Şimdi Ara

ARABANIN TEKERİNİN YANAĞINI KALDIRIMA VURMAK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
548
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar öncelikle forum da yeniyim, gece babamın arabasıyla şehir içinde seyahat ediyordum araba skoda octavia 2012 elegance modeli, hava yağmurlu ve ıslaktı yol ayrımına geldim biraz hızlıydım yavaşlamam yerine gaza bastım sola dönerken yaklaşık hızım 40-50 arasındaydı birden esp girdi devreye ben frene bastım ve araç burundan kayarak sağ tekerin yanağı sürterek çarptı ve direk devam ettim yola, araba da titreme, ses işte efendime söyliyim sağa kayma gibi problemler yok gayet normal, şimdi babamın haberi yok ve sorun çıkarabilir mi sizce ne yapmalıyım, lastiğin fotoğrafını da koyuyorum o iz bende mi oldu bilmiyorum. Şimdiden teşekkür ediyorum

Edit:sağ ön teker

ARABANIN TEKERİNİN YANAĞINI KALDIRIMA VURMAK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mertankan -- 9 Aralık 2019; 2:20:46 >

• Ben ortada bir sorun göremiyorum
  • Ehliyetin var mı..
  • bir lastikçiye gösterin buradan bir şey söylemek doğru olmaz
    lastik yanakları zayıftır oradan alınan darbe büyük zarar verebilir lastiğe

arabayı babamın haberi yokken kaçırdım deseydin daha doğru olurdu :)

geçmiş olsun fazla büyütecek bir konu değil ama ucuz kurtulmuşsunuz çok daha kötü sonuçları olabilirdi
  • Gökhan G. kullanıcısına yanıt
    Evet ehliyetim var 2 yıllık stajyerlik yeni bitti
  • C.CEMİL kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim yorumunuz için :) yok arabayı kaçırmadım tabiki yaşımın gereği (21) henüz tecrübe ve bilgilerim az olduğundan dolayı acemiliğime veya dikkatsizliğimle oluştu bu olay, sadece ne gibi sorunlar doğar merak ettim
  • O izden birşey olmaz ama daha kötü olan lastikte artık çatlamalar başlamış. Yüksek hız veya araç yüklü haldeyken bu lastiklerin infilak etme ihtimali var ve öyle bir durumda kaza riski var veya araca hasar verme riski var ona göre dikkatli kullan derim.
  • sarkihalindekal kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz doğrudur hocam tavsiyeniz için teşekkür ederim :)
  • hafif ve yavas vurmalardan genellikle bir sey olmuyor. ben cok vurdum 5 km hizla falan :). kisin buzdan anlayamiyordum bazen kaldirim nerede vurarak anliyordum . guvenlik icin lastikciye gosterin derim ben de.
  • Kelise kullanıcısına yanıt
    Görüşünüz ve tavsiyeniz için teşekkür ederim :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.