Şimdi Ara

Araç bakmaya gelicem diyip gelmeyenler !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
2.054
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Malum sitede audi a3 1.8t 2000 model aracım satılık ilanda.Açıklamada herşeyini dürüstçe yazdım.4-5 kez başıma gelen 'abi arabaya bakmaya gelicem' diyipte gelmeyenlerden gına geldi.Yani kapora istemiyoruz d,iye bu iyi niyetimizi suistimal etmek neden ? Abi son 30 bin tl var diyor gel kardeşim yaparız birşeyler diyorum sonra bir daha dönüş yok.Yahu arkadaş gelip bakmayacağın araç için 1 neden pazarlık yapıyorsun 2 neden gelmiyorsun ? Hadi gelmedin mesaj at abi arabaya bakmaya gelemeyeceğim diye.Sizce arayıp bakmaya gelicem diyenlere ne cevap vermeli ? Kapora isticem artık.

• Araci degerinden her zaman 2 3 bin fazlaya koyuyorum.Bakmaya gelirsede kapora vermezse baskasi gelecek aksama diyip hic pesine dusmuyorum. Telefondada arayanlara genelde pazarlik yapmam cunku gelincede pazarlik yapiyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende çok tilt oluyorum o duruma aynısı başıma geldi. ben geri aradım dedim gelmiceksen neden söylemdin. işim gücüm var ben size vakit ayırmak için kendi planlarımdan vazgeçiyorum falan dedim. abi hakkını helal et çekiyorlar sonra.

ardkşın dediği gibi telefonda fazla pazarlık yapmayın. telefonda son ne olur dedi. dedim 30500. neyse aracı baktırdık vs. hala pazarlk yapmaya çalıştı. açıkçası 30a verdim sonra. biraz acelem oldugu için sattım.
  • fikri değişmiştir.yüzlerce araba var pazarlık yaptı diye hepsine gelsinmi

• quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

fikri değişmiştir.yüzlerce araba var pazarlık yaptı diye hepsine gelsinmi

Bak kardeşim, arabaya bakıp hoşuna gitti ise zaten yüzlerce araçtan bulup beğenmiş, o yüzden aramıştır.Lafa bak 'pazarlık yaptı diye hepsine gelsinmi' Şakamısın ? Pazarlık yaptı ise zaten aracı almak istemiştir.Pazarlık yapılıp abi 30 bine ver diyip gelmemek bu işin adabına ters.Ayrıca yorumunda onlarla aynı kafada olduğunda belli...
  • Hiçbir şekilde telefonda pazarlık yapmayın.
    Araç burada gel kardeşim bak gör incele içine sinerse ciddiysen zaten pazarlık kendiliğinden gelir de.
    Aceleniz yoksa, ağırdan satın kendinizi. Alıcıyı kendisi bulur araç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheRummer

quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

fikri değişmiştir.yüzlerce araba var pazarlık yaptı diye hepsine gelsinmi

Bak kardeşim, arabaya bakıp hoşuna gitti ise zaten yüzlerce araçtan bulup beğenmiş, o yüzden aramıştır.Lafa bak 'pazarlık yaptı diye hepsine gelsinmi' Şakamısın ? Pazarlık yaptı ise zaten aracı almak istemiştir.Pazarlık yapılıp abi 30 bine ver diyip gelmemek bu işin adabına ters.Ayrıca yorumunda onlarla aynı kafada olduğunda belli...

yaparız biieyler deyince olmuyor işte.aynı şekilde sözler eden birine gitmiştim 1 kuruş bile düşmemiştizaman israfı net olmayan insanla uğraşılmaz.

• aynen telde pazarlik yapmayin.

• Telde pazarlık yapın, ancak araç başına gelince düşmeyin. Telefonda pazarlık yaptık bitti deyin :)
  • Al satçı değilim aldığım paraya geri satıyorum zaten hatta biraz aşağısına.telefonda pazarlık yapsam bile geldiğinde hayatta düşmem.Ama bu işin bir adabı var mesajımda o konuya değinmek istedim.yardımcı olmaya çalışıyoruz dürüstçe herşeyini yazıyoruz fakat ayıp ediyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -PoseidoN- -- 12 Şubat 2018; 14:4:24 >
  • Bende araç arıyorum telefondan olduğu müddetçe rahatsız etmemeye çalışıyorum insanları çok beğendiğim araç olursa ekstra bilgi alıyorum genelde mesaj atıyorum satıcılara

• Benim için gelmemesi mühim değil gelmeyeceğini söylememesi sorun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Alisilin07

Benim için gelmemesi mühim değil gelmeyeceğini söylememesi sorun.

Gelinmeyecekse kardeşim kusura bakma araca bakmaya gelemiyorum denilir olur biter.En kötü mesaj atılır.Ama bizim millet odun ve iyilik gerçekten yaramıyor.
  • Teybin marka modeli nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yagızalp

Teybin marka modeli nedir?

Markası Roadstar ama modelini bilmiyorum.Pahalı birşey değil.
  • Bu birazda bizim milletin bozulmasından kaynaklı. Şimdi insanlar hiç söz verdim gideyim diye bişey demiyolar. Gelemeyeceksen ara kardeşim sanki adam yiyolar. Valla ben araç değiştirecekken eğer nakite ihtiyacım yoksa sırf böyle şeylerle uğraşmamak için takas yapıyorum artık. Değerinin altına gidiyor biliyorum ama en azından uğraşmıyorum.

Bide telefonda o kadar pazarlık edip sırf daha ucuza almak için aracın şurasında bu varmış falan diyerek kötülemeler yok mu, ayar oluyorum.

• Haklısınız da.Kim niye size kapora versin ki?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: redbul_540

Haklısınız da.Kim niye size kapora versin ki?

Hocam alıcı aracı beğenir satıcı kapora isterki ilandan kaldırsın ve diğer müşterilere hayır çeksin.Özellikle şehir dışından gelenlerden kapora istenir çünki adam diğer müşterilere kaporası alındı denir.Bunu art niyet olarak kullanan o kadar çok kapora dolandırıcısı var ki sahibinden üzerinden başka insanların araçlarını satışa koyup para kaldıran çok var.Adam telefondan anlaşıyor kaporayı gönderiyor sonra puff telefonalrımı açmıyor diyor. :)
  • Şimdi telefonda pazarlığı ben de sevmiyorum fakat ben istanbuldayım araba maaştan şimdi mecburen telde pazarlık gerekiyor. Adama son fiyatını sorarım şu fiyat bana uyuyor size de uyuyorsa arabanıza bakmaya geleceğim diyorum sözleşiyoruz numaralarınızı kaydediyoruz. Gelemeyeceksem haber veriyorum. Saat sözleşip gelmemek büyük terbiyesizliktir. Bana yapılsa ben o adama arabamı satmam bir daha. Ölüm kalım olmuştur hastalık bişey o önemli değil.

Bazen de şunu yaparım adamla pazarlığı bitiririm telefonda bir araba daha var bakacağım önce ona bakacağın sonra eğer satmanın olursanız size döneceğim uygun mudur derim kapatırım. İnsan ilişkileri çok zor değil aslında birazcık daha düşünceli olsak.

• bana da haber vermeden gelenlerden gına geldi
    adam arayıp soruyor sonra tamam deyip kapatıyor
    3 saat sonra arıyor abi senin adrese geldim hani araba diyor

kardeşim sen bana geleceğini söylemedinki araba yatmıyor kullanıyorum sonuçta diyorum
    bu defa abi o zaman ne demeye ilana konum bilgisi koyuyorsun diyor
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.