Şimdi Ara

Araba Bakmaktan Bıktım Bu İş Takıntı Olmaya Başladı!!!! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
2
Favori
6.374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vahşi Kapitalizmin dayatması bunlar. Sürekli reklamlarla insanlara ellerindekilerin kötü, yetersiz olduğu, kendinizin daha fazlasını hakketiğini, buna layık olduğunuzu telkin ederler ve size mal satarlar. sistem bu şekilde işliyor.
    tabi iyi yanları da var. rekabet. rekabet olmasa hala Lada Samaralara biniyor olurduk...

Öyle profesyonellerce hazırlanıyor ki o reklamlar...
    "Bellona benim hakkım!!! " bir kadını nakavt eder böyle laflar.
  • Eveet,, 2.5 yılda 5. aracını alan birisi olarak bende dahil olayım.

Bizim sorunumuz babamla ortak. Beraber showroom gezmeyi, nette dolanmayı seviyoruz. Son 2 -3 yıldır iyice hobi edindik. Sonra göre göre en iyisini aramaya başladık.
    İnsignia aldıktan sonra satmak zorunda kalıp Cruze aldık. Şimdi tekrar araştırma aşamasına geçtik ve severek yapıyoruz ne hikmetse.

Herhalde işin bu alım öncesi araştırma durumu zevkli olan. 4-5 ay sahip olduğumuz İnsignia ile bile test sürüşü yaptım.

İx35 ile 4. test sürüşüne geçen gün çıktık.

Alım aşaması herhalde zevkli olan.
  • Allah sizlerden razı olsun

ben 5 yıldan daha genç arabaya binmem. o yaşa gelmiş ve değerini yeterince kaybetmiş aracı alırım ve kullanırım.

siz ve sizin gibi düşünen arkadaşlarım sayesinde araçlar bu ilk 5 senelerinde oldukça iyi değer kaybediyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahirismaileren

Allah sizlerden razı olsun

ben 5 yıldan daha genç arabaya binmem. o yaşa gelmiş ve değerini yeterince kaybetmiş aracı alırım ve kullanırım.

siz ve sizin gibi düşünen arkadaşlarım sayesinde araçlar bu ilk 5 senelerinde oldukça iyi değer kaybediyorlar

En azından hayır duası alıyoruz ya laa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende hasta olanlardanım bir aracı en fazla 6 ay kullanıyorum, 8 ay önce sıfır araç aldım değiştirmemek için kendimi zor tutuyorum ama garantisi bitinceye kadar da kullanmaya kararlıyım, günde en az 5 kez malum siteye girer çıkarım, 16 ay daha garanti kapsamında biter bitmez değiştireceğim, bu seferki hedef hani şu alması kolay,pazarlık payları yüksek fakat satarken zor olan araçlardan bi tane edinmek örneğin sıfırı 80 bin lira olupta 2 yaşındayken 45-50 bine düşen araçlar gibi.
  • bmw mercedese geçmiceğin sürece değiştirme, işini fazlasıyla görür golf.
  • quote:

Orijinalden alıntı: exantric

quote:

Orijinalden alıntı: hard_hacker

Gunun buyuk zamanını bu forumda gecırıyorum yıne zamanımı buyuk kısmında arabalarla ılgılı vıdeo ızleyıp her arac markasının sıtesıne gırıp fıyat teknık ozellık donanım bakıyorum.
    2010 model golfum var daha aracın kredısı bıtmedı bı ıkı ay kendımı sıkıp kredıyı kapayıp arabayı değişmeyi düşünüyorum.
    Kendımı genel olarak degerlendırdıgımde bu durumun cokta saglıklı olmadıgını dusunuyorum bı ınsan zamanının buyuk bı bolumunu net basında araba bakarak nıye gecırıkı ve daha yırmı kusurbın km olan arabasını nıye degısırkı? Sadece ben boyle değilim bır çok kişi aynı durumda bunu ıkıncı elde satılan aracların model ve km den anlaya bılıyorum.Sanırım bu takıntı halıne gelmıs bı durum olay ıhtıyactan gereksınımden cıkmıs farklı boyutlara yonelmıs durumda
    Forumdada aynı durumda olanlar varmı? ve bızım tedavımız ne çıldırdıkmı naaptık?

Hocam sen gene iyisin ben son 3 aydır araba bakıyorum bazen günde 12 saat. 3 ay içinde incelemediğim araba, fiyat vs kalmadı. Artık galeri açıp işletecek veya 2. el araç alıp satacak kadar neredeyse fiyatlara hakimim. Artı asıl manyaklık sıkı durun Benim zaten bir şirket aracım var nerdeyse full altımda olan(yakıt bedava, vergi bedava, bakım bedava vs)

Ama gene de bakıyorum. Şu anda da Subaru Legacy e takmış durumdayım...

Aynisi bende de var ve sirket aracim daha yeni 4 aylik fluence ve icimde surekli 2007 3.16i bmw isik paketli araba al diyen birsey var
    Kendimi zor tutuyorum umarim alip bi salaklik yapmam

• quote:

Orijinalden alıntı: ~Trabzon61~

sahibinden.com'daki yaklaşık 20 dakikalık araç arama işini bırakıp bu konuyu okuyunca haklı olduğunuzu düşünüyorum.

Yarın aracımın satışını veriyorum, birazda ondan arıyorum ama aracım satılmayacakkende aynı şekilde aramalar yapıyordum

Kuzen bütçe ne onu de etraflıca araba araştırayım sana Bide ben şu expertizcinin numarayı sana vermedim dimi la lazımsa vereyim

• Ben arabamı çok seviyorum adeta aşığım ama hala sahibinden com a yada forumlara girip araştırma yapıyorum. Bazen düşeş arabalar görüyorum alsammı diyorum sonra arabama binip kullanınca ben bunu nasıl satacam ayrılamam ki diyorum benimki daha beter bir hastalık 2. arabayı alsam diye düşünüyorum bile ki düşünün ben denizciyim senede 3-4 ay evdeyim bırak 2. arabayı araba benim neyime araba kiralasam yada taksiye binsem masrafı daha az :)) ( Bu arada şu anda tunusdayım bir dünya işim var interneti bulunca ilk baktığım sahibinden com, subaruclub forum ve forum donanım haber siz düşünün manyaklığı ). Arabamda ayrılalı 4 gün oldu ama çok özledim onu çokk :(((((
  • quote:

Hocam 8-10 yıllık araçlara bulasmadiginiz için sizde benden bol bol hayır duası alıyorsunuz :)

• quote:

Orijinalden alıntı: iniyesta

quote:

Hocam 8-10 yıllık araçlara bulasmadiginiz için sizde benden bol bol hayır duası alıyorsunuz :)

Bu kadar duayla forumcak uçmayalım
    Yüzüklerin efendisi dua kardeşliği

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hard_hacker -- 6 Kasım 2012; 18:07:24 >

• Arkadaslar 2 aydır araba arıyorum ve artık elimden tlf düşmez oldu.surekli malum site ve bu forumda araştırıyorum.Gece rüyama girmeye bile başladı bu eziyeti nasil çekiyorsunuz?Bi el atında bana bı araba alalım arkadaslar.Otomatik vites en fazla 2-3 yasında 40-50 bin kmde 35-40 bin arası bı bütçeye günlük 80-90 km yol yapacak bı adam olarak LPG li Yada dizel bı arac arıyorum.Arastirmalarim sonucunda civic elentra ve yeni focus atasında geziyorum.bu arada arac dolu olacak.Hadi bı el atın bulalım bı araba :)

• Bi Obsesif Kompülsif de benden

Burdakilerin çoğu arabayı kilitledikten sonra kitledim mi diye kontrol eden, tekrar kilit açıp geri kitleyen tiplerdir eminim. Nerden mi biliyorum kendimden
  • arabam varken asla sahibinden'e girmedim. 4 ay oldu satalı, mesai yapıyorum pc başında. ama bi bulursam aradığımı insan değilim sahibinden'e girersem.
    çok sıkıldım, tiksindim bu işlerden..

• Benzer durumda bu kadar insan oldugunu gormek rahatlatti valla :) bende hastalik oldugunu dusunuyorum ama bana donem donem geliyor allahtan. Bmw ye gidip test surusu yaptigim gune lanet ediyorum simdi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  •  Araba Bakmaktan Bıktım Bu İş Takıntı Olmaya Başladı!!!!

Hastasıyız Dedeeeee!!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hard_hacker -- 6 Kasım 2012; 20:04:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrah kaptan

Ben arabamı çok seviyorum adeta aşığım ama hala sahibinden com a yada forumlara girip araştırma yapıyorum. Bazen düşeş arabalar görüyorum alsammı diyorum sonra arabama binip kullanınca ben bunu nasıl satacam ayrılamam ki diyorum benimki daha beter bir hastalık 2. arabayı alsam diye düşünüyorum bile ki düşünün ben denizciyim senede 3-4 ay evdeyim bırak 2. arabayı araba benim neyime araba kiralasam yada taksiye binsem masrafı daha az :)) ( Bu arada şu anda tunusdayım bir dünya işim var interneti bulunca ilk baktığım sahibinden com, subaruclub forum ve forum donanım haber siz düşünün manyaklığı ). Arabamda ayrılalı 4 gün oldu ama çok özledim onu çokk :(((((

Hocam bende sizinle aynı durumdayım genelde hep sahadayım ve şirket aracı kullanıyorum, alacağım arabayı sene de anca 3 ay ya kullanacam ya kullanmayacam. Bi ortak yanımız daha var ben de 2. el 2010 subaru elegance almayı çok istiyorum ama herkes beni korkutuyor parça bulamayacan, satamayacan vs hele parça muhabbeti öle bir hal almış ki lan diyorum herhalde bu subarular piyasada en çabuk ve en kolay bozulan arabalar.

Hocam lütfen subaru konusundaki olumlu olumsuz düşüncelerinizi benle paylaşın, ben bu arabayı çok istiyom çünkü....

• Bence Otomobil piyasasını sürekli takip edip vakit kaybedeceğinize. Mevcut yaptığınız işinize odaklanın, Daha çok gelişin, Kendinizi geliştirin.Yaptığınız işi en iyi yapanlardan biri olun. Daha çok para kazanın Golf vs C segmenti bir otomobil kullanacağınıza daha üst segment otomobilleri satın alabilirsiniz, Hemde kredi kullanmadan kendi öz kaynaklarınızla.
  • birbirimize araç bulalım baslıgı acalım. bende arıyorum 206 pejoyu satıp dizel 2004 polo yada fieasta veya corsa gibi bişe bakıyorum
  • bende de biraz tersi bir durum var aldığım araca bağlanıyorum hiç satmak istemiyorum o aracın ömür boyu benle kalmasını istiyorum
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.