Şimdi Ara

Araç Kredilerini Durdurun! 5 Kişi Aradı, Yalvardı Vermedim, Yarın da Fiyatı Arttırıyorum! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
211
Cevap
6
Favori
22.080
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
177 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ankara'dan Honda City, otomatik 2007 model, 199 binde, ağır hasarlı, lpg'li; almak isteyen olursa yazsın. Belki satarım. :)
  • Hepinize yazık kardeşim. İhtiyaç yoksa almayın araba be. 2.el piyasası tilkilere kaldı, salın biraz hadsizleri. Bisiklet alın bisiklet. Devlet baba onun da vergi zammına koydu. Daha da artmadan bisiklet alın.
  • Almayın arkadaş görsünler o zaman ne oluyor. Ev piyasası da aynı aylardır satamadıkları evleri , düşük faizli kredi var diye artırdılar. Sonra inşaat piyasası çöktü çoker tabi fırsatçılık üç kağatçılık yapan beter olsun.
  • Arabayı satmayı düşünüyorum dedim ve bir baktım ki yarım saat olmadan millet ofisin kapımın önüne yığılmış. Güvenlik kırbaçlayarak dağıttı, cam çerçeve indi. Eve gitmek için akşam otoparka indim, bir baktım birisi bana sat diye arabanın önüne yatmış kalkmam diyor.
  • Gecen sene 1.6 Benzin Otomatik Peugeot RCZ aracımı 57 Bin TL'ye satamıyordum bu sene 116 Bine sattım.Bu millet gerçekden cok garip bir millet.
  • Her önüne gelene kredi verildiği falan yok, hatta bu konuda muhtemelen bddkya şikayet edeceğim.

10k gelirle 96bin kredi alamadım (herhangi bir borç yok)

Bu nedenle 2 ayrı bankaya başvurarak aldım, 2 yerde dosya masrafı vs ödedim.

Araç piyasası konusunda haklısın, sıfır araçlar talebi karşılayamıyor, bayiler alan var diye yüksekten satıyor. Sıfırı pahalı olunca 2. Eli de pahalı oluyor. Hatta arabam 100 eder ama 105 e satabilir miyim uyanıkları var. Birde covidden dolayı biran önce araba alıp toplumdan izole olmaya çalışan kesim var.

Fiyatlar düşmez ötv indirimi gelmeyeceği için ama, sonuçta krediler maliyet düşürmek için kolaylaştırıldı.

Ha 1,09 dan 80bin kredi çekmişsin, ha 0,80 den 100bin kredi çekmişsin.

Alacağın mal aynı ise maliyetin yine aynı, aradaki kesime parayı daha fazla yedirmiş oluyorsun, tek fark o.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ülkemizde genel olarak hiçbir ürün olması gereken fiyatta değil. Bu araçlar içinde geçerli. Ondan dolayı burada araç fiyatlarını savunmanında eleştirmeninde bir anlamı yok. Ancak son zamanlarda elle tutulur güzellikte olan araba fiyatlarının artışı diğer ürünlere oranla çok daha fazla. Bunu inkar etmek saçmalık olur.
  • Altımda 2 araç var. Biri EGEA şirket aracı
    Diğeri Honda Civic şahsi arabam. Ama memlekette peder bey kullanıyor. Ben eskişehir'de EGEA'ya biniyorum. Geçen sene CLİO'ya bindim 2 sene.

Araç almaya gitsem şu an bindiğim tenekeye 100 bin istiyorlar. Ön tamponu komple değişmiş renk farkı uzaktan belli oluyor ama km si 23 binde olduğundan adam arabanın kazası yok diyor. La nerede yok tampon değişmiş daha ne olsun. Yok değişmedi ufacık minnacık vuruk vardı o kadar. :)

Ford focus alma hevesim vardı. Kadın otomatik vitesli, takla atmış arabaya 160 bin dedi 2017 modeldi herhalde. Oha dedim. Ama km si 40 bin civarındaydı. Ama km'si düşükmüş :)

Sonra Dacia alayım pedere Hondayı alırım eskişehir'e satarım parayı altına çeviririm dedim. Köy yolu Honda'nın anasını ağlatmış 2 senede. Lastikler hep kabak olmuş plakalık düştü düşecek. Kapılar gıcır gıcır ses yapıyor. Hiç bakmamış yavruma eşeğe biner gibi binmiş. Dacia baktım adam 70-90 arası diyor. Sonra babamın eski emektarı R 9a bakalım dedik. Adam 25 istedi :D 92 modeldi herhalde :D

Her şeyden vazgeçtim EGEA ya biniyom gidiyom. Babam da Honda'yı çürütüyor elinde kalana kadar devam ederiz. Ha satsam komple yaptırırım Hondayı çok seviyorum bebeğimi. 2007 model.

Kısaca 2.el piyasa diye bir şey yok. Ölü yatırım. Verilen para çöpe gidiyor farkında değiliz. Düşünsene teneke egeaya 100 bin veriyon sonra en ufak çarpmada tampon elinde kalıyor. Tırt bir araba

• Kredilerin kaçı patlayacak çok merak ediyorum. İnsanlar sabahında aldığı arabayı akşamında yükseltip satıyorlar piyasada inanılmaz bir balon şişiyor. Sonu çok kötü olacak bu durumun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haykıran Bıngıldak kullanıcısına yanıt
    Bildiğim ne kadar beddua varsa ediyorum, topladılar 110 civarından geçen hafta tüm araçları, bugün başladılar 15000 üstüne koyarak ilan vermeye, araç için aradığımda satıldı dedi sahibi 2 gün önce 109' dan. Bu ticaret falan değil bu ticaretse ticaretin allah bin belasını versin!

Bu araç bomboş taksi bozması bir araç millet yokluktan buna dadandı bir haftada haşat ettiler topladılar ne var yoksa satış fiyatından, bugün de başladılar, iki yakanız bir araya gelmesin...Araç Kredilerini Durdurun! 5 Kişi Aradı, Yalvardı Vermedim, Yarın da Fiyatı Arttırıyorum!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperlp -- 29 Haziran 2020; 15:36:8 >

• 7 ay önce 60 bin istiyordu Bi arkadaşım reno megane 3 arabasına Eşim Doğum iznindeydi tek maaşla krediyi ödeyemem diye almadım(kazasız boyasız çok temiz ilk elden) 3 ay önce eminevim 70 vermiş sonra vazgeçmiş satmaktan. Şimdi kaça satıyorsun dedim. 75ten aşağı vermem dedi. Tamam ben alırım dedim anlaştık kredi çektim. Ya araba Babamın üstüne vekalet vermiyor satmam için dedi eşi ağlamış sızlamış satma diye kusura bakma satmıyorum dedi. Tamam dedim 200 lira kredi kapatma cezası vardı onu yolla krediyi kapatayım dedim. Yolladı. Babası 90 bine satarız manyak mısın demiş kızmış. (40 yaşında adam bu arada arkadaş)

Daha önce hep sıfır aldım bunlarla uğraşmamak için satarken de dha ucuza bayiye sattım ama fiyatlar malum ikinci ele yöneldik ama en yakın arkadaşına bile güvenmemem gerektiğini öğrendim. Ders oldu bana. Bi süre daha bekleyip sıfır almayı düşünüyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ülke adına bazı şeyler için çok geç kaldık.. battı balık yan gider hesabı takılıyoruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Az onca sari sitede adam 2017 bos paket cilioya 152 bin yazmis adam bnde 2020 modeli 120 bin dedim dalga geciyo adi bnde kufretim piyasanin icine etiniz dedim satilcagi yok 2017 bos paket cilioya 150 bin verecek en ayi yok heralde

• Her ay 10 bin ustune koyuyolar bu is nereye kadar gitcek boyle

• quote:

Orijinalden alıntı: alperlp

Bildiğim ne kadar beddua varsa ediyorum, topladılar 110 civarından geçen hafta tüm araçları, bugün başladılar 15000 üstüne koyarak ilan vermeye, araç için aradığımda satıldı dedi sahibi 2 gün önce 109' dan. Bu ticaret falan değil bu ticaretse ticaretin allah bin belasını versin!

Bu araç bomboş taksi bozması bir araç millet yokluktan buna dadandı bir haftada haşat ettiler topladılar ne var yoksa satış fiyatından, bugün de başladılar, iki yakanız bir araya gelmesin...
    Bu is nezamn sonlancak yav kimse araba filan almasin yter artik hep bu al satcilar yuzunden bnde i30 kovaliyodum adam 125 veriyodu 1 ay once 120 vereyim dedim yok demisti 1 ay olmus satamamis baktim 135 istemis bu seferde

• Geçen hafta tiguan icin 259.500 den hayırlı olsun dedik ama hatasız demişti aracın yanına gittiğimizde ufak bi göçük vardı onun nedeniyle boyada çatlama vardı vaz geçtim aracı almaktan adam fiyati 272 bine çıkardı satamayınca sinirlenip yükseltiyorlar 365 bin liradan c200d amg 2018 model 1 ay ilanda kaldı kimse almadı adam fiyati 380 bin liraya cekti. Bi tane Honda civic icin aradık 211 bin lira yazmış 2020 model 9 bin km de ilk bayiyi aradım 200 lira fiyat verdi adama diyoruz kaca bırakırsın 210 diyor bayide sıfır 200 bin dediğim zaman git ordan al o zaman diyor

• Bu kadar muhabbet dönmüş ama kimse takip ettiği ilanı fiyat değişimini resim olarak belgeli konuşmamış. Böyle olayları belgeleriyle buraya yapıştırın ki herkes görsün. Böyle yazılanlar havada kalirm yok 200 anlaştık sonra 220 dedi yok sıfırı bukadar adam 2 elini sıfırdan fazla istiyor. Yapıştırın belgeleri

• PanikAtak kullanıcısına yanıt
    Araç Kredilerini Durdurun! 5 Kişi Aradı, Yalvardı Vermedim, Yarın da Fiyatı Arttırıyorum!
    Araç Kredilerini Durdurun! 5 Kişi Aradı, Yalvardı Vermedim, Yarın da Fiyatı Arttırıyorum!

• Araç Kredilerini Durdurun! 5 Kişi Aradı, Yalvardı Vermedim, Yarın da Fiyatı Arttırıyorum!

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.