Şimdi Ara

Arabayla ilk kazam:( (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
0
Favori
3.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Gecmış olsun hocam halletmıssınız sanırım. Paint yeteneğinize hayran kaldım bu arada
  • Kusur kımın cıktı dostum..?Benım kanaatım suc turkıye kanunlarına gore sende.
    Serıt ıhlalınden dolayı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qwertydevil. -- 16 Ocak 2014; 15:09:46 >
  • codemaster42 kullanıcısına yanıt
    Hallettik sayılır sağol hocam. Photoshop Solidworks biliyorum ama bilgisayarda kroki çizmek başa belaymış onu anladım:)

@codemaster42
    Tutanak tutmadığımız için tam belli değil ama konuşmalarımıza göre yarı yarıya suçlu olduğumuzu kabul ettik. Ben orada kesinlikle şerit ihlali yapmıyorum, iki araç yan yana dört şeritli yola çıkıyoruz ve ben soldan ikinci şeritteyim sağımda teyzenin aracı var onun sağından da arabalar geçip yoluna devam ediyordu.

Şunu da belirteyim eğer aracımda kamera olmasaydı teyze suçunu asla kabul etmeyecekti. öyle bir kroki çizmiş ki akıllara ziyan. videoyu kendisine de izlettim eşine de izlettim çok caydırıcı oldu. kesinlikle araç içi kamera kullanın arkadaşlar, kaza sonrası da kamerayı elinize alıp detaylı çekim yapın. benim kamera nokia telefondan bozma bu arada:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Caslantas -- 16 Ocak 2014; 15:20:52 >
  • Geçmiş olsun.
  • KAğıt üzerinde siz suçlu gibi gözükseniz de o hanımefendinin sağa dönüş işaretinin altında işi ne? İkiniz de suçu paylaşırsınız bu durumda.
    Normalde 2 erkek karşılaşsa öndeki sinyal vermeyip diğerinin önüne kırdığı için arkadan gelen küfredip kornaya asılırdı. Öndeki de ne yaptığının farkında olup kusura bakma işareti yapar ve yollarına devam ederlerdi. Ancak yeşili görünce otomatik arabasının gazına asılmış ve biraz otomatiğin de dezavantajıyla fren refleksi gösterememiş. Geçmiş olsun.
  • http://www.mapfregenelsigorta.com/belgeler/KTT_Kaza_Senaryolari.pdf

http://www.tramer.org.tr/app/senaryo/

sizde şerit hilali odluğunu düşünürsek (madde 34'e benzer durum) bence %50 gelir... beklemedeyiz, hadi hayırlısı.
  • Her şey sizin lehinize yönelikse, videoyu hiç karıştırmayın derim. Ayrıca, her zaman için arkadan çarpan suçludur, karşı tarafında dikkat etmesi gerekirdi.
  • Arkadaşlar yine aramaya başladılar size son olarak birşey sormak istiyorum. Vicdanen rahatsız olacağım hiçbirşeyi yapmak istemiyorum ama iyi niyetim suistimal ediliyor gibi bir his var içimde. Karşı araçtaki hasar sadece iki çizik ve avuç içi kadar çökükten ibaret:

Arabayla ilk kazam:(

Sizce bu ciddi bir hasar mıdır? Aracın ilk kazası da değilmiş.

Resimdeki hasarı da kasko hiçbir ücret almadan mini onarım kapsamında yapıyor. Bu çizikleri kaskoda ücretsiz yaptırmak varken benden videoyu istemesi tutanak tutalım demesi vs. nedir? Bu tavırlarından rahatsız oluyorum. Maksat üzüm yemek değil bağcıyı dövmek gibi geliyor. Karşı tarafa elimden geldiği kadar yardımcı oluyorum ama işin cılkı çıktı sanki. Fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim.

@Stand Alone

@etkinus

@caldexter

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Caslantas -- 16 Ocak 2014; 22:20:23 >

• Dün benzer bir kaza da hemen yanımda oldu. Adam işlek bir cadde de u dönüşü yapmak istedi. Yapamadı, geri çıkarken arkadan gelen araca aynı noktadan çarptı. Halbuki dönüş için en fazla 50 metre daha gitmesi yeterli olacaktı.

Geçmiş olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdullah345

Arkadaşlar yine aramaya başladılar size son olarak birşey sormak istiyorum. Vicdanen rahatsız olacağım hiçbirşeyi yapmak istemiyorum ama iyi niyetim suistimal ediliyor gibi bir his var içimde. Karşı araçtaki hasar sadece iki çizik ve avuç içi kadar çökükten ibaret:

Arabayla ilk kazam:(

Sizce bu ciddi bir hasar mıdır? Aracın ilk kazası da değilmiş.

Resimdeki hasarı da kasko hiçbir ücret almadan mini onarım kapsamında yapıyor. Bu çizikleri kaskoda ücretsiz yaptırmak varken benden videoyu istemesi tutanak tutalım demesi vs. nedir? Bu tavırlarından rahatsız oluyorum. Maksat üzüm yemek değil bağcıyı dövmek gibi geliyor. Karşı tarafa elimden geldiği kadar yardımcı oluyorum ama işin cılkı çıktı sanki. Fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim.

@Stand Alone

@etkinus

@caldexter

Tutanak tutmak en tabii hakkıdır. Bu sizin lehinizede, aleyhinizede olsa bunu yapmaktan kaçınmanız size zarar verir. Araç sahibininde aracını istediği yerde onarımını yaptırması en doğal hakkıdır. Mini onarım kapsamında yapılan işlemler oldukça kalitesiz ve işçiliği oldukça düşük yapılan işlemlerdir. Karşı taraf bunun farkında ;) Ve tongaya düşmek istemiyor doğal olarak.

• ciddi bi hasar değil, tampon olduğu gibi duruyo, farda cizik bile yok.
    kullananın bayan olduğunu düşünürsek ilk kazası olmaması normal :D muhtemelen sizin kazada da "eyvah önümde araba var napacam şimdi ben" derken gelip size çarptı :d
  • Son durum şu: Videoyu mail ile yollayıp teyzenin kusurlu olduğunu, en iyi ihtimalle kusuru yüzde elli paylaşacağımızı, bu durumda da hasarın yarısını benim sigortamın ödemesine karşılık yarısını kendi cebinden ödemesi gerekeceğini izah ettim. ondan sonra geri dönüş yapmadılar. artık trafikte çok daha dikkatli olacağım sanıyorum. bütün yorum ve bilgilendirmeler için teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.