Şimdi Ara

Araç Kapı İçine Su Alıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
9.104
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba, malum aracı yeni aldım sayılır. Hobi amaçlı eksik gördüğüm kısımları da kendim yapmayı çok severim.

Kapı iç döşemesinde ki maun çıtayı tamir etmek için kapı içini söktüm.

Bu iş birkaç gün süreceiği için, söktüğüm parçayı eve çıkardım.

Arabayı yıkatmam gerekti bugün ve otomatik yıkama makinesine girdim. Kapı iskelet halinde olduğu için içi çok rahat görünüyor.

Yıkama makinesinden geçerken, dışardaki suyun bir kısmı kapı içlerinden kapının altına doğru iniyordu.

Yıkamadan çıkınca boş bir alana aracı çektim ve baktım. Su kapının çamurlukla birleştiği yerden tahliye oluyor.

Sizce bu sorun mu yoksa her araçta böyle mi ?

Orda kablolar falan da var ve döşemenin içinde naylon yok. Hani naylon olsa kablolar falan zara görmez belki diyeceğim ama bu iş bana çok saçma geldi.

Bilgisi olan ?

• Dur tahmin edeyim araç fransız
    Amcamın 206+ sıda böyle yıkamacıda kapının üstü küçük küçük damla oluyor.
    Astra h de gram su alma felan yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam kapı lastikleriyle ilgili bir durum ve ya kapının tam kapanmaması
  • @nbacıshaquılle

Yok hocam araç mercedes clk. Kapının görünen hiçbir yerinde su olmuyor. Ben kapı içi döşemeyi söktüğüm için aracın kapısının iskeletini gördüm. Ordan akıp gidiyor. Ama kapı içinden geçmesi çok garip.

Yani döşeme takılı iken hiçbir belirti yok.

@Rambo-Cash

Kapanmada sorun yok gözle görülür ama dediğiniz gibi fitillerde olabilir ama nette biraz araştırdım, her aracın kapı içinden su geçtiğini ve bu tahliye kısmından çıktığı söyleniyor. Ne kadar doğru bilmiyorum tabi
  • kapı fitillerinden başka çözüm aklıma gelmiyor hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: nbacıshaquılle

Dur tahmin edeyim araç fransız
    Amcamın 206+ sıda böyle yıkamacıda kapının üstü küçük küçük damla oluyor.
    Astra h de gram su alma felan yok

Araç premium almanmış
  • arifomer kullanıcısına yanıt
    Benim de başımda aynı bela var, ne yaptınız acaba çözebildiniz mi?
  • demedim D kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar, konuyu doğru yerde açtığımı düşünüyorum ama değilse uyarınız lütfen. Bende C5 kasa sunroof'lu 2004 audi a6 1.8T var. Yağmur yağınca veya yıkayınca arka yolcu ayak kısmında döşemenin altına su birikiyor. Sanayiye götürdüm sunroof giderlerinden dediler ve tavan döşemesi sökülüp sunroof giderleri açıldı. Arka giderler gerçekten tıkalıydı, su dökünce arka çamurluktaki gider çıkışından akmıyordu, şimdi akıyor. Bayramda yağmur yağdı, döşeme yine ıslandı. Ustaya gösterdim. Tavanı tekrar açıp bakacaz, olmadı ön camı sökmemiz gerekir dedi, ön cam değiştiği için ondan olabilir dedi. Bu konuda tecrübesi ve tavsiyesi olan arkadaşlar acil yardımlarınızı bekliyorum. (Ankara'da yaşıyorum usta tavsiyelerine açığım).
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.