Şimdi Ara

Araç kiracisindan baska birinin kullanmasi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10
Cevap
0
Favori
6.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Budget avis gibi firmalardan araba kiraladiniz diyelim. Sözleşme sizin adınıza düzenlendi. Aracı ehliyeti olan bir başkası kullansa polis cevirmesinde bir sorun olur mu? Bunu çok merak ediyorum. Sigorta olarak hak iddia edemiyoruz ama poliste bir sorun oluyor mu bunu merak ettim bilen var mi ?

Ayrıca 21 yaşındayım ama ehliyetimi ertelemelerden dolayı Aralıkta alabildim. Bu şartlarda istanbul da araç kiralayabilir miyim.

Yukarıda bahsettiğim olayı YoYo, garajyeri ile vs. Denesem yine polis açısından bir sikinti olur mu arkadaşlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• isimdustuya kullanıcısına yanıt
    Sanmıyorum ki bir sorun olsun, diyelim bir arkadaşımızdan araçını bir süre kullanmak için aldık, polis çevirmesinde, polis sen bu aracı

kullanamazın mı diyecek (bir ihbar filan yok ise tabii)
  • Hocam ama araç şahıs üzerine değil firma üzerine belki prosedür farklıdır bilemiyorum benim merakım o yönde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • polis karışamazda o başkası eğer kaza yaparsa araç sahibi firma bi yerinizden kan alır.
  • aracı kiralarken kimin kullanacağı belirtiliyor. polis o evraklara bakmaz ama sıkıntılı bir durum. Tavsiye etmem. Başa bela olur.
  • bu gibi sıkıntılardan kurtulmak için kiralama esnasında ek sürücü için cüzi bir miktar ödenebiliyor.
  • klasik ehliyetimi yeni aldım 100 lira param var araba kiralamak istiyorum ama kimse araba vermiyor konusu
  • Rent a Car'lar,
    en az 5 yıllık en az 3 yıllık ehliyet şartı var arabasına göre değişir.
    ama bazı kiralama firmaları sokak aralarında ki ehliyet yıl şartı olmadan
    verdikleri oluyor. Onlara da pek bulaşmanı tavsiye etmem.
  • Normal şartlarda polisin bu durumda müdehale etmesi gerekmektedir. (Çalıntı ve benzeri bir durum olabilir diye )

Lakin çok önemsenmiyor. Olası bir kaza durumunda ne trafik sigortası ne kasko kesinlikle ödeme yapmaz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kiralama sözleşmesine ikinci sürücü eklenebiliyor. O sürücü de sigorta şartlarından aynı şekilde yararlanıyor diye biliyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.