelde düşük teklif ediyorlar ama 220-230 arası alırım gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Moueson

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Volvo yürür olduğuna göre sağlam.

Aracım Perte Çıkar mı?  Güncelleme Perte Çıkmadı

• quote:

Orijinalden alıntı: youngeagle86

Bilmiyorum ama kasko firmaları genelde düşük teklif ediyorlar ama 220-230 arası alırım gibi.
    Yani, Kaybın ne kadar?

Pert tazminatını kapsamı, firmadan firmaya değişiyor. Hangi Kasko firması?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black Code -- 30 Kasım 2019; 18:48:51 >
  • Vercekleri fiyata bağlı. 5-10 bin lira bir kaybım olur en fazla.

• quote:

Vercekleri fiyata bağlı. 5-10 bin lira bir kaybım olur en fazla.
    Öyleyse iyi... O işte de türlü hileler dönüyor.

Aracın 2019 modelse, dediğin gibi pek zararın olmaz...

1-2 yaşındaysa, o tarihteki sıfır fiyatına göre değerlendirirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black Code -- 30 Kasım 2019; 18:57:58 >
  • Bu ne ya o hasara hava yastığı mı açılır ?

• Aracın Perte Çıktığı Nasıl Anlaşılır?

Aracınızın pert olarak değerlendirilmesi için oldukça ağır bir hasar almış olması gerekir. Hasarın büyüklüğünün ne kadar olması gerektiği konusunda net bir oran olmamakla birlikte, genel kabul olarak aracın yapım masrafı toplamının, piyasa fiyatının %70'ine ulaşması durumda araç tarafından "pert" olarak nitelendirilmektedir. Bu oranın genel olarak kabul edilmesi ise aracın hurda fiyatının yaklaşık olarak aracın piyasa fiyatının %30'una denk gelmesidir.

https://www.hesapkurdu.com/kasko-sigortasi/rehber/kasko-sigortasi-tazminati-nasil-hesaplanir

• Geçmiş olsun. Yüzde 99 pert hocam. Allah beterinden saklasın.

• quote:

Yok dolu olan Gtline paketi. Hız sabitleme devredeyken fren yapıyor, diğer durumlarda çarpma uyarısı veriyor sadece.
    3008 çok ilgimi çeken bir araç ,bu özelliğini şimdi sizden öğrendim.cok saçma degilmi ya.asil hız sabitleme kullanıldığı durumlarda(genelde 90 km ve üstünde kullanılır) radar destek sisteminin devreye girmesi tehlikeli.

Benim arabamda da radar destek sistemi var.bir kaç kere de devreye girdi yani bu yaptığım kullanici yorumu.araç bazen kontrollü olduğum noktalarda önce kısa bir uyarı sonra tepki gelmezse(frene dokunma,direksiyonu çevirme) panik freni yapıyor.simdi bu olayı 110 ile yaptığınızı düşünün.kontrollusun RDS devreye girdi cart diye frenledi,ölümcül kaza sebebi.

Hatta benim aracımda 60 dan yukarı RDS çalışmıyor.sizin fren yapıyor sandığınız şey adaptif crouse control olmasin.cunku benim bildiğim belli bir hızın üstünde radar destek sistemleri devre dışı kalır.eger hakikaten dediğiniz gibiyse bu benim için 3008-5008 almama sebebi olur

• geçmiş olsun her zaman dikkat etmekte fayda var takip mesafesini önemseyin
  • quote:

E ne anladım ben o işten külliyen saçmalık olmuş resmen..

Sanki şehir içinde 50 ye hız sabitleme yapıyoruz asıl bu hızlarda şehir içinde deydirmeyi engellenmeli sisyem

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ultrasaray0643

3008 çok ilgimi çeken bir araç ,bu özelliğini şimdi sizden öğrendim.cok saçma degilmi ya.asil hız sabitleme kullanıldığı durumlarda(genelde 90 km ve üstünde kullanılır) radar destek sisteminin devreye girmesi tehlikeli.

Benim arabamda da radar destek sistemi var.bir kaç kere de devreye girdi yani bu yaptığım kullanici yorumu.araç bazen kontrollü olduğum noktalarda önce kısa bir uyarı sonra tepki gelmezse(frene dokunma,direksiyonu çevirme) panik freni yapıyor.simdi bu olayı 110 ile yaptığınızı düşünün.kontrollusun RDS devreye girdi cart diye frenledi,ölümcül kaza sebebi.

Hatta benim aracımda 60 dan yukarı RDS çalışmıyor.sizin fren yapıyor sandığınız şey adaptif crouse control olmasin.cunku benim bildiğim belli bir hızın üstünde radar destek sistemleri devre dışı kalır.eger hakikaten dediğiniz gibiyse bu benim için 3008-5008 almama sebebi olur

Alıntıları Göster
    Son üç cümleye katılıyorum. Baya absürt bir şey oluyor yoksa..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Çok geçmiş olsun hocam. Muhtemelen %99 perte çıkacak aracınız.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ozqur35 kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim. Bakalım hafta içi belli olur durumu. Mantıken perte çıkması gerekiyor gibi. Servisten bütün parçalar değişeceği için maliyet yüksek olacak gibi

• youngeagle86 kullanıcısına yanıt
    Rahat konuşmamın sebebi arkadaşımın 2013 508 inin xenon farı kırıldı servis 7 bin tl istedi. 508 in tek xenon farına 7 bin tl isteyen servis sizin airbaglere en en az 60-70 bin civarı fiyat çekecektir. Nitekim sadece airbag değil beyin ve emniyet kemer aktif gergilerde değişeceği için maliyet daha da artacaktır. Bu sadece aktif güvenlik sistemi elektronik aksamlı sağ ayna jant lastik çamurluk belki kaputu dahil etmiyorum bile. Şimdi yazarken tekrar farkettimde servisten kesin pert çıkar aracınız.

• ozqur35 kullanıcısına yanıt
    Emniyet kemerleri de komple gitti.

• Geçmiş olsun. Araç 60 ile nasıl o hale gelmiş hayret ettim. Birde egea gibi zayıf bir araca vurmuş. Enteresan gerçekten.

• Bi şey olmaz aynısı bacanağın arabasına oldu hafif kusur yazdılar.

Dememi bekliyorsan yanılırsın. Ağır hasar süper mega pert çıkart.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.