Şimdi Ara

Araç Kredilerini Durdurun! 5 Kişi Aradı, Yalvardı Vermedim, Yarın da Fiyatı Arttırıyorum! (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
211
Cevap
6
Favori
22.081
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
177 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu arada unutmadan yazayim arac kredisine gerek yok ihtiyac krediside ayni sey artik ! Krediyle almak cok daha mantikli suanda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sayenizde ağır hasarlı satılamayan çöp arabaları bile satıldı bu millet kazık yemeye doymaz

Geçen seneden beri favorimde durran araç 44e satmadı şimdi 62 istiyor yine satamıyo ama ilan açıyo

• Geçenlerde haber gördüm, 1 sene ödemesiz taşıt kredisi diye. Arkadaş haklı. Geçen bir ilan gördüm, tüm fiyatlar 150 binlerde bie tanesi 120 yazmış, araba o kadar temiz ki, girdim ilana dedim ki hala böyle insanlar var mı helal olsun. Bir baktım, 4 yıllık aracın her yeri boyalı. Boyanmamış yeri yok. Adam demiş ki, araçla ilgili bilgi almak için aramayın, işine gelen alsın binsin bilgi verilmeuecek yazmış. Yazık günah. Çöpten olsun sıfır olsun.

• Yurtdışından getirip Türkiye'ye kayıt falan edilemiyor mu bu araçlar vergisiyle? O zaman sıfır aracı yurtdışından almak daha mantıklı olur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ortalama maaşlı çalışansanız artık bu fiyatlardan araba falan alınmaz, özel durum sebebiyle mecburi değilseniz boşa uğraşmayın da zaten.
    Benziniydi, arızasıydı, bakımıydı, kaskosuydu fiyatları ortalama maaşlara göre uçuk kalıyor. Alıp bina önünde yatırıp gelirin önemli bir kısmını
    sürekli bağlamak ne kadar mantıklı? Türkiye dışında sıradan bir ulaşım gereksinimi, ufak paralara çok güzel araçlar alınıyor ama bu ülkede zengin işi.
    Kendinizi kasıp büyük meblağlar çekip alınır, ki alan da dolu ama ne gerek var? Dünyada milletin yüzüne bakmadığı giriş seviyesi araçlar için
    lüks spor araba alıyormuşcasına borç batağına girip saçları dökmeye değer mi bilemiyorum.
  • öncelikle nacizane tavsiyem sakin olunuz.

piyasa şuan böyle maalesef. bunun tek çözüm yolu şuan bence ithal ikinci el araç alım satımınının serbest bırakılmasıdır.ancak şuan devletimiz ithal edilen çeşitli mallara ek gümrük vergisi uyguluyor.yani ithalatı daraltmaya çalışıyor.

ya da şahin,doğan gibi ucuz bir yerli ürün piyasaya 50-60 bin tl gibi çıkacak. bu tarz bir durumda ikinci el araç satın alan kalmaz herhalde

ayrıca telefonda laga luga yapandan,fiyat arttırırım vs gibi tehditkar konuşanlardan araba alınmaz,alış veriş yapılmaz. ve bence telefondan pazarlık da yapılmaz.mal görülür beğenilir ona göre araç başında konuşulur.ciddi alıcı 3'e 5'e bakmaz,beğendiyse alır gider.fiyatı öldürmeye çalışmaz.

sonuç: hepimizin işi zor.Yüce Allah yar ve yardımcımız olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fivesecond

Araba kalmadı zaten. Ne alacaktı tofaş mı?
    yoo i40 alırdı mesela mis gibi D segment
    aa pardon
    jetta varken ihi ihi

• otomobil alım satımı tam bir düşük iq turnusolüne dönmüş durumda...
  • Bugün sattım aracımı civic ki piyasası hızlı bir araç 15 günde uğraşmadığım tip kalmadı sattım kurtuldum

• quote:

Orijinalden alıntı: 1234Rambo

abd mortgage krizini anımsayan var mı? şartlar neydi hani?
    The big Short filmini öneririm.

• araç benim değil mi tipini beğenmem ses tonunu beğenmem etnik kökenini beğenmem vermem.
    İstediğim parayı yazarım vermeyene yine vermem. Engelleyen bir yasa yok kimse de karışamaz.
    İstediğime satarım bu kadar basit.
  • Destekliyorum hocam. Hatta mümkünse buraya paylaşın hep beraber şikayet edelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: frknsysl

Geçenlerde haber gördüm, 1 sene ödemesiz taşıt kredisi diye. Arkadaş haklı. Geçen bir ilan gördüm, tüm fiyatlar 150 binlerde bie tanesi 120 yazmış, araba o kadar temiz ki, girdim ilana dedim ki hala böyle insanlar var mı helal olsun. Bir baktım, 4 yıllık aracın her yeri boyalı. Boyanmamış yeri yok. Adam demiş ki, araçla ilgili bilgi almak için aramayın, işine gelen alsın binsin bilgi verilmeuecek yazmış. Yazık günah. Çöpten olsun sıfır olsun.
    Hocam bu böyle olmaz, bizim mahalledeki yediemin' de 300' e yakın araç var haftaya ihaleye çıkıyor tabi bize yedirmezler o ayrı mevzu ancak görüldüğü üzere bankalar çatır çatır önüne gelene kredi vermiş hala da veriyor... Millet kredilere deli gibi başvurmaya devam ediyor, bankalar bu kadar parayı nasıl yaratıyor? Pazarlık tarihe karıştı ya! Hiç fiyat sormadan araç alan insanlar var çünkü yarın kaygısı yok, tasarruf sorunu yok, ödemezse utanmayacak... Bankadan aldığı para bedava para, hiç olmadı 8-9 ay binerim diyor alıyor. Böyle bir millete böyle kredi verirsen yarın 4 kapı 4 teker b sınıfı araçlar 500000 olur dolar 30 olur, çikolata 40 tl olur, hiç şaşırmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperlp -- 29 Haziran 2020; 21:22:52 >

• alperlp A kullanıcısına yanıt
    Ben de araç arayışı içerisindeyim. Şükür böyle bir durum yaşamadım, inşallah da yaşamam.
    Maalesef bu tür durumlar karşısında bizim halk olarak yapabilecek çok bir şeyimiz kalmıyor. Ve yine maalesef ki bu araçları ne kültür ne eğitim ne de ticaret bilgisi olmayan kişiler alıp satıyorlar. Çoğunlukla galericiler (işini hakkıyla yapanlar baş tacıdır) bu tayfanın başını çekiyor.
    Milleti kazıklamanın adı bu devirde ticarî zeka olmuş. Başımıza meteorlar yağsa az bulurum.
    Bir de bunların alıcı olan versiyonları var ki; Allah düşmanıma vermesin.
    Emsalleri 26-27den giden aracımı onarılması gereken kısımları olduğu için 22.5'dan ilana koydum. Adam arayıp "e hocam masrafı varmış aracın 17 verelim sat" diyor.
    Birine dayanamadım "ulan zaten masrafı çıkıp yazdım o fiyatı" diye bağırdım, adam beni resmen tehdit ediyor.
    Maalesef sıfır araç alamadığımız için ikinci el araç piyasasında bu barzolarla boğuşuyoruz.
    Allah sonumuzu hayretsin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Gerçek biniciler galericileden daha ölucu yemin ederim. Galeriye satılır, biniciye artık araç satılmaz oldu. Adam 40 a efsane kasa x markanın fiyatını normal buluyor. Ama benim 2009 model servis kayıtlı otomatik aracımı öldürme derdinde. En çok öldüren de biniciler. Galeri binicilerden 4.500 TL fazlasını teklif etti. En son vazgeçtim araç bulamadığım için.

Biniciler; bir de ilk aracıysa var ya o kadar pinpirikli ki adam. Anlatamam. Küçük şeylere takılarak bazen temiz araçları da kaçırıyorlar.

Kafanıza yatan araç olursa. Hemen gidin alın arkadaşlar, uzatmayın arayı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kostantin -- 29 Haziran 2020; 22:53:17 >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.