Şimdi Ara

araç satışında hgs ne oluyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
234.356
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hgs ruhsata işli olduğundan, araç satışı durumunda hemen iptal ettirmemiz mi gerekiyor ? yeni araç alınca tekrar yeni hgs bir de. Vakti olmayanlar için sorun.

• Çok güzel bir soru ? Bende merak ediyorum.Umarım cevap bulabiliriz.
  • HGS bu konuda sorunlu maalesef. OGS daha iyi bir tercih olabilir sık araç değiştirebilecek olanlar için. Ben HGS aldım Allah nasip ederse 4-5 sene kullanmak istediğimden.
  • satılınca, HGS de yeni sahibine gidiyor diyeceğim ama, ilk alırken cep numarası kaydediyorlar, kredi azaldığından SMS ile bildirmek üzere. bu durumda, sattığımız aracın kredisi ile ilgili habire SMS gelmesini kimse istemez. sanırım HGS merkezinden devir yapılıp, yeni sahibinin bilgileri giriliyordur...
  • ben ptt de sordum alırken..arabanızı satarsanız hgs yi sökün dediler :)

kişiye özel çıkarıyorlarmış..yani araça özel..kaçak geçiş vs olursa başımız ağrıırmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KoşanBalık -- 14 Ocak 2013; 0:16:52 >
  • Hgs kimin adına çıkartılmışsa etiketi ya da kartı yanına alıp ptt'ye gidiyor, iptal edip içindeki bakiyeyi alıyor bu kadar basit.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merak ediyorum ben de hgs yi is bankasından aldim kredi kartimla eslestirdim. Arabayı satana kadar hgs kalkmazsa uğraşmak gerekecek anlaşılan.

• quote:

Orijinalden alıntı: KoşanBalık

ben ptt de sordum alırken..arabanızı satarsanız hgs yi sökün dediler :)

kişiye özel çıkarıyorlarmış..yani araça özel..kaçak geçiş vs olursa başımız ağrıırmış

o aklı veren memur hgsnin camdan nasıl söküldüğünü de anlattı mı?

Bu kadar çirkin tasarımlı bu kadar kullanışsız bir icat olamaz.
  • tamam etiketi anladikta kartli olan nasil kullaniliyor? giseye gelirken cama mi tutuyorsun? ne oluyor yani? eger boyleyse ben etiketle ugrasmam. kart alirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: sepulnation

tamam etiketi anladikta kartli olan nasil kullaniliyor? giseye gelirken cama mi tutuyorsun? ne oluyor yani? eger boyleyse ben etiketle ugrasmam. kart alirim.

ne kartı arkadaşım?
  • Arkadaslar kısmetse önümüzdeki hafta aracımı degistirecegim hgsyi de yeni almıştım henüz cama bile yapistirmadim. Yeni araca nasıl aktaracağız? Kesin bilgisi olan var mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben ilk çıktığında aldım yapıştırdım dikiz aynasına önü karşıya bakar şekilde 1 tanede geçti diğer gişelerde sürekli kaçak geçiş oldu sonra gittim ptt ye tamam otomatik düşüyor hesaptan dendi hiçbirşey anlamadım :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: acme45

ben ilk çıktığında aldım yapıştırdım dikiz aynasına önü karşıya bakar şekilde 1 tanede geçti diğer gişelerde sürekli kaçak geçiş oldu sonra gittim ptt ye tamam otomatik düşüyor hesaptan dendi hiçbirşey anlamadım :S

HGS sisteminde plaka kayıtlı olduğu için kaçak geçiş kameralarından plakayı okuyup bakiyeden düşüyorlar.

Benim araçta eski sahibinden kalma HGS var. ne pis bişey camdan çıkartamıyorum, nasıl çıkacak anlamadım metal para ile kazımaya çalıştım banamısın demedi
  • Merhabalar, bende İstanbul'dan araç alıp Ankara'ya getirmek istiyorum. Araç 34 plaka olacak, ama ben Ankara'ya geldiğimde 06 Plaka yapacağım. Bu durumda HGS alınca farklı plakalar olacak. Bu durum kaçak geçiş falan sayılır mı?
  • Eğer başka araca devir değil de iptal ettirmek isterseniz, etikeniz ile birlikte ptt'ye gidip iptal ettirmek istediğinizi söylüyorsunuz içinde kalan bakiyeyi bir ay sonra gidip alıyorsunuz.Bir ay sonra olmasının sebebi geçişlerin sisteme hemen yansımayacak olmasından dolayı
  • Beyler selam, bende aracımı yaklaşık 2 ay önce aldım. Plaka değiştirmedim, aracın üzerindeki HGS'yi sökmedim. Dün Gebze - Hendek arası otobana girdim girişte HGS yeşil ışık yakarak beni tanıdı ama çıkışta cezalı olarak 115,50TL ceza gözüktü.

Şuanda internettende sorgulatınca bu ceza gözüküyor. Öncelikli sorum şu :

Ben bu cezadan kurtulmak için şimdi kendi adıma HGS mi almalıyım? 7gün içerisinde? Şuanda arabada takılı olan HGS bilgilerine girincede eski sahibinin adı ve plakaya kayıtlı bilgiler ve 36TL para gözüküyor.

Ne yapmam lazım? Fikri olan varmı?
  • Merhabalar

HGS etiketleri cama yapıştırıldıktan sonra, camdan sökülemiyor. Sökmek istendiğinde imha oluyor kullanım dışı kalıyor.

Bu yüzden Kart tipi HGS almanızı tavsiye ederim. Kart tipi HGS aracı sattığınızda araçtan rahatlıkla alabilir ve yeni aracınıza PTT den 2-3 dk içinde devir edebilirsiniz.

Kart tipi HGS her zaman her yerde bulunamıyor. :) ben de kendi aracıma bulamadım. Etiket tipi HGS aldım.
    Ama cama direk yapıştırmadım.

Şeffaf Ehliyet kılıflarından vardı bende, ortadan ikiye kestim uzunlamasına, içine HGS etiketini arkadaşı yapışkan kağıdını çıkarmadan koydum.
    Plastik kılıfın sağ ve sol köşesine de küçük ince çift taraflı bant yapıştırıp cama öyle yapıştırdım.
    Bu şekilde yaparsanız aracınızı sattığınızda etiket tipi HGS nizide alabilirsiniz ve yeni aracına plaka devri yapabilirsiniz

ben bu şekilde sorunsuz bir şekilde kullanıyorum.

• beyler 1 ay önce aracımı sattım ve 2 hafta yeni önce aracı aldım işlemler şu şekilde oluyor.

Öncelikle Eski aracınızın üzerindeki HGs yeni alacak kişiye aktarma fln olmuyor , alacak arkadaş içindeki parayı sana vereyim sen bana aktar bide sök tak uğraşmayım dedi , ptt deki arkadaş HGS ler ruhsata kaydediliyor kişi bazlı , o yuzden olmuyor , Alacak kişinin yenisini alması gerekiyor dedi. Tabi sizinde ptt 'ye gidip eskisini iptal ettirip paranızı 1 ay sonra ptt den almanız gerekiyor.

Aldığınız aracın üzerinde hgs etiketi varsa allah yardımcınız olsun nasıl birşeyse çıkmıyor Ben en son jiletle cama zarar vermeyecek şekilde kazıdım.Ve tekrar bu hgs sorununu yaşamamak için Yapışkanlı değilde 15 tl ye KGS 'deki gibi kartlı olan hgs etiketinden aldım , yarın bi gün aracı satarsam kartı cebime koyup ptt den yeni plakaya işleteceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_zula -- 18 Temmuz 2013; 8:55:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tugrulu

HGS etiketleri cama yapıştırıldıktan sonra, camdan sökülemiyor. Sökmek istendiğinde imha oluyor kullanım dışı kalıyor.

her cam değişiminde yeni kart mı alınacak, çok saçma değil mi
  • Etiket değil de kart alın bence.

Hem ön camda bence hoş olmayan bir etiket görmezsiniz.

Fiyatı biraz pahalı ama bence etikete göre değer fiyatı 15 lira geçen hafta aldım.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.