Şimdi Ara

Araba mı? Kur Korumalı mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
3.125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese merhabalar. Elimde sıfır aldığım 2011 Astra H 1.3Cdti Otomatik aracım var 176.000km de. Aracım yaklaşık 200 ün biraz üzerinde ediyor. Elime 300bin civarı para geçti. Sizce bu para ile yıllardır hedefim hayalim olan F30 mu alayım 2014-2015 70-80km altında. Yoksa Kur korumalıya mı yatırayım. Astra adeta tofaş gibi. Zaten Opel elektronik dükkanım var bakımlarını kendim yapıyorum tamiratını kendim yapıyorum. Yakıtı parçası mtv si kaskosu ucuz. Ancak bi yandan da elime para geçince dürtüklendim.

• Hocam nihai karar sizin ancak o da 4 teker 1 motor bu da.. 1 avuç civataya o kadar para vermenize gerek yok, zaten opel in de ilk sahibiymişsiniz bildiğiniz araba, dizel ve mtv si en düşük seviyede..

En azından seçim olana kadar dövizde nakit olarak tutmaniz daha mantıklı çünkü ne olacağını kestirebilmek zor.. Ayrıca gündem de bir savaşta var, yani ucu bize dokunursa nakit her zaman nakittir..
  • al f30u geç derim o da durduğu yerde kar ediyor zaten

• Burasi otomobil forumu olduguicin al bmw yi gec demeliyim. Yoksa 500 bine az kredi cek guzel bir ev al demem lazimdi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Araba altından bile fazla kazandırır.

• şöförlüğün iyi mi? F30 bmw'yi alıp yanlayım gazlayım dersin, sonra Allah korusun kötü bir kaza yaparsın, pişman olursun.

• Türkiye'de değil de bir Avrupa Birliği üyesi ülkede yaşıyor olsaydınız. Hiç bir şekilde düşünmeyin gidin alın derdim fakat 500.000 TL aldığınız bir otomobil belki yarın 600.000 TL edecek fakat ertesi günü pişman oldum aynı arabadan almak istiyorum dediğiniz zaman elinizdeki paraya tekrar aynı otomobili alamayacaksınız.
    TL her saniye değer kaybediyor bu nedenle şu piyasa ortamında dolar karşısında değer kaybeden herhangi bir şeye yatırım yapmak hiç akıllıca değil.
    Bugün dövize müdahale etmeyi bıraktıkları an Türk Lirasının değer kaybı çok ciddi boyutlara ulaşacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi son_samuray -- 17 Mart 2022; 22:14:34 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Hocam nihai karar sizin ancak o da 4 teker 1 motor bu da.. 1 avuç civataya o kadar para vermenize gerek yok, zaten opel in de ilk sahibiymişsiniz bildiğiniz araba, dizel ve mtv si en düşük seviyede..

En azından seçim olana kadar dövizde nakit olarak tutmaniz daha mantıklı çünkü ne olacağını kestirebilmek zor.. Ayrıca gündem de bir savaşta var, yani ucu bize dokunursa nakit her zaman nakittir..

• Anladım tavsiyeler için sağ olun. İyice düşünüp bunları da değerlendirip bir karara varacağım artık. Şoförlüğüm fena değildir ama zaten yarım milyondan fazla para verdiğim araçla yanlayamam heralde içim gider.

• Yerinizde olsam bmw değil daha yeni model düşük km temiz bir araç alırım. Kalan parayı da dövize yatırırım

• Böyle ekonomik zamanların kazananı gayrimenkule yatıranlar oluyor

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Olabildiğince fazla miktarda konut kredisi çekip ev alın. Hem evi kiraya verirsiniz pasif geliriniz olur, hem ev enflasyona karşı sizi korur, hemde TL değer kaybettiği için krediniz 2-3 yıl içinde erimiş olur. Kalan nakit paranızlada fiziki döviz ve altın alın.

• ev aldın kar edersin araba masraf ama milyon paran varken çeyreği kadar eden arabaya binersin. evi de mezara götüremezsin ki!

al arabanı bin gez. ben de seviyorum f30, aracımı satsam alırım kısmetse. çok yakacak, bana ayda minimum ekstradan bin lira masraf açacak ama o masrafı ödeyecek param varken sorun olmayacak. daha çok param olsa yeni kasa alırdım.

• Tüm dünyada ve Türkiye'de enflasyon pik noktaya geldi.

ABD faiz arttırmaya başladı.

Biz arttırmadık ama ABD ile ortak noktamız negatif reel faizde olmamız. Tüm dünya ülkeleri de negatif reelde.

Bu durum bir 3-5 sene daha böyle gitmez diye düşünüyorum.

2018 den beri her şeyin fiyatı artıyor.

Hiç bir piyasa sonsuza denk yukarı gitmez.

Ben seçim kararı ve seçimi görmeden nakitten çıkmamaya karar verdim. Hatta seçimin adı anıldığı anda da TL ye döneceğim. Kurlarda da düşüş olacağını düşünüyorum.

Bu benim kendi düşüncemdir. Yatırım tavsiyesi değildir.

• BiletlerBiletxD kullanıcısına yanıt

İstanbul için diyorum , hepsi bir depremde yerle bir olursa ne olacak  

• Binecek araç varsa vadeli daha mantıklı geldi bana.

F30 yürütme maliyetiyle beraber gelecek bunu da hesaba katın.

• Tl nin Tl karşısında bile zarar ettiği bir dönemde kur koruması vs pek mantıklı değil.

Bundan 4-5 ay önce 330 bine aldığım eve şuanda 430 bin tl ye alıcısı mevcut.

3 ay önce 124 bine aldığım aracım bu gün itibar ile ortalama fiyatı 155 bin tl ediyor.

Benim fikrim para Tl de durmasında ne de durursa dursun.

• ZETEC SE kullanıcısına yanıt

geçen hafta 1 milyon 200 bine aldığım evi içinde oturan çıkana kadar emlakçı 1 milyon 800 binden satışa koyarız, satılırsa sen de kazanırsın ben de kazanırım, satılmazsa içindeki çıkınca kiraya da veririz alan olursa satarız da dedi

• F30 alirsan mutlu olursun önemli olanda bu değil mi zaten...nasıl olsa ölmecegızmi kur korumaliya yatirsan ne olur ev alsan ne olur herkesin serveti ömrü kadardır dostlar unutmayın...

• mahmut_emmi kullanıcısına yanıt

kasko?

• yarı kkm yarı altın diyorum. kkm gibi beleş opsiyon kullanılmaz mı ya.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.