Şimdi Ara

ARABAYA TABLET BAĞLAMAK (NAVIGASYON-MUZIK-FILM-KLIP AMACIYLA)(TESLA-CARPLAY) (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
948
Cevap
112
Favori
220.838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    yok orta konsolu bozmak istemiyorum ortadaki saati seviyorum yoksa çoktan takardım bundan.
  • yok orta konsolu bozmak istemiyorum , seviyorum orj devir saatini yoksa çoktan takardım bundan.
  • Arkadaşlar merhaba,

Aracım 2004 vectra c kasa. Tablet uygulamasını bendw düşünüyorum ama bazı sorulara cevap bulamadım.

1- Aracımın orjinal teybin de aux yada başka bir giriş bulunmuyor, orjinal teybi sökmeden tableti nasıl bağlayabilirim?
    2- Tableti oto teybini söküp gömülü yapmak istiyorum, eğer orjinal teybi sökersem tableti nasıl montajlayabilirim?
    3- Direksiyonda ki fonksiyon tuşlarını nasıl kullanabilirim?

Cevap ve yardımlarınızı bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar aracıma (Renault Fluence) ön göğüsün eğimli olması nedeniyle vantuzla cama bir tablet bağladım. Fakat uzun yol denememde navigasyon açık ve bluetooth üzerinden araçtan müzik açık olacak şekilde antalyadan ankaraya gelmek üzereyken şarjın azalması nedeniyle araç şarj kablosunu taktım fakat tablet "pil ısısı çok yüksek şarj yapılamıyor" uyarısı verdi. Böyle bir sorunla karşılaşan varmı. Ve 7 inç lik lenovo a7-30 u aracın havalandırma kanallarına bağlantı için önereceğiniz aparat ve bu aparatla kullananların deneyimi nedir. yardımcı olursanız çok sevinirim
  • Vay arkadaş.. Tam da uyumam gerekirken neden böyle konular beni bulur ve uykusuz kalırım anlamam :) Benim de ufak bir çalışmam oldu, Paylaşmak istedim. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun...

ARABAYA TABLET BAĞLAMAK  (NAVIGASYON-MUZIK-FILM-KLIP AMACIYLA)(TESLA-CARPLAY)
  • Elinize sağlık.

• quote:

Orijinalden alıntı: ankerh

arkadaşlar aracıma (Renault Fluence) ön göğüsün eğimli olması nedeniyle vantuzla cama bir tablet bağladım. Fakat uzun yol denememde navigasyon açık ve bluetooth üzerinden araçtan müzik açık olacak şekilde antalyadan ankaraya gelmek üzereyken şarjın azalması nedeniyle araç şarj kablosunu taktım fakat tablet "pil ısısı çok yüksek şarj yapılamıyor" uyarısı verdi. Böyle bir sorunla karşılaşan varmı. Ve 7 inç lik lenovo a7-30 u aracın havalandırma kanallarına bağlantı için önereceğiniz aparat ve bu aparatla kullananların deneyimi nedir. yardımcı olursanız çok sevinirim

İlk taktığım tableti (galaxy tab4) iki sene boyunca aracın içeriainde şarj ettim. Tablet sürekli arabada duruyordu neredeyse. Araç kontağı açtığında şarja geçiyor kapattığında şarj kesiliyordu. Gün içerisinde tablet Antalya sıcağında bir de şarj devreye girip çıktıkça pil ömrünü hızlı birşekilde tüketti malesef.

Bunu önlemek için tableti hafta bir ya da üçdört günde bir evde şarjını tamamen bitirip full şarj ediyordum.

Şimdiki tabletim ise galaxy tab s olduğu için ve şarjı da çok iyi olduğu için herakşam eve çıkarıyorum iki üç güne bir şarjını komple bitirip yeniden fullüyorum. Arabada neredeyse hiç şarj etmiyorum anca uzun yolda falan ediyorum.

Sıcak havalarda şarj etmeye çalıştığınızda tablet kendisini korumak için şarjı kesiyor. Bence güneşe direk maruz kalmayan biryere tabletinizi koyup aşırı sıcaklarda da kullanmamaya ya da şarj etmemeye çalışın..

• Birşey soracam internetsiz navigasyon kullanmak mümkün mü tabletlerde ?
    Mesela Samsung T113 ?
    İnternet gerektirmeyen bir nav. programı yükleyip internetsiz kullanabilir miyim ?
  • oqi kullanıcısına yanıt
    Sadece GPS ile çalışan programlar var diye biliyorum. İnternetsiz. Araştırmak lazım
    Kullanırsın elbette t230 ve cep telefonlarımda şimdiye kadar hep İGO navigasyon kullandım...
    Yeterki tablette gps alıcısı olsun
    Genelde samsung tabletlerde zaten oluyor ama diğer tabletleri iyi araştırın derim...
    Gps siz tablet aracda hiçbir işe yaramaz...

• Bende bu hataları alınca çift bandla sabitlediğim tabletimi şimdi misket ti mıknatısla istediğim zaman çıkarıyorum.Geçenlerde çok sıcaklı bir ibare ile bende karşılaştım...
    Malum makrodroid ile şarj olunca için komutlar vermiştim.şarjı kestığı için bu komutlar sapıtmaya başladı.anladım ki bataryalı olan cihazlar araçda biraz riskli...
    Sonucda daha temmuz ağustos sıcağına gelmedik.Allah muhafaza bu sıcaklarda daha kötü şeylerde olabilir...

• bayÇINAR çok teşekkür ederim bilgi için bende aynen senin yazdığın gibi mıknatıslı tutacaklarla tutturup kullanacağım. Yalnız dediğiniz sıcaklık olayı aklıma hiç gelmemişti... Benim cihazı koyacağım yerin arkası kapalı güneşi sadece üst köşeden alabilir o da ısınmayı aşırı etkilemez diye düşünüyorum ama gerçekten düşünülmesi gereken bir durum olmazsa klima peteklerinin önüne monte etsem baktım çok uzun kullanmam gerekiyor arada bir soğuk üfletsem yetmez mi ne dersiniz nasıl aşarım bu sorunu ?
  • arkadaşlar e87 aracıma hem navigasyon hemde müzik için bir sistem takmak istiyorum
    tablet veya arabayla bütünleşik bir sistem olabilir
    varmıdır bildiğiniz bir ürün
    birde geridönüş kamerası da olursa süper olur

ARABAYA TABLET BAĞLAMAK  (NAVIGASYON-MUZIK-FILM-KLIP AMACIYLA)(TESLA-CARPLAY)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheMuyu -- 25 Mayıs 2016; 16:05:39 >
    Yazın bende torpidod Tutup denicem bakalım yine ısı ikazı verecek mi?
    Camda old sürece verir gibime geliyor.
    Çünkü yazın araç içide iyi ısınıyor...

Bence macera arama hocam torpidoya at kalsın...
    Söküp takmak 1dk bile almıyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: bayÇINAR

Yazın bende torpidod Tutup denicem bakalım yine ısı ikazı verecek mi?
    Camda old sürece verir gibime geliyor.
    Çünkü yazın araç içide iyi ısınıyor...

Bence macera arama hocam torpidoya at kalsın...
    Söküp takmak 1dk bile almıyor...

Tabi tabi camda tableti bırakmam zaten bi tablet için cam kırar bizim angutlar. Zaten cama da takmayacam konsolda uygun bir yer bulurum.
    Samsung Tab 4 mü alsam daha uygun bir şey mi baksam. Şu dönemde araba için alınacak en ideal tab hangisi sizce ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oqi -- 26 Mayıs 2016; 8:08:51 >
  • Benim aracım fluence ilk önce navigasyon önüne oturtup sabit tutmak istiyordum bu açıdan 7 inch tabletlere baktım ve tab 4 t 230 serisini aldım...

Sonra bir kaç defa batarya ısısı ile sıkıntı yaratıp şarjı kesince başka alternatifler düşündüm ve mıknatıslı misket tipi 230 derece dönen tutamaçlardan aldım iki tane...

Bu arada sıcaklık ikazı verdiğinde klimada açsanız ısınan pili saoğutmanız bir hayli zaman alıyor...

Tablete gelecek olursak t230 serisi 7 incler arasında alınabikecek en iyi serikerden...4 işlemci 1.5gb ram batarya iyi ekran görüntüsü güzel.Gps var sd kart desteği var...
    Eksi yönü ise OTG desteğinin olması...
    Yurt dışından Y OTG aldım belki bir ihtimal çalışır.
    Çalışırsa sd karta film klip atma derdinden kurtulurum artık usb üzerinden hallederim diye düşünüyorum...

Bu mesaja eklenen görseller:

ARABAYA TABLET BAĞLAMAK  (NAVIGASYON-MUZIK-FILM-KLIP AMACIYLA)(TESLA-CARPLAY) ARABAYA TABLET BAĞLAMAK  (NAVIGASYON-MUZIK-FILM-KLIP AMACIYLA)(TESLA-CARPLAY) ARABAYA TABLET BAĞLAMAK  (NAVIGASYON-MUZIK-FILM-KLIP AMACIYLA)(TESLA-CARPLAY)

• bayÇINAR dostum sağol valla ya allah razı olsun daha ne diyim sana.

Bende senin ilk uyguladığın yöntem olan navigasyonun önüne koymayı planlıyordum ama sıcaklık uyarısı alırsın diyorsun o zaman direkt sildim kafamdan...
    2. olarak kırmızı şerit yaptığın yer varya kapıları kilitleme tuşunun hemen altındaki bölüm oraya 2 tane mıknatıslı ile takarım diyorum ama orda da ısınma sorunu olur ya allah allahhh bunca millet nasıl takıyor acaba :)

Ben bi tane tablet bulup önce yer tespiti yapiyim en iyisi senin arabada orjinal navigasyon bile var o bende olsa hiç uğraşmam valla :) Bendeki sadece küçük ekran :)

Bu arada bende Tab 4 alayım o zaman çok sağol tekrar herşey için...
  • Ben o misketleri oraya neden koydum dersen...
    4lülerin kırmızı düğme oranın üzerinde hafif meğil var fark ettiysen...
    Yani hem mıknatıs tutarken tabletin alt kısmıda oraya oturmuş oluyor...
    Umarım anlatabilmişimdir...
    Hocam o ekran bi işe yaramıyor ki sadece navigasyon var oda kumanda ike kullanıyosun...
    Ben 2. El aldım bu aravı alan adam bu ekrana 2000 küsür lira para verdi sene 2011 de ne diyeyim para var huzur var diyelim...

Senin oraya da olan ekranlar var onuda söyleyeyim bilgin yoksa 900-2000 tl arası satışı var...
    Fluence multimedya falan diye aratırsan çıkar...
    Saat olan yer sökülüp direk ekranlı teyp takılıyor...
    İstersen ondanda yaptırabilirsin ama onunda kalitelisini taktırman lazım ucuzları bi b... Yaramaz çünkü
    @oqi

• Kesme biçme hiç bişey olmadan ekranlı multimedyaşar oturuyor oraya...
    Benim orjınalde navigasyon olduğu için, teyb bağlantı soketleri olmadı...
    Ama seninki gibi saatli ekranlara cuk diye oturuyor ve herbir sokette uyuyor...
    Sadece ekstra 100 tl taktırma parası verirsin.
    Eğer satan yerle konusursan taktırma parası bile vermezsin
    @oqi

• @bayÇINAR dostum gittim görüştüm navimexinden tut hepsine baktım android olanlara vs güzel gibi ama daha pahalı baktıklarım 1400 civarıydı ben tablet işini 500 e bitiriyorum. Fm radyosu tam verimli olmuyormuş onların bide çok şikayetler okudum forumlarda 1400 verip sinir hastası olmiyim tableti sevmezsem söker satarım 500 veririm 300 e satar lanet olsun derim diye düşündüm ne diyosun tableti kullanan sensin bırak ver 1400 ü tabletten dahamı iyi olur diyosun ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.