Şimdi Ara

Araba Bakmaktan Bıktım Bu İş Takıntı Olmaya Başladı!!!! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
153
Cevap
2
Favori
6.374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hard_hacker

quote:

Orijinalden alıntı: time is up

insanoglu doyumsuz oluyor, bende dahil bircok kisi boyle

2OO6 passat highline, 2012 320d bmw var, bende hemen hemen hergun bakiyorum ilanlara, form'a alacagimdan degil...

Ama halime herzaman sukur ederim

BMW yeni kasamı :)

E90 sport plus (Mpaket)

Arabalarimdan sıkılmadim acikcasi, ikiside dolu
    ama insanoglunun gozu hep 'ötekinde' hep daha iyisi, guzeli olsun diyor

ama bunun sonu yok maalesef

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: orgozgur

Aynen bende senin durumundayım fakat ben aracımdan memnunum.Sadece bu benim hobim oldu günün 4 saatini nette geçiriyorum xd

xd nedir forumdaşım?

• tedavi olacaksınız başka çaresi yok.
  • Bir ben değilmişim demek ki... Deli mi yok memlekette....
  • quote:

Orijinalden alıntı: RaptorFX

Bir ben değilmişim demek ki... Deli mi yok memlekette....

mıllet araba almak ıcın toplu alım baslıkları acıyor bızde psikologdan ındırım almak ıcın bı baslık açalım en guzelı:)
  • bence ne istediğini tam olarak bulabilirsen birde araç sahibi olamayanlara bakarsan sorun kalmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atmosferik 8000rpm -- 5 Kasım 2012; 20:13:39 >
  • demek ki kararınızı tam vermeden alıyorsunuz araçlarınızı.
  • Hocam aynı bende o durumdayım nolcak halimiz
  • quote:

Gunun buyuk zamanını bu forumda gecırıyorum yıne zamanımı buyuk kısmında arabalarla ılgılı vıdeo ızleyıp her arac markasının sıtesıne gırıp fıyat teknık ozellık donanım bakıyorum.
    2010 model golfum var daha aracın kredısı bıtmedı bı ıkı ay kendımı sıkıp kredıyı kapayıp arabayı değişmeyi düşünüyorum.
    Kendımı genel olarak degerlendırdıgımde bu durumun cokta saglıklı olmadıgını dusunuyorum bı ınsan zamanının buyuk bı bolumunu net basında araba bakarak nıye gecırıkı ve daha yırmı kusurbın km olan arabasını nıye degısırkı? Sadece ben boyle değilim bır çok kişi aynı durumda bunu ıkıncı elde satılan aracların model ve km den anlaya bılıyorum.Sanırım bu takıntı halıne gelmıs bı durum olay ıhtıyactan gereksınımden cıkmıs farklı boyutlara yonelmıs durumda
    Forumdada aynı durumda olanlar varmı? ve bızım tedavımız ne çıldırdıkmı naaptık?

Bende aynıyim diyip...klibimize geçelim

• Mesela sıfır km bir araç alan kişi aslında daha fazla değer kaybetmesini eskimesini istemediğinden erkenden değiştirmek istiyor..
    Bunun yanında gönlü diğer araçlarda olmuyorda değil tabi.. En güzeli temiz ikinci el uygun fiyata gönlünüzdeki aracı almak kullanmak.
    En azından sıfır alınan araç kadar değer kaybetmez önemli bir gelişme olmadıkça.. Bıkınca hemen hemen aynı değerlerde satılır.

Şöyle birşeyde var tabi.. Eğer satın aldığınız araç güçlüyse çoğu araca toz yutturuyorsa.. Örneğin Honda Civic Vtec..
    İnsan hiç değiştirmek istemeyebiliyor.. Aracına bir nevi aşık oluyor.
  • Düşün ben Jetta'dan indim, Uno'ya biniyorum şu an. Olsun buna da şükür diyorum. Jetta'nın parasına dükkan devir aldık, bir nevi yardımcı oldu yani. Şimdi bir kaç ay sonra yine Jetta almayı düşünüyorum. Fiyatlar çok uçuk. 2009 modeli 31-32 bin, 2010 modeli 37-38 yaman çelişki. Aradaki fark kolçak ve otomatik klima
  • quote:

Orijinalden alıntı: automovil

quote:

Gunun buyuk zamanını bu forumda gecırıyorum yıne zamanımı buyuk kısmında arabalarla ılgılı vıdeo ızleyıp her arac markasının sıtesıne gırıp fıyat teknık ozellık donanım bakıyorum.
    2010 model golfum var daha aracın kredısı bıtmedı bı ıkı ay kendımı sıkıp kredıyı kapayıp arabayı değişmeyi düşünüyorum.
    Kendımı genel olarak degerlendırdıgımde bu durumun cokta saglıklı olmadıgını dusunuyorum bı ınsan zamanının buyuk bı bolumunu net basında araba bakarak nıye gecırıkı ve daha yırmı kusurbın km olan arabasını nıye degısırkı? Sadece ben boyle değilim bır çok kişi aynı durumda bunu ıkıncı elde satılan aracların model ve km den anlaya bılıyorum.Sanırım bu takıntı halıne gelmıs bı durum olay ıhtıyactan gereksınımden cıkmıs farklı boyutlara yonelmıs durumda
    Forumdada aynı durumda olanlar varmı? ve bızım tedavımız ne çıldırdıkmı naaptık?

Bende aynıyim diyip...klibimize geçelim

bu grup tutar

• Arabalarımızı araç olarak kullanmaktan çıkarıp kendimize amaç edindiğimiz sürece daha çok bakarız.
  • Kanımca almak yerine yapmayı başarırsan, düzelirsin.

Yaşadığınız sendroma insan psikolojisinde kendini var etme adı veriliyor.

Netice itibari ile, sizde biliyorsunuz ki parayı bulduktan sonra herkez o aracı alabilir. Bu yüzden elinizdeki sizi tatmin etmiyor.

Kendinizi gerçekleştirmek (yani ben buyum, dünyada bir fark yarattım) için arayış içindesiniz.

Muhtemelen zamanında bir disiplin sağlanmadığı için, sabır sebat edememe ve bir konuda tatmin sağlıyacak bir başarı elde edememe durumu var.

Böyle olunca doğal olarak kolay yola, reklam la manüple edilmiş satın alma çılgınlığına kapılıyorsunuz (gavurcası rat race)

mevzu VW bazında olduğu için, tavsiyem. Mevcut aracı koruyup, bir adet döküntü MK1 edinip. kıvamında bir german style edininceye kadar kendinizi harab etmeniz yönünde.

2 3 sene ve 20 bin tl sonunda elde edeceğiniz, eh seviyede bir mk1 ile mutlu olurken, televizyonda çıkan vw das falanyum versiyon 8.75 36 ay taksinle 100 bin lira reklamına, ha de len o paraya benimkini hem uçurur hemde amfibik yaparım, tepkisi verecek olgunluğa erişebilirsiniz.

Tabi aracınızı olabildiğince kendiniz yaparak.

Yoksa. VW işte 47 den beri her sene yeni bir das auto yapıyor varsa dibini gören beri gelsin...

• quote:

Orijinalden alıntı: EvenFaLL26

quote:

Orijinalden alıntı: orgozgur

Aynen bende senin durumundayım fakat ben aracımdan memnunum.Sadece bu benim hobim oldu günün 4 saatini nette geçiriyorum xd

xd nedir forumdaşım?

XD gözler tamamen kapalı demek nedeni bilgisayardan KÖR OLDULAR.
  • Babam derdi inanmazdım araba erkegin oyuncağıdır durumu oldukça değiştirmek ister diye. Bende yok ya en az 3-4sene binerim diyodum ama daha bir sene olmadan satarsam ne alırım diye ilanlara ve oto pazarına bakıyorum. Bu birazda bol vakit olmasından ve cepteki paranın insana batmasından kaynaklanıyor

• Bende doymuyorum sahibinden.com bakmaktan

Surekli ilanlara bakiyorum bu ara honda jazz'a kafayi taktim bir denk gelirse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cihanair -- 5 Kasım 2012; 22:31:57 >
  • bir insan daha kredisi bitmemiş aracını degıstırmek ıstıyorsa tabiri caizse bu zamana kadar kiralık sürdüğü arabasının daha tam anlamıyla sahibi olamadan satmak istiyorsa orada bir takım sorunlar var demektir. bence sizin tedavi edilmeniz lazım.
    tamam bende bakıyorum inceliyorum hatta kafayı yedim. zaten bu sahibinden.com un bana aylık ücret ödemesi lazım. ama bunu gayriihtiyari yapıyorum. yani otomobil alacagımdan degıl. sadece merak edıyorum ve pıyasayı araştırmakdan haz alıyorum. bır otomobil begenıyorum. o otomobilin resmi sitesinden girip amerikadaki sitesinden çıkıp kendi resmi forum sitelerine girip dh forumdan çıkıyorum. o derece piskopata bagladım... sanırım benimde doktora görünmem lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

Bende doymuyorum sahibinden.com bakmaktan

Surekli ilanlara bakiyorum bu ara honda jazz'a kafayi taktim bir denk gelirse

Eyvallah ustad soz konusu sen olunca biz bisey diyemeyiz efsanesin biliyorsun . Volvo seninle tekrar hayat buldu

• Kısacası kapitalizmin insanlara enjekte ettiği tüketim çılgınlığı,bu her sektörde mevcut paraya kıyıp kaliteli bir telefon alirsin ilk 1 hafta telefonuna adeta aşık olursun en az 5 sene kullanırım dersin ilk 6 ayında sorunlar başlar ve artık aldığın son teknoloji telefonun üstüne çok daha iyi modeller çıkmıştır ve telefonun ihtiyaçlarını karşıladığı halde sana adeta bir çöp olarak gözükür yok fiyatına satıp son modeli alırsın ve bu zincir devamli sürer

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.