Şimdi Ara

Araç bakmaya gelicem diyip gelmeyenler ! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
2.052
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TheRummer

quote:

Orijinalden alıntı: redbul_540

Haklısınız da.Kim niye size kapora versin ki?

Hocam alıcı aracı beğenir satıcı kapora isterki ilandan kaldırsın ve diğer müşterilere hayır çeksin.Özellikle şehir dışından gelenlerden kapora istenir çünki adam diğer müşterilere kaporası alındı denir.Bunu art niyet olarak kullanan o kadar çok kapora dolandırıcısı var ki sahibinden üzerinden başka insanların araçlarını satışa koyup para kaldıran çok var.Adam telefondan anlaşıyor kaporayı gönderiyor sonra puff telefonalrımı açmıyor diyor. :)

Ben kapora işlerini saçma buluyorum.

Almayı düşündüğüm aracın sahibini arar.Uygun bir vakitte bakmak istediğimi söylerim.Araca baktıktan sonrada olurunu konuşur notere gideriz.

Kapora felan bizde var yurt dışında böyle birşey görmedim ben.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Al satçı değilim aldığım paraya geri satıyorum zaten hatta biraz aşağısına.telefonda pazarlık yapsam bile geldiğinde hayatta düşmem.Ama bu işin bir adabı var mesajımda o konuya değinmek istedim.yardımcı olmaya çalışıyoruz dürüstçe herşeyini yazıyoruz fakat ayıp ediyorlar.

İlan: https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-sahibinden-a3-1.8t-527416131/detay

Hocam daha önce sanki bir konuda daha görmüştüm aracınızı, satamadınız mı bu kadar uzun süre aracı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: caspento

quote:

Al satçı değilim aldığım paraya geri satıyorum zaten hatta biraz aşağısına.telefonda pazarlık yapsam bile geldiğinde hayatta düşmem.Ama bu işin bir adabı var mesajımda o konuya değinmek istedim.yardımcı olmaya çalışıyoruz dürüstçe herşeyini yazıyoruz fakat ayıp ediyorlar.

İlan: https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-sahibinden-a3-1.8t-527416131/detay

Hocam daha önce sanki bir konuda daha görmüştüm aracınızı, satamadınız mı bu kadar uzun süre aracı ?

Hocam piyasası çok olan bir araç değil.Gel gelelim çoğu insanımız bilmiyor ama mükemmel bir araç gerek gidişi yol tutuşu kullanımı...Bazıları fiyat veriyor ama aldığım fiyatın 2 milyar altına neden vereyim.Şu an aldığım fiyata tekrar satıyorum yaptığım tüm masraflardan 1 kuruş eklemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -PoseidoN- -- 12 Şubat 2018; 13:0:51 >

• bu düşünceye göre 24 e aldığım 8000 lira masraf ettiğim 2000 model aracı da 32 den aşşağı satmamam lazımdı ama 30 a satınca kar etmiş oldum
    araç sorunsuz ve bakımlı olsa da piyasası yok egzantrik müşteriye hitap ediyor
  • quote:

quote:

quote:

Hocam piyasası çok olan bir araç değil.Gel gelelim çoğu insanımız bilmiyor ama mükemmel bir araç gerek gidişi yol tutuşu kullanımı...Bazıları fiyat veriyor ama aldığım fiyatın 2 milyar altına neden vereyim.Şu an aldığım fiyata tekrar satıyorum yaptığım tüm masraflardan 1 kuruş eklemedim.

kardeş 2000 model arabaya 30.000 koymuşsun,bence milletin aradığına dua et.

• quote:

Orijinalden alıntı: crow in cornfield

quote:

quote:

quote:

kardeş 2000 model arabaya 30.000 koymuşsun,bence milletin aradığına dua et.

Sahibinden sitesinde 2000 model 25 35 bandında araçları arat bak bakalım kıyasla, neler var...Sen ilk önce bir piyasaya bak ! Ayrıca konumuzu saptırma...Neymiş ararlarsa dua etcekmişim hayırdır kardeş sadaka mı istiyoruz adabını bil...!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -PoseidoN- -- 12 Şubat 2018; 14:0:12 >

• quote:

quote:

quote:

Hayırlısı olur inşallah, satmaya aceleniz yoksa piyasası olmayan araba önemli değil illa ki satılır zaten ama aniden satma düşüncesi oluşunca bu gibi araçlar yazık oluyor, umarım gönlünüzce olur.

• Ben ilan verdiğimde numara vermiyorum. İletişimde sadace mesaj yoluyla.

Ciddi olan zaten mesaj atıp numara istiyor sonrasındada arıyor.

Numara koymamak en güzeli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mantıklı aslında...

@bbrsgn
  • Daha görmediği araca pazarlık yapmak veya kapora göndermek de ayrı bir ironi. Belki araçta benim dikkat etmediğim bir şey var ve senin içine sinmeyecek, belki benim aracımın modeli aslında sana uygun değil nereden biliyorsun ki?

Öyle bir shopluyorlar öyle bir şekilli çekiyorlar ki en boş araç bile süper görünüyor. Aynı şekilde ben de araç alacak olsam hiç fiyata girmeden gelelim bir görelim diyorum. Kimseyi kasmaya gerek yok.
  • bbrsgn kullanıcısına yanıt
    araç bakarken site üzerinden mesaj göndermeye kapalı olanlarla muhatap olmuyorum zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeyKalDa

araç bakarken site üzerinden mesaj göndermeye kapalı olanlarla muhatap olmuyorum zaten

Aynen öyle. Örneğin aracı beğendim ve pazarlık yapılma aşamasında olması için illa birkaç soru sormamız gerekiyor. Hasar kaydı, servis bakımlımı, muayene, tekerlerin durumu vs.

Bunları öğrendikten sonra değerlendirmeye alırım.

Hepsini yazan edene sözüm yok tabi.

• Araç alırken veya satarken Telefonda pazarlık yapmayı bende sevmiyorum ama il dışı mecbur oluyor birazda.

• Bakmaya gelmeyenler iyi, aracı getir bakayim diyen var

• He diyip kapattığım durumdur. Gerçekten gelecek kişi zaten ona göre konuşuyor, yer tarifi istiyor. konum istiyor. Lütfen satma diyor vs.

Kapora istemem etmem, prensibim değil. Açıkçası aracın başına gelen kişiyi ciddiye alırım. Telefonda gelecem deyip arabayı bağlama gibi bir lüks yok.
  • Hafta sonu ankara'da pazara götüreceğim...Ankara'da araç pazarı nerede hangi gün ve fiyat ne kadar bilen arkadaş yazar ise sevinirim.
  • Ben şahsen gelicem dediysem ve gitmiyorsam adam bekler eder diye arayıp kusura bakmayın gelemiyorum diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alp_Tigin -- 16 Şubat 2018; 5:19:32 >
  • Böyle bozuk piyasa ve alış satış bilmeyen insanlar yüzünden araç satıp araç alacaklar bayiye bırakıyor aracını.
    Su gibi araçlar değerinin altında heba olup gidiyor bayide...Aradaki parayı da bayi yiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eminkeskin -- 15 Şubat 2018; 22:3:52 >
  • Araba satarken parayı alıncaya kadar ümitlenmeyin. Arabayı baktırmak için boş vaktiniz olsun. Biraz sabır işidir.

Gelelim sizin gibi piyasası dar alan,ilan sayısı net bir fiyat belirlemeye zor imkan veren araçlara. Bu tür araçların piyasa fiyatı alacak kişilerin beklenti fiyatı ile oluşur. Nasıl ki siz sitedeki eş değer araçların fiyatına bakarak fiyat belirliyorsunuz aynı mantık. Sizin X liraya almış olmanız çok birşey ifade etmez, belki siz pahalı aldınız.

Kısacası araç için pazarlık yapılan rakamlara göre bir satış fiyatı belirlerseniz çok daha hızlı satarsınız. Örneğin birçok kişi pazarlık ile aracı 27-28 bin teklif ediyorsa bilin ki şu anda potansiyel alıcılar bu parayı verecek. Ama yok ben illa X liraya aldım X liradan bir kuruş aşağı satmayacağım derseniz Allah sabır versin derim.

• Aynısı geçen hafta başıma geldi

Aracı ilana koydum çok yakın yerden birisi aradı yarın gelicem lütfen beklet aracı dedi

Bütün gün bekledim gelmedi 3 kere aradım açmadı

Aracı ertesi gün başkasına sattım

Bir ertesi gün aradı dedim geçmiş olsun fiyatı da uygundu aracın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.