Şimdi Ara

ARACA TURUNCU TEPE LAMBASI TAKMAK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
7.793
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
Mesaj
 • Arkadaşlar aracıma mıknatıslı tepe lambası takmak istiyorum. Oturduğum ilde trafik öyle yoğun değil trafikte kullanmam zevk meselesi yani turuncu tepe lambasının cezası var mı traktörlere takılan. (Mavi kırmızı değil) • Git ötede oyna...

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • tayfun_aslan t kullanıcısına yanıt
  Arkadaşım ne diyosun muhalefet yapmayı kes vereceksen bilgi ver.
 • Hocam dedektiflik var mı ?

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Sürekli yanan led olsa sıkıntı yok ama ikaz şeklinde yanıp sönen veya traktörlerdeki dönen lambalar belirli amaçlar dahilinde kullanıldığından ceza yemeniz yüksek ihtimal olacaktır sonuçta bu bir çakar ikaz lambası  Arabanın içine altına neon fln uygulanır neyse tepe lambası ne ya bi insan niye bunu yapmak ister

  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
 • Akıllarda ki tek sorun neden?
 • Storm Raider kullanıcısına yanıt
  Hocam trafikte kullanmak için istemiyorum. Seyir halinde kullanmam yani yine ceza yer miyim. Ledler çok basit geliyor artık bu aralar turuncu tepe lambalası düşünüyorum. Cezası yüksek midir.
 • KöfteSuyu kullanıcısına yanıt
  Keyfi hocam seyir halinde kullanmak için değil ledler sıktı artık o yüzden sordum
 • KöfteSuyu kullanıcısına yanıt
  Hocam sporla mı ilgileniyorsunuz. İmzanız dikkatimi çekti
 • GoSHawk. kullanıcısına yanıt
  Kullansanda kullanmasanda çevirmedir denetimdir biri ihbar ederse vs arabada çakar megafon gibi aygıtlar bulurlarsa ceza alırsın

  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
 • quote:

  Orijinalden alıntı: GoSHawk.

  Hocam sporla mı ilgileniyorsunuz. İmzanız dikkatimi çekti

  Tepe lambası yerine farklı bir çeşit dene mesela ben öküz kornasını çok seviyorum oda dikkat çekici :) Evet spor ile ilgileniyorum
 • Tepe lambası ne ya.Arabada tepe lambası ne alaka.Tak diye cezayı yersin.Ayrica saçmalığın daniskasi bir modifiye işlemi olur, kafanizdan derhâl çıkarın :).

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • KöfteSuyu kullanıcısına yanıt
  Ben genelde trafikte korna çalmıyorum. Selektör yapıyorum :) Bende sporla ilgileniyorum hocam steroid kullanıyor musunuz.
 • SaabAero S kullanıcısına yanıt
  Tamam kafamdan çıkardım başka ne yapabilirim değişik birşey olsun istiyorum :)
 • Her poliste durursunuz. Sökmezseniz aracı men edebilirler. El koyabilirler. Görüşe engel olmak dikkat çekmek kuralları bile yeter.


  GEÇİŞ ÜSTÜNLÜĞÜ
  Görev sırasında belirli araç sürücülerinin, can ve mal güvenliğin tehlikeye sokmamak şartıyla trafik kısıtlama veya yasaklarına bağlı olmalarına geçiş üstünlüğü denir.
  Geçiş Üstünlüğüne Sahip Araçlar:
  1-Yaralı ve acil hastaların taşınması ve bunlara ilk ve acil yardım yapılması için kullanılan cankurtaran ve özel amaçlı taşıtlarla, yaralı ve acil hasta taşıyan diğer araçlar, (Mavi-kımızı veya mavi tepe lambası)
  2- İtfaiye araçları ile benzeri acil müdahale araçları, (kırmızı tepe lambası)
  3- Sanık veya suçluları takip eden veya genel güvenlik ve asayiş için olay yerine giden zabıta araçları, (Mavi-kımızı veya mavi tepe lambası)
  4- Trafik güvenliğini koruma veya trafik kazasına el koyma amacı ile olay veya kaza yerine giden trafik hizmetlerine ait araçlar, (Mavi-kımızı veya mavi tepe lambası)
  5- Yolun yapım ve bakımından sorumlu kuruluşa ait kar ve buz mücadelesi çalışmalarında görevli araçlar, (Mavi tepe lambası)
  6- Sadece alarm sırasında olmak üzere sivil savunma hizmetlerine ait araçlar, (Kırmızı tepe lambası)
  7- Hizmetin devamı süresince koruma araçları ile korunan araçlar. (Mavi tepe lambası)
  Bu araçlar birbirbirleriyle karşılaşmalarında, geçiş üstünlüğü hakkı ile kavşaklarda ilk geçiş hakkını, yazılış sırasına göre kullanırlar.
  Geçiş üstünlüğüne sahip bir aracın duyulur veya görülür işaretini alan araç srücüleri, bu araçların kolayca ilerlemelerini sağlamak için taşıt yolu üzerinde yer açmak, gerekiyorsa durmak ve bu araçlar tarafından tamamen geçilinceye kadar beklemek zorundadırlar. Bir kavşakta iken böyle bir işaret alan araç sürücüleri, derhal kavşağı boşaltmak ve gerekiyorsa emniyetli bir mesafe uzaklaştıktan sonra geçişi engellemeyecek şekilde durmak ve bu araçlar tamamen geçinceye kadar beklemek zorundadır.

  Cankurtaran dışında, yaralı ve acil hasta taşıyan ve geçiş üstünlüğüne sahip oldukları ayrım işaretiyle belirlenmemiş olan araçlar geçiş üstünlüğü hakkını, gerksiz olmamak şartı ile kendilerine taşıt yolu üzerinde yer açılmasını sağlamak üzere yeterli şekilde ses cihazlarını ve ışık işaretlerini kullanarak, gerektiğinde el ve kol işareti yaparak, karayolunu kullananları uyarmak suretiyle kullanılır.

  Karayolu yapısı ile kentsel yapının yapım, onarım, bakım ve işletilmesi ve karayolunun temizlenmesinde kullanılan araçlar, kurtarıcı araçlar, ağırlık ve boyutları bakımından özel izinle karayoluna çıkan ve bunlara eskortluk eden araçların üstlerinde sarı renkli uyarı işareti bulunur. Bu işaret geçiş üstünlüğü hakkı vermez. Sarı renkli ışıklı uyarı işareti sadece bu araçların kendilerini belli etmeleri, tehlikesizce sürülmeleri ve karayolunu kullananların uyarılması amacı ile kullanılır.
 • ozgutozkan kullanıcısına yanıt
  Teşekkürler hocam anladım takmayacağız demek
 • Nası bi dünyanız var ilginç

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Bize göre renkli bir dünyamız var. Sizin nasıl bir dünyanız var.
 • Boş bir iş...

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Hıcam renklilik istiyprsan aracınıza kaplama yaptırın koyu yeşil siyah gri kamufilaj vs.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.