Şimdi Ara

Acil!Marş basıyor ama araç çalışmıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
2
Favori
69.589
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar aracın en son silindir kapak contası değişti.Sonra çalışmamaya başladı.Marş basıyor ama çalışmıyor.Bu sente ayarından,enjektörlerden,motordan kaynaklı olabilir mi?Yoksa elektronik bir arıza mıdır?

• Yakıt pompası arızalanmış olabilir.
  • araç lpg'li benzin pompasının arızalanması çalışmayı engeller mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibrcbl

araç lpg'li benzin pompasının arızalanması çalışmayı engeller mi?

tabi ki engeller.
  • Benim eski aracımda sente ayarı düzgün yapılmadığı için defalarca marş basılmasına rağmen araç çalışmamıştı.Sebebi de yapan ustanın aparat olmadan üstünkörü senteyi ayarlamasından olmuştu.Hemen hemen tüm araçlarda aparat olmadan sente ayarı yapılmaz.Araç birgün sonra sente ayarı düzgün yapılınca çalışmıştı.
  • anladım sente ayarına baktırtayım o zaman.
    bir de arabanın kontagını çevirince sol arka tekerlekten,benzin deposunun oralardan bir ses geliyor vınlama gibi.acaba yakıt pompası bozulmuş ondan mı?
  • LPG kitlerinin bazılarında GAZ-BENZİN geçiş butonlarına basılı tutarak marşa basarsanız, direkt LPG ile çalışır. Eğer ki bu şekilde çalışırsa yakıt pompası arızalı olduğu kesinleşir.
    Bu soğuklarda direkt gaz ile çalıştırmak zarar verebilir motora.

Ya da motora giden hava filtresi borusunu çıkarıp, deodorant yada balata spreyi sıkarsanız ve o sırada marşa basarsanız çalışma ihtimali yüksek
  • Sente ayarlandı fakat yine çalışmıyor.Ateşleme bobininden şüpheleniyorum.Bobini nasıl test edebilirim?
  • Araçta boğulma belirtisi var mı ?

Benim aracımda da akü yeni olmasına rağmen marş basıyordu çalışmıyordu. Araç boğuluyordu. Hararet müşürü ısıyı yanlış ölçtüğü için çalışmıyormuş. Hararet müşürü değişti, araç düzeldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurkTime

Araçta boğulma belirtisi var mı ?

Benim aracımda da akü yeni olmasına rağmen marş basıyordu çalışmıyordu. Araç boğuluyordu. Hararet müşürü ısıyı yanlış ölçtüğü için çalışmıyormuş. Hararet müşürü değişti, araç düzeldi.

Hayır,araç normal marş basıyor fakat çalışmıyor.Sanki ateşleme yapmıyor gibi.
  • Araçta LPG var ise lpg düşmesine basılı tutarak çalıştırmayı deneyebilirsiniz. Çalışırsa benzin pompası olabilir. Bir de arka koltuk altında benzin pompası vardır. Kontağı çevirdiğinizde, çalışıyorsa ses duymanız gerekir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurkTime

Araçta LPG var ise lpg düşmesine basılı tutarak çalıştırmayı deneyebilirsiniz. Çalışırsa benzin pompası olabilir. Bir de arka koltuk altında benzin pompası vardır. Kontağı çevirdiğinizde, çalışıyorsa ses duymanız gerekir.

Lpg düğmesine nasıl basılı tutacağım?3 ayarı var ortaya mı konumlandıracağım?Kontağı çevirdiğimde arka taraftan bir ses geliyor.
  • Isı sensörü olabilir, yakıt pompası olabilir ama bence ısı sensörü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARCHITECT

Isı sensörü olabilir, yakıt pompası olabilir ama bence ısı sensörü.

Isı sensörü nerede bulunuyor genelde hocam?
  • Aracı benzin-lpg arasında geçiş yaptığınız ortadaki tek düğmeye kontak kapalı iken basın, basılı iken elinizi çekmeden kontağı çevirip deneyin.

Isı sensörü dediğiniz hararet müşürü sanırım. Benim başıma gelen de o idi.
  • Tamam hocam çok teşekkürler.Deneyip bakayım.Akünün şarjı bitti.Şarj edip,deneyeceğim.
  • ateşleme bobinide olabilir gecen gun basıma geldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: mydonesse

ateşleme bobinide olabilir gecen gun basıma geldi

Sizin şikayet neydi hocam?
  • servise ya da tamirciye git, ateşleme bobinini değişsinler öyle deneyin çalışırsa ondandır. ama bunu yapmadan önce söyleyin deneyelim çalışırsa alacağım diye. yoksa çalışmazsa bile biz taktık parasını ver diyor çakallar
  • Benim araç seyir halinde stop etti 1 haftadır sanayide bulamadır arızayı

2006 renaul trafic

Önce kam mili sensör hatası veriyordu onu değiştirdim şimdi cihaza bağlıyorum hiç bir arıza kodu vermiyor

Enjektöre yakıt geliyor

Sigorta ve röleler sağlam

Basınç sübabı patlak değil

Akü sağlam marş basıyor ne yaptıksa çalışmıyor

Geriye bir sente ayarı kaldı ama araç seyir halinde Stop etti diş atlatmış ihtimali az

Kafayı sıyıracam

Rail basınç müşürü arızalı olsa gösterirmi pc de çoğu arızayı gösteriyor
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.